Tréningové plány určené ženám

Re: Tréningové plány určené ženám

Príspevokod užívateľa lipo » 11.07.2013

Hyperextenzie preťažujú spodný chrbát? ak sa vykonávajú tak ako majú s 100% technikou (a nejde sa do záklonu) nemyslím žeby ho preťažovali, oni hlavne slúžia na vzpriamovače, kdežto MT tam ide hlavne spodný chrbát (a dolná polovica tela). Ja mám s ním (spodný chrbát) problémy a od kedy som začal robiť HE ešte ma nebolel ale to môže byť súhrn viacerých faktorov... samozrejme ak si dá drepy, MT (v tomto prípade už by som hyperextenzie nerobil) tak bruchu stačí už potom málo (ak vôbec) na stymul...

To áno ale predsa len je rozdiel 5x 5 ako 5x 12... Samozrejme že neplatí čím viac opakovaní tým lepšie/rýchlejšie chudnem, ale celkovo na objem sa uplatňuje menej práce s vyššou váhou a na skvalitnenie zas viac práce s nižšou, ale to už záleží od jedinca a hlavne od jeho cieľa. Samozrejme ja nehovorím že v diete poľaviť, kebyže som v nej tiež by som šiel do väčších váh, ale je rozdiel mužské a ženské telo a samozrejme ciele a čo na koho zaberá kedže nie sme všetci rovnakí.

Ale súhlasím, treba to meniť, skúšať čo na ňu pasuje, či niečo silového typu alebo skôr niečo vysokej intenzity v podobe "rýchleho" tréningu...

momo-9:
áno, ako som vravel, môžeš ty papkať nízkotučné veci no keď máš priveľa sacharidov je ti to na dve veci.
"Ak nebudeš mnoho očakávať, budú sa ti zdať aj malé veci veľkými."
Platón
"Nesnaž sa prevyšovať ostatných, ale sám seba."
Cicero
lipo
Dátum registrácie: 15.10.2011
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa mortyshka » 11.07.2013

no ja som hyperextenziu cvicila lebo ma bolieval spodok chrbta mam sedave zamestananie no ako ho cvicim 3 meisac vobec nemavam bolesti ale ak bude stacit mrtvy tah a drepy tak ho nebudem cvicit ja si necham rada poradit vsak som este zelenacka :D
Užívateľov profilový obrázok
mortyshka
Dátum registrácie: 09.07.2013

Príspevokod užívateľa lipo » 11.07.2013

Mne taktiež pomohli ale ako som vravel mohla to byť súhra iných okolností... Ono na MT potrebuješ vedieť poriadnu techniku a najlepšie dozor, ak nieje takáto možnosť volil by som "len" drepy a hyperextenzie... Si myslím že na MT máš ešte čas, je to jeden z najnáročnejších cvikov a zlým prevedením si môžeš fakt že ublížiť takže ak nieje možnosť kto by ťa to naučil nešiel by som do toho (aspoň pre teraz nie).
"Ak nebudeš mnoho očakávať, budú sa ti zdať aj malé veci veľkými."
Platón
"Nesnaž sa prevyšovať ostatných, ale sám seba."
Cicero
lipo
Dátum registrácie: 15.10.2011

Príspevokod užívateľa Vinnie » 11.07.2013

no zase neprehánaj, že jeden z najnáročnejších :D oproti takému trhu je to úplne primitívny cvik
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 63 krát
Bolo mu ďakované: 435 krát

Príspevokod užívateľa mortyshka » 12.07.2013

techniku ma MT ma zvladnutu bolo mi to vysvetlene a ukazane takze HE vynechavam cvicim iba MT a drepy
mortyshka
Dátum registrácie: 09.07.2013

Príspevokod užívateľa Meg9 » 30.08.2013

Ahojte :)
Mohol by mi niekto pomôcť zostaviť tréningový plán a trošku aj pomôcť s jedálničkom? Tak skôr pre začiatočníka. Už som tu prešla veľa tém, teraz to chcem nejak dať dokopy. Meriam 168cm a vážim 54kg, som akotak spokojná so svojou postavou, len mám väčšie bruško. Naopak zadok a nohy mám zas chudé. Takže by som chcela spevniť, nabrať na nohách a hlavne na zadku a schudnúť aspoň kúsok z brucha. Raz by som sa určite chcela aspoň priblížiť niečomu takému:
1. http://24.media.tumblr.com/tumblr_m1kt2 ... o1_250.jpg
2. http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 3329_n.jpg

:D Je to pre začiatok veľký cieľ, ale ja som odhodlaná si za ním ísť nech to bude akokoľvek dlhý a ťažký boj :007
Mimochodom ide skôr o cvičenie doma, keďže bohužiaľ fitko mám dosť vzdialené čiže to nemôžem tak často navštevovať. No doma môžem používať stepper, pás, švihadlo, pár činiek (tak do 25kg) a vežu.
Meg9
Dátum registrácie: 30.08.2013

Príspevokod užívateľa SamOn » 24.07.2014

Ahojte.
Rad by som pomohol priatelke s treningom a jedalnickom. Jej cielom je hlavne schudnut zo zadku, bokov a trochu aj stehien(problemove partie), samozrejme aj spevnit cele telo. Nieje velmi skusena a chce zacat cvicit zatial len doma (viem ze by bola lepsia posilka, ale skuste ju presvedcit... :D )

Zatial som rozmyslal nad treningom ako:
drepy s nohami na siroko
vypady v chodzi
goodmornings
glute bridges

seated crunches (neviem to slovesnky :D )
dvihanie vystretej nohy do boku
bocne skracovacky
(pripadne cviky ako dvihanie noh/dragonflags, klasicke brusaky a skracovacky, zakopavanie na zemi - to by som uz nejako dokombinoval)

+ tocna
+ kardio: beh alebo nejake skakacky (pravdepodobne na striedacku)

rad by som sa spytal hlavne na frekvenciu treningu a kardia (kolkokrat do tyzdna) a na jedalnicek ci som to spravne pochopil kedze dost clankov si tu navzajom odporuje
takze pri jedle hlavne znizit prijem sacharidov a zvysit prijem bielkovin (po treningu) a tukov (v podstate to co plati pri takmer kazdom treningu).

BTW: pocas skolskeho roka dva krat do tyzdna plava.

neviem ci je to presne a ci z toho niekto vyjde takze ak bude niekto ochotny pomoct tak sa pytajte ak nieco nieje jasne. vopred dakujem za odpoved.
Všetci potrebujeme veriť...
SamOn
Dátum registrácie: 26.01.2013

Príspevokod užívateľa homar » 25.07.2014

ak chce spevniť celé telo, tak kde sú zvyšné cviky na hrudník, chrbát, ramená a paže (B+T)?

neviem čo konkrétne sa tu v jedálničkoch tak odporuje, keď nerátam klasické stravovanie vs. intermittent fasting... ale to je už iná debata, mám pocit, že sám v tom máš hokej a nie len ona je neskúsená

btw. zadarmo ti nikto jedálniček nevytvorí, však niečo skús zostaviť, hoď to sem a to sa potom už len upraví :007
R.C.: “Train harder and grow bigger.”
homar
Dátum registrácie: 29.05.2008
Poďakoval: 33 krát
Bolo mu ďakované: 23 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa SamOn » 25.07.2014

pravdupovediac v jedalnickoch trochu problem mam takze hlavne preto pisem :D a ako spravny priatel som zabudol spomenut taku podstatnu vec ze ma celiakiu....
a nejaky tekyto jedalnicek:
ranajky:
-vlocky s jogurtom
dasiata (mam pocit ze ju bude vynechavat):
-ovocie
obed:
-ryza/cestoviny/zemiaky/kuracie maso/tufu/ryby
olovrant:
-salat/jogurt/vlocky/ovocie
vecera:
-nizkotucny tvaroh/jogurt/cottage
(fakt sa v tomto velmi nevyznam (hlavne pri chudnuti) takze privitam kazdu radu)

a k tomu treningu, hovorim ze plava pravidelne takze vrch cvicit velmi nepotrebuje ale samozrejme ze by som jej tam nieco pridal. tieto cviky som myslel take najdolezitejsie, dam jej nejake kliky alebo nieco nech to ma komplet. v podstate som potreboval vediet hlavne ako casto robit kardio, ci je to pre nu najlepsie (kedze chce chudnut) robit kazdy den pred treningom 20 minut alebo radsej striedat narocnejsie kardio a trening obden (napriklad).
SamOn

Príspevokod užívateľa pepo88 » 27.07.2014

tak ci tak by som riesil celotelovy trening, nielen spodok.. tym, ze bude cvicit len spodok, tak nanom viac neschudne :007
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa SamOn » 27.07.2014

myslel som ze prevaznu cast treningu bude tvorit to kardio a s tymto by sa dalo zhodit. k tomu doplnit poslnovaci trening a zmenit stravu (ku ktorej by som este niekoho skusenejsieho poprosil aby sa vyjadril :) ).

opravte ma ak sa mylim :)
SamOn

Príspevokod užívateľa Petra90 » 28.07.2014

Stym jogurtom by som to nejak extra neprehanala....a maso ma len na obed (predpokladam ze celodennu porciu) tak znej by som radsej oddelila 1/3 na olovrant k salatu....ked teda sa mam drzat toho tvojho rozpisu.....
Petra90
Dátum registrácie: 30.06.2014

Príspevokod užívateľa pepo88 » 29.07.2014

presne ako petra pise.. pokial chce schudnut, tak jogurt by som obmedzil, takisto ovocia by som zbytocne moc nedaval.. No vsetko je to uz potom len o pocitani kalorii alebo makrozivin
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
pepo88

Príspevokod užívateľa SamOn » 30.07.2014

tak pravdupovediac mi veta "pocitanie kalorii alebo makrozivin" nepomaha :D jasne ze sa nebude nejak prejedat alebo tak ale s tymto skusenosti nemam bohuzial ziadne. ale dakujem aspon za tuto pomoc
SamOn

Príspevokod užívateľa pepo88 » 02.08.2014

pokial si cakal presny jedalnicek ktory jej pomoze, tak ti to nikto len tak z brucha nenapise, tiez vsetko musi vypocitat a nieco o nej vediet + ti to zadarmo nikto na mieru nenapise.. skus pokukat temu dieta a chudnutie a tam sa inspiruj :007
pepo88

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných