Predlaktie

Re: Predlaktie

Príspevokod užívateľa tomy6994 » 30.11.2011

Čítal som zaujímavý článok o predlaktí (hľadám ho, keď nájdem dám link) a tam som zaznamenal len to že výborný spôsob ako cvičiť predlaktie je dať si ho 6x do týždňa a každé 3týždne znižovať počet tréningov o 1...:)
„Akonáhle zacnete byt sami so sebou spokojní, ste v prdeli.“
(K. Hammet & J. Hetfield)
Užívateľov profilový obrázok
tomy6994
Dátum registrácie: 05.05.2010
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa tomy6994 » 30.11.2011

Hardgainerom sa nikdy nepodarí vybudovať svalnaté predlaktia a lýtka
Rozbíjač mýtov... Chad Waterbury
Predlaktia a lýtka sú pre mnohých cvičencov veľmi dôležitou svalovou partiou a to najmä z toho dôvodu, že práve vypracovanosť týchto svalových partií dokáže na ľudí urobiť dojem - za bežných okolností, najmä v teplejších mesiacoch, najčastejšie viditeľné.
Pre niekoho problémom sú, iní ich k dokonalému rozvoju nepotrebujú dokonca ani precvičovať. Pre tých, ku ktorým genetika nebola až taká štedrá, tu mám odporúčanie, ako tento nedostatok eliminovať.
Verte mi, že každý ich dokáže zväčšiť a vypracovať. Doteraz som netrénoval človeka, ktorému by sa to bez ohľadu na genetiku nepodarilo. Kľúč je vo zvýšenej tréningovej frekvencii. Odporúčam zaradenie tréningu týchto partií 6x do týždňa, pričom každý štvrtý týždeň znížte frekvenciu na jeden tréning do týždňa. Verte mi, že výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

článok http://www.eastlabs.biz/article/2088/SI ... b540138e10
tomy6994

Príspevokod užívateľa Patostyle » 01.12.2011

kolko treba na predlaktie opakovani vyše 12 do 20 opakovani ako na lytka ked ma rast som počul a nikde čital je to pravda.,
Patostyle
Dátum registrácie: 17.04.2011

Príspevokod užívateľa Natural88 » 01.12.2011

ja ked cvicim taketo doplnky tak idem do maxima :)
Natural88
Dátum registrácie: 20.11.2010
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa Lyandrol » 01.12.2011

Tiež, do zlyhania, každy trening v tyždni, to mi pomaha na predlaktie. Momentálne sa tak venujem lýtkam.
NEŽELÁM SI ABY STE DAVALI MOJ OSOBNÝ KONTAKT (tí ktorí ma poznate) HOCIKOMU Z FORA AJ MIMO FORA BEZ MOJHO SUHLASU.
Lyandrol
Moderator
Dátum registrácie: 07.05.2010
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa FerGusonQ » 07.12.2011

Ja sa na predlaktia zameriavam osobitne jeden tréning rôzne varianty natáčania,klopenia,
Vek.19 rokov
výška:184
"To si daj ty lebo ja som notorický alkoholik"
"Toto je život s touto bandou špinavou"
FerGusonQ
Dátum registrácie: 02.04.2010

Príspevokod užívateľa Nightwalker » 31.12.2011

Zdravím, mal by som jednu otázku ohľadom úchopu pri mŕtvom ťahu, čo súvisí s predlaktím.

Pravá ruka podhmatom, ľavá nadhmatom - DL sa mi robí najlepšie.
Obe ruky nadhmatom - Je to taktiež fajn, ale predlaktia sa mi skôr unavia. Nazvem to, že v tomto prípade mi ide DL tak stredne.
Ľavá ruka podhmatom, pravá nadhatom - tak to je utrpenie, mám nehorázny problém držať techniku, a celkovo som omnoho slabší. Toto je ten najhorší spôsob, pre mňa.

Snažm sa pri tréningoch to striedať, napr. 10 x 3 bolo naposledy štýlom 4 série - obe ruky nadhmatom, a potom zvyšné na striedačku. Myslíte, že keby začnem robiť DL len spôsobom, aký sa mi zdá najlepší, čiže je pravá podhmat, ľavá nadhmat, že môžem docieliť silovú disbalanciu na predlaktiach?

PS. : Som ľavák. ;)
Nightwalker
Dátum registrácie: 26.07.2010

Príspevokod užívateľa Du4n » 01.01.2012

Ja cvicim DL len striedavym uchopom,kazdu seriu menim podhmat a nadhmat(lava-podhmat , prava-nadhmat ,dalsia seria naopak),spociatku sa mi taktiez cvicilo najlepsie P-podhmat , Ľ-nadhmat,neskor som si zvykol,takze to bude asi len o sile zvyku.Kebyze to drzim obidvoma rukami len nadhmatom tak by sa vaha na cinke musela rapidne znizit,takze to nieje najlepsia moznost.
Don't judge each day by the harvest you reap ,but the seeds you plant.

-Robert Louis Stevenson
Du4n
Dátum registrácie: 22.09.2010

Príspevokod užívateľa Rintintin » 02.01.2012

To máš taktiež o zvyku a rápidne by ti to nekleslo určite. Videl som nadhamtom v pohode aj cez 300 :)
Don't run away from the pain.
Rintintin
Dátum registrácie: 13.12.2011
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Nightwalker » 03.01.2012

Inak čo myslíte, nebol by celkom dobrý nápad si po tréningu dať pár výjdení po schodoch, a držať 30kg jednorúčky?
Je to u nás 16 schodov, Výjsť hore, dole. Minúta pauza. Takto si to dať zo 5 krát. Jednorúčky mám nakladacie, tak by som mohol aj prihadzovať váhy. Robil som na stavbe, a fúriky, kýble, vedia dať predlaktiu zabrať, a aj silovo to ide hore. Myslím, že takéto napodobnenie murárčiny by na škodu byť nemuselo. Idem teraz tréning ktorý stíham odcvičiť do hodiny v pohode, čiže keby to tam zaradím, by to možno zlé nebolo.
Nightwalker
Dátum registrácie: 26.07.2010

Príspevokod užívateľa tomy6994 » 03.01.2012

by som povedal že si tým skôr zničíš kolená ako pocvičíš predlaktia...
tomy6994

Príspevokod užívateľa Pipač » 05.01.2012

Nightwalker otázne je, čo tým chceš dosiahnuť. Ak chceš aerobnú aktivitu.. môže byť. Ak odtrenovať predlaktie.. je to nedostatočné. To precvičíš flexiou/extenziou zápästia, nie držaním. Prospešné by to bolo len pre silu úchopu, no aj tu je to nedostatočné, vhodnejšie je držať ťažšiu váhu, alebo mačkať tenisovú loptičku, s tým mám velmi dobré skúsenosti.

čo sa murárčiny týka. Nepoznám murára, ktorý by si vdaka svojej práci vybudoval dobrú postavu, alebo zabezpečil nadpriemernu silu. Aj ked, podaktorí experti mi hovorili ako nosili dve 50kg vrecia cementu na každom ramene :D
,,cesta je cieľ/cieľ je cesta"
Pipač
Dátum registrácie: 17.08.2007
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Natural88 » 07.01.2012

pipac dovolim si nesuhlasit :) ja som spoznal par murarov ked nam robili dvor a maju strasnu silu podaktorí ktorí uz tak dlho pracuju na stavbe... sice z tej stravy: treska + rozky nenaberu ale silu maju riadnu
Natural88
Dátum registrácie: 20.11.2010
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa Pipač » 07.01.2012

ak porovnavaš fyzicky pracujúceho človeka s človekom pracujúcim psychicky je jasné, kto je silnejší. No sám som bol na mnohých múračkach, pri viacerých stavbách domov a mnohými murármi. Vačšina z nich fajčí, pije.. na fyzickú robotu majú šífnikov. Jediný murár, ktorý je u mna naozaj borec je Milan Virág :) bývalý súťažný kulturista v naturálke :) každopádne.. naša debata je o nesmrtelnosti chrobáka :)
,,cesta je cieľ/cieľ je cesta"
Pipač
Dátum registrácie: 17.08.2007
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa lojziko » 01.07.2013

Zdravim vás Borci :) Mam taký problem bol tu rozoberaný už niečo podobné teda ale chcem sa opýtať ked cvicim biceps tak pocitujem bolest v predlakti ,neboli ma sval ale normalne az do kosti ..po 2-3 dnoch to prestane.
Predlaktie cvicim problém je ze ma to bolí len na lavej ruke a dedukujem z toho ze som mal zlomenu ruku a trcala mi von kost a ruku nedám tak ako pravu a napr ked cvicim biceps s velkou cinkou tak proste tu lavu ruku tak rovne nedam a boli to , teraz som zacal s EZ a vzdy to boli a zase na skotovej nemozem vobec cvicit biceps lebo ked docvicim tak mo boli cele predlaktie lavej ruky uplne na supy .... neviete co mam robiť ma to už štve .Za radu vopred dakujem
lojziko
Dátum registrácie: 02.11.2012

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní