Trening na objem

Trening na objem

Príspevokod užívateľa Sonnyck » 12.01.2007

Zdravim chcel by som vas poprosit a zostavenie nejakeho ojemoveho treningu.Mam 186 vysku a 75 kg trenovat by som chcel chodit tak 3krat do tyzdna.A nepoznate tiez nejake doplnky k vyzive?Diky
Užívateľov profilový obrázok
Sonnyck
Dátum registrácie: 12.01.2007
Cash on hand: Locked

Re: Trening na objem

Príspevokod užívateľa pepo88 » 13.01.2007

Zdravim chcel by som vas poprosit a zostavenie nejakeho ojemoveho treningu.Mam 186 vysku a 75 kg trenovat by som chcel chodit tak 3krat do tyzdna.A nepoznate tiez nejake doplnky k vyzive?Diky
mozes si dat protein ked chces objem a tiez to zavisi od toho ako sa stravujes....a ku tomu planu..dam ti priklad a zariad sa ako ty uznas za vhodne :wink:
pondelok
prsia
tlaky na rovnej lavici s velkou tycou 3x6-10
tlaky na sikmej lavici hore hlavou s jednoruckami 3x6-10
rozpazovanie s jednoruckami na rovnej lavici 3x6-10
triceps
kliky na bradlach zo zatazou 3x6-10
tlacenie jednorucky zpoza hlavy jednou rukou 3x6-10
francuzky tlak 3x6-10

streda
ramena
predpazovanie s jednoruckami postojacky 3x6-10
upazovanie s jednoruckami postojacky 3x6-10
chrbat
veslovanie 3x6-10
pritahovanie velkej cinky v predklone 3x6-10
zdvihanie na hrazde zo zavazim
biceps
bicepsovy zdvih s velkou cinkou 3x6-10
izolovany bicepsovy zdvih s jednoruckou 3x6-10
striedave zdvihy postojacky s jednoruckami 3x6-10

piatok
nohy
drepy s velkou cinkou 3x6-10
predkopavanie na stroji 3x6-10

a snaz sa vsetky cviky robit poctivo a na kazdu dalsiu seriu si prihod nejake tie zavazia....

tot vse
dufam ze si nieco z toho vyberies
:)
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa Rally » 13.01.2007

typicky nizkofrekvencny split :roll: .........takto radsej ani necvic........je to uplne ZLE

Triggve to tu uz kdesi pisal ake treningy ako zaciatocnik dat mozes - TBT, HST, Big Boy Basics, GVT, Advanced GVT

ver mi........nad tymto treningom ani neuvazuj :wink:
Peace is a lie; there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Rally
Dátum registrácie: 08.11.2006

typicky nizkofrekvencny split :roll: .........takto radsej ani necvic........je to uplne ZLE

Triggve to tu uz kdesi pisal ake treningy ako zaciatocnik dat mozes - TBT, HST, Big Boy Basics, GVT, Advanced GVT

ver mi........nad tymto treningom ani neuvazuj :wink:
ja som tak cvicieval a nieje az taky zly
pepo88

Príspevokod užívateľa casperman » 13.01.2007

ja cvicim podla knihy ze mam davat 3cviki na partiu po 3-5 serii po 12 opakovani..., prestavky 1-4min.
je to ok? ma to byt objemovy trening :twisted:
ej ta cosi
casperman
Dátum registrácie: 24.08.2006

Príspevokod užívateľa Ghetto » 13.01.2007

nizkofrekvencny plan privedie vasu fitness uroven, pracovnu kapacitu a kardiovaskularnu kondiciu do sraciek

heh ctrl+c a ctrl+v s rallyho podpisu ....
rozmyslaj o tom...
cvicim tak dlho, ze to uz ani necitim...
Ghetto
Dátum registrácie: 06.06.2006

Príspevokod užívateľa Kingo » 13.01.2007

Tie trenaly co ti napisal Rally si pozri!!!! a vyser sa na knihu 8)
Kingo
Dátum registrácie: 05.11.2006

Príspevokod užívateľa Flenders » 13.01.2007

K tym splitom: http://www.t-nation.com/readTopic.do?id=1401530
Tiez som si myslel, ze split je naprd, ale precitajte si hlavne druhu otazku kto ma zaujem. Ta odpoved je zaujimava... 8)
Flenders
Dátum registrácie: 09.03.2006
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa vlado » 13.01.2007

Co hovorite na moj trening?...je to,teda..mal by to byt :D na objem...ale musim este poznamenat,ze som aj zaciatocnik...takze toto je moj trening...

prvy den: prsia(benchpress,pullover) a biceps(s velkou cinkou,s jednoruckami)
druhy den:volno
treti den:chrbet(pritahy k hrudi,este jeden,ale neviem ako sa vola :D :roll: ) a ramena(rozpazovanie)
stvrty den:volno
piati den:nohy(mrtvy tah,drepy) , litka(heh,neviem ako sa vola,ale mam na ramenacha velku cinku a staviam sa na spicky :D ) a triceps(francuzky tlak)
a este niekedy si dam aj brucho...vo volnom case....
tento trening som nasiel na nete...ale chcel by som vediet,ci mi staci tolko cvikov na tie partie. :roll:
hm...snazim sa...:D
vlado
Dátum registrácie: 25.02.2006

Príspevokod užívateľa Tryggve » 13.01.2007

Kritik:Někteří trenéři na T-Nation doporučují trénink celého těla v jedné tréninkové jednotce, ale jiní používají většinou nějakou formu splitového tréninku. Debata je nekonečná, a tak bych rád znal Váš názor.

Charles Poliquin: Jsem vždy první člověk, který chce zlepšit jakýkoli tréninkový systém, ale neznám žádného silového kouče, který by výhradně používal tréninky celého těla.

Trénoval jsem olympijské sportovce šestnácti olympijských odvětví, od sportů vyžadujících vytrvalou energii jako je plavání nebo explozívní sporty jako je vrh koulí. Pro každého jednotlivce, po 70 % času, jsem využíval splitových tréninků, které jsem změnil na tréninky celého těla s ohledem na blížící se závody.
Můžu jmenovat například Adama Nelsona, mistra světa ve vrhu koulí nebo Dwighta Phillipse, oba trénují splitovým systémem.
Tréninky jsou krátké a efektivní a pokud trénujete pro relativní sílu. Pokud děláte hodně sérií, nemůžete cvičit hodně cviků. Sportovci potřebují splitový trénink, aby získali adekvátní dobu na zotavení.

Split Adama Nelsona vypadal takto:

Den 1: hrudník a záda

Den 2: nohy

Den 3: volno

Den 4: rotátory ramen a paže

Den 5: volno

Den 6: opakování cyklu

Adam mimochodem dokáže bench press 238 kg s tři palce tlustou tyčí.

V kulturistice například Ronnie Coleman netrénuje celé tělo v každém tréninku 3x týdně. Neznám žádného kulturistu, dokonce ani ty, kdo používají nízké počty sérií jako byl Dorian Yates, kdo by používali trénink celého těla.

Klíčem je rukrutovat maximální počet motorických jednotek, a měli byste pomyslet na pořadí cviků. Bylo provedeno několik studií na toto téma a tady je jedna od Reader´s Digestu.

Máte skupinu lifterů, kteří dělají v tréninku cviky A, B, C a D a máte druhou skupinu, která cvičí v opačném pořadí, tedy D, C, B a A. První skupina udělá největší pokroky na cviku A a druhá skupina na cviku D. Největší pokrok uděláte vždy na tom cviku, který cvičíte jako první.

Zjistil jsem, že když se dostanete na špičkovou úroveň, nepotřebujete dělat víc než dva cviky po řekněme deseti sériích na každý cvik. A později trénovat o šest hodin později.

Každý olympijský sportovec, kterého jsem trénoval používal splitový trénink. Tuto profesi dělám 26 let a nikdo mě zatím nepřesvědčil, že trénink celého těla je jedinou správnou cestou, jakou se dát.

Připravoval jsem sportovce na tři olympiády a měl jsem možnost diskutovat se svými kolegy z Norska, Německa nebo Finska a všichni mi dali za pravdu, že splitové tréninky jsou výhodnější než tréninky celého těla.
Tryggve
Dátum registrácie: 12.10.2006
Kontaktovať užívateľa:

Kritik: Tak jo, frajírku, trénink celého těla vs. split: Ty tvrdíš, že celotělový trénink válcuje split na celé čáře. Jenomže tak necvičí jeden jediný profík! Přemýšlej, kdyby byl celotělový trénink tak dobrý, necvičili by ho lidé, kteří se živí tím, že předvádí svá vypracovaná těla? Co nato říkáte, pane vševědoucí?

Chad Waterbury: Trénink celého těla je lepší pro lidi s průměrnou genetikou, kteří se snaží přibrat více než 5 kilo svalů po celém těle.

Tréninkem celého těla aktivujete více svalových vláken a nutíte své tělo pracovat tak jak bylo navrženo (jako celek) a umožňuje Vám trénovat častěji. A to je také důvod, proč se mnoho kulturistických velikánů minulosti hlásí k celotělovému tréninku. Obhajují ho ze stejného důvodu jako já: protože funguje.

Ale s příchodem steroidů se vše změnilo. Mnoho kulturistů si uvědomilo, že steroidy jim dovolují používat split a přesto své těla obalovat spoustou masa. Proč? Protože lidé jsou jako voda – jdou cestou nejmenšího odporu – není tedy žádným překvapením, že split se stal velmi oblíbeným.

Jakýkoli trénink sestavený z těžkých dřepů, mrtvých tahů, tlaků a přítahů je výzvou. Všimli jste si někdy, jak jsou na tom profesionální kulturisté s fyzičkou? Mnoho z nich není schopno ani vyjít schody, bez toho aniž by vyplivli plíce, tak se nedivme, že mají vůči celotělovému tréninku takovou averzi.

Elitní kulturisté většinou nepoužívají tréninky celého těla jednoduše proto, protože nemusejí. Nepotřebují přibrat velké množství svalů na celém těle. Většinou potřebují vypracovat jen určitou svalovou partii. To je důvod, proč jsou pro ně splity přínosem. A také nepotřebují fyzičku jako zápasníci, hráči ragby nebo strongmani. Kolik špičkových strongmanů používá split? Řeknu Vám to poměrně přesně. Vůbec žádný.

Další otázka. Kolik trenérů, kteří pracují převážně s kondičními cvičenci používá splity? Velmi málo. Kolik trenérů pracujících s „nasypanými“ kulturisty s šílenou genetikou používá splity? Většina. Jen tato otřepaná pravda Vám může něco říct o dopadu steroidů a genetiky na toto téma.
Naposledy upravil/-a Tryggve v 13.01.2007, upravené celkom 1 krát.
Tryggve
Kontaktovať užívateľa:

Ta sama otazka pro Charlese Poliquina a Chada Waterburyho. Nazor si udelejte sami.
Tryggve
Kontaktovať užívateľa:

nizkofrekvencny plan privedie vasu fitness uroven, pracovnu kapacitu a kardiovaskularnu kondiciu do sraciek

heh ctrl+c a ctrl+v s rallyho podpisu ....
rozmyslaj o tom...
chcel nieco na objem tak som sem jebol trening co som mal napisany uz davno vo worde a necelo sa mi pisat na novo..... ale ja som ho minuly rok tiez cvicil na objem ale mal som viacej opakovani a uuuuuuplne mi vyhovoval :!:
pepo88

Co hovorite na moj trening?...je to,teda..mal by to byt :D na objem...ale musim este poznamenat,ze som aj zaciatocnik...takze toto je moj trening...

prvy den: prsia(benchpress,pullover) a biceps(s velkou cinkou,s jednoruckami)
druhy den:volno
treti den:chrbet(pritahy k hrudi,este jeden,ale neviem ako sa vola :D :roll: ) a ramena(rozpazovanie)
stvrty den:volno
piati den:nohy(mrtvy tah,drepy) , litka(heh,neviem ako sa vola,ale mam na ramenacha velku cinku a staviam sa na spicky :D ) a triceps(francuzky tlak)
a este niekedy si dam aj brucho...vo volnom case....
tento trening som nasiel na nete...ale chcel by som vediet,ci mi staci tolko cvikov na tie partie. :roll:
na netu najdes taky spoustu hovadin a kdyz nemas dost zkusenosti, nemusis si vybrat spravne, tohle je ten pripad. Doporucil bych ti spis tohle http://www.posilnovanie.sk/viewtopic.php?t=560
Tryggve
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Ghetto » 13.01.2007

to co tu Tryggve napisal mi zmenilo cely pohlad na posilovanie, fakt dolezite informacie

doverujem samozrejme dobrakovy Chadovi :)
cvicim tak dlho, ze to uz ani necitim...
Ghetto
Dátum registrácie: 06.06.2006

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných