Bolesti, úrazy

Re: Bolesti, úrazy

Príspevokod užívateľa M4t3S » 06.05.2019

Caute,
uz asi mesiac mam problem pri zhyboch (aj podhmatom aj nadhmatom).
Je to dost silna bolest ako keby vnutri tricepsu v jeho vrchnej casti (long head alebo aj lateral head, mozno coraco brachioradialis?).
Zaujimave je ze tuto bolest necitim pri ziadnych inych cvikoch - mozem robit bicepsove zdvihy, kluky, francuzske tlaky atd. jediny pohyb pri ktorom to citim je zhyb. Bolest nezacina ihned (pri viseni to necitim) ale az ked sa zacnem dvihat vyssie.
Nestretli ste sa niekto s niecim podobnym? Ako by ste to liecili?
Pokial si novacik tak by to kludne mohla byt iba nespravna technika, vela novacikov sa nedokaze poriadne zdvihnut tak pri zhyboch zapajaju kazdy sval tela od prstov na nohach po viecka len aby sa zdvihly a snazia sa zdvihat hlavne rukami a nie chrbtom.
Btw pri stahovani kladky to tiez boli?
Užívateľov profilový obrázok
M4t3S
Dátum registrácie: 14.02.2016
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 10 krát
Bolo mu ďakované: 14 krát

Príspevokod užívateľa trepan » 06.05.2019

Tak ja uz mam nieco odzhybovane aj s pridanymi vahami, takze si nemyslim ze to bude nespravnou technikou.
Cvicim uz 2 roky a doteraz sa mi nic taketo nestalo (mozno som to s tou vahou navyse prepiskol, ale citim to uz mesiac a moc sa to nezlepsuje).
Kladku som neskusal no napr. staci ze mam nejaky tazky objekt ktory sa snazim pritiahnut k sebe a vtedy to citim tiez, takze nemusi to byt len ked je ruka nad hlavou ale aj ked je vystreta.
trepan
Dátum registrácie: 06.05.2019

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 07.05.2019

Riešil by som to vynechaním cviku ktorý bolí a nájdením alternatívy ktorá nebolí. Ak nenájdeš alternatívu, tak necvič nič cez bolesť. Telo sa dá samo časom dokopy. Mne napríklad na zapálený tricepsový úpon pomohla až 5 mesačná pauza a to som dovtedy dával aj protizápalové lieky a cielene som triceps vynechával.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 227 krát

Príspevokod užívateľa Erickk » 22.07.2019

Cvičím po vyše 2 rokov asi 2 mesiace a cítim najmä na ľavom zápästí z vonkajšej strany(pri tej vypuklej kosti alebo čo to je) miernu bolesť. Neobmedzuje ma to nejako pri cvičení, skôr keď ráno vstanem tak cítim akoby stuhnuté zápästia a pri krúžení zápästím cítim bolesť. Aj pred pár rokmi som to mal, lekár mi dal len nejaké voľne predajné lieky ktoré zabrali, lenže to nie je riešenie na dlhú dobu. Môžem mať tie zápästia len pretazene? Mal by som ich posilniť či zlepšiť mobilitu?
Erickk
Dátum registrácie: 24.03.2015

Príspevokod užívateľa silný » 22.07.2019

Osobne by som to ignoroval, ak to nie je obmedzujúce, max si kúpil dáke tie bandáže na zápästie... podla mňa si na to zápästia časom zvyknú, mával som to tiež pár razy...
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 111 krát
Bolo mu ďakované: 648 krát

Príspevokod užívateľa matus22 » 04.09.2019

Ahojte, asi posledných 6 mesiacov som pociťoval pri cvičení taky divný pocit, akoby som bol krivý, vytočeny do jednej strany. Tak som začal sledovať môj chrbát a všimol som si že mi práva kľúčna kosť trčí smerom hore no ľavu vôbec nevidno. Dosť ma to obmedzuje pri cvičení keďže tu pravú stranu nedokážem tak precítiť lebo dráha práve tuky je teraz kvôli tomu úplne iná. Najhoršie to je hlavne pri cvičení s VČ, napr. priťahy tyčky podhmatom alebo tlaky na ramená s VČ a taktiež pri drepov kedy mam tyčou položenú na tej pravej klucnej kosti čiže je práva strana tyče vyššie a niekedy z toho dokonca cítim aj pravú stranu krížov. Taktiež som si vsimol keď zoberiem ťažšiu jednoručku do tej ruky tak mi to rameno akoby úplne vypadne z tej prirodzenej polohy. Nižšie pridávam fotky ako to vlastne vyzerá. Bol som s tým už u ortopeda no keď som sa ho opýtal že čo by sa s tým dalo robiť aby tá kľúčna kosť bola zase v normálnej polohe, tak mi iba povedal že čo by som s tým chcel robiť :crazy:

Fotky:
matus22
Dátum registrácie: 14.09.2018

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných