Tréningové plány určené ženám

Re: Tréningové plány určené ženám

Príspevokod užívateľa Kristína123 » 27.07.2016

vôbec nechápem prečo by mala mať žena odlišný tréning od mužského .. však žena toľko svalstva nenaberie .. a s vyššími váhami dosiahne najlepšie výsledky .. a ešte som tu niekde čítala že žene určite nie mt alebo majú cvičiť drepy s vlastnou váhou a fit lopty .. Nóo keby mám cvičiť na fit lopte a tieto "ženské tréningy" tak asi necvičím :D :D ..
Vždy som sa motivovala mužmi a aj to tak ostane :D ani raz som necvičila podľaa ženského tréningu :D lebo by som si moc nezacvičila :D
Takže chlapi kď pôjdete s babou do fitka kludne jej dajte ajs voj tréning :D .. aspoň my to robíme tak raz vymyslím ja raz priateľ :D ..
Tréning muža a ženy sa v zásade nelíši, ale predsa tam nejaké rozdiely sú.
  • 1. Väčšina žien má genetiku na veľké stehná a zadok, pričom vrch zaostáva. Preto väčšia časť tréningu musí byť zameraná na tréning práve vrchu.
    2. Ženy dvíhajú menšie váhy, preto znesú väčší objem práce. Sú schopné urobiť viac sérií s vyššou intenzitou.
    3. Z toho istého dôvodu sú schopné, trénovať aj častejšie s kratšou dobou regenerácie. Skúsený chlap zriedka vydrží viac ako 4 náročné tréningy týždenne, u žien je normálne trénovať často 5-6x. :)
1. Súhlasím
2.nesúhlasím je to to isté ako u chalanov niektorý potlačia na bench 50kg niektorý 150 kg .... tak isto aj ženy ....sú ženy ktoré makajú aj s väčšími váhami .. Závisi od veku váhy a ako dlho cvičí to je jasné .. ale niektoré su silnejšie jak chlapi čiže asi toľko .. aaa viac serii s väčšou intenzitou ? napr ja už umieram keď mám spraviť 10 opakovaní :) .. tam ide o to ktorá ako a za akým cieľom cvičí ...

3. 5 6x tyždenne ? odcvičím 3 dni a mám dosť .. musím dať pauzu .. občas sa stane že vládzem aj ten 4. podľa stravy .. zas aj to je o strave .. pokiaľ máš veeeľa jedla( aa niečo k tomu hlavne sa jedná o mužov )dokážeš cvičiť aj 6 dní či už chlap nebo žena .. naturáli asi 6 dní zregenerujjú tažšie.. to je jasné ..
Alebo keď áš 8 -12 hod tažkú fyzickú robotu .. tak asi trénovať každý deň tiež nebudeš vládať ..

(Môj názor ) ale vie ma to rozčuliť ked niekto povie že baby vládzu viac a z čoho si zničena a ja som mal tažší tréning .. sakra a čo chcete aby sme cvičili s tými váhami čo vy ? tie ženy ktoré sa "boja" váh že im narastu váhy ok tie unavené asi moc nebudú ale tie ktoré sa snažia na tréningoch zvyšovať svoje maximá tak asi unavené aj budú ... ;)
weight: 70kg
height: 177cm
Kristína123
Dátum registrácie: 20.06.2016
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa Zeratul » 27.07.2016

2.nesúhlasím je to to isté ako u chalanov niektorý potlačia na bench 50kg niektorý 150 kg .... tak isto aj ženy ....sú ženy ktoré makajú aj s väčšími váhami .. Závisi od veku váhy a ako dlho cvičí to je jasné .. ale niektoré su silnejšie jak chlapi čiže asi toľko ..
Výkonnostná úroveň je prvoradý faktor, ale faktom je, že ak postavíš vedľa seba dvoch ľudí na rovnakej výkonnostnej úrovni (pre ich váhu a pohlavie), vždy bude môcť väčší objem spraviť ľahší a žena.
aaa viac serii s väčšou intenzitou ? napr ja už umieram keď mám spraviť 10 opakovaní :) .. tam ide o to ktorá ako a za akým cieľom cvičí ...
Intenzita nemá nič spoločné s tým, koľko opakovaní spravíš, ale ako blízko trénuješ k hranici zlyhania. Trénovať s vysokou intenzitou môže znamenať ísť na maximálku, alebo spraviť sériu do zlyhania na 20 opakovaní.
3. 5 6x tyždenne ? odcvičím 3 dni a mám dosť .. musím dať pauzu .. občas sa stane že vládzem aj ten 4. podľa stravy .. zas aj to je o strave .. pokiaľ máš veeeľa jedla( aa niečo k tomu hlavne sa jedná o mužov )dokážeš cvičiť aj 6 dní či už chlap nebo žena .. naturáli asi 6 dní zregenerujjú tažšie.. to je jasné ..
Alebo keď áš 8 -12 hod tažkú fyzickú robotu .. tak asi trénovať každý deň tiež nebudeš vládať ..
Znova, ak porovnáme chlapa a ženu čo majú rovnaké podmienky, bude žena schopná trénovať s vyššou frekvenciou. Porovnávaš jablká s hruškami. Téma bola o rozdieloch medzi tréningom muža a ženy, nie o dopade stravy, sypky, práce na regeneráciu. To je uz velmi individualne pre kazdeho cloveka, ale ked hovorime o rozdieloch medzi treningom M a Z vseobecne, tak to plati.
SQ: 290
BP: 190
DL: 320
Total: 800
BW: 128

My Youtube Channel: https://www.youtube.com/channel/UCfJqUqOfmmA_iv92kR8gapw

Check out my Instagram: https://www.instagram.com/berserk.marius/
Zeratul
Dátum registrácie: 17.05.2011
Poďakoval: 13 krát
Bolo mu ďakované: 24 krát

Príspevokod užívateľa mar55 » 27.07.2016

Trosku mimo, ale celkom zaujimava diskusia, tak sa spytam.
Ked som predtym este plaval v time, vsimol som si (a stale mi to pride), ze v zenskej kategorii trosku viac vynika geneticka variabilita. Mali sme extremne rozdiely medzi doslova muzatkami, s dobre vyvinutym korpusom pre sport (a obcas skoro rovnocenne s muzmi), pricom geneticky slabsie zeny (take tie 50kilove ektomorfky) sa mohli aj po... a nemali ani sancu ich dotiahnut. U muzov su samozrejme rozdiely, ale vzdy to slo aspon ciastocne dotiahnut.
Kedze som to videl aj pri inych sportoch, vidim to tak len subjektivne, ci vam to tiez pride?
mar55
Dátum registrácie: 20.11.2014
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu ďakované: 9 krát
Kontaktovať užívateľa:

2.nesúhlasím je to to isté ako u chalanov niektorý potlačia na bench 50kg niektorý 150 kg .... tak isto aj ženy ....sú ženy ktoré makajú aj s väčšími váhami .. Závisi od veku váhy a ako dlho cvičí to je jasné .. ale niektoré su silnejšie jak chlapi čiže asi toľko ..
Výkonnostná úroveň je prvoradý faktor, ale faktom je, že ak postavíš vedľa seba dvoch ľudí na rovnakej výkonnostnej úrovni (pre ich váhu a pohlavie), vždy bude môcť väčší objem spraviť ľahší a žena.
aaa viac serii s väčšou intenzitou ? napr ja už umieram keď mám spraviť 10 opakovaní :) .. tam ide o to ktorá ako a za akým cieľom cvičí ...
Intenzita nemá nič spoločné s tým, koľko opakovaní spravíš, ale ako blízko trénuješ k hranici zlyhania. Trénovať s vysokou intenzitou môže znamenať ísť na maximálku, alebo spraviť sériu do zlyhania na 20 opakovaní.
Znova, ak porovnáme chlapa a ženu čo majú rovnaké podmienky, bude žena schopná trénovať s vyššou frekvenciou. Porovnávaš jablká s hruškami. Téma bola o rozdieloch medzi tréningom muža a ženy, nie o dopade stravy, sypky, práce na regeneráciu. To je uz velmi individualne pre kazdeho cloveka, ale ked hovorime o rozdieloch medzi treningom M a Z vseobecne, tak to plati.[

žena bude mať rovnake podmienky čiže prácu všetko rovnake jak chlap a bude cvičiť s vyššou frekvenciou ? :) .. nie je to kus blbosť ? ..
Kristína123

Príspevokod užívateľa Zeratul » 27.07.2016

žena bude mať rovnake podmienky čiže prácu všetko rovnake jak chlap a bude cvičiť s vyššou frekvenciou ? :) .. nie je to kus blbosť ? ..
Nie. Zena dviha absolutne mensie vahy (je jedno, ci su na rovnakej vykonnostnej urovni), preto moze cvicit castejsie.

Zeratul

Nie. Zena dviha absolutne mensie vahy (je jedno, ci su na rovnakej vykonnostnej urovni), preto moze cvicit castejsie.
To je jasn že dvíha menšie váhy ale má aj menej kg jak chlap a je to prooste žena nie chlap .. vždy bol chlap silnejší bbolo by vtipné keby chlap dvíha jak žena ....
ale keď žena dvíha vääčšie váhy je to pre nu tak isto možno aj viac únavné jak pre chlapa .. . :D :D ale joj ja sa nejdem hádať nervy chytám :D
Kristína123

To je jasn že dvíha menšie váhy ale má aj menej kg jak chlap a je to prooste žena nie chlap .. vždy bol chlap silnejší bbolo by vtipné keby chlap dvíha jak žena ....
ale keď žena dvíha vääčšie váhy je to pre nu tak isto možno aj viac únavné jak pre chlapa .. . :D :D ale joj ja sa nejdem hádať nervy chytám :D
Kristína123

Príspevokod užívateľa Zeratul » 28.07.2016

Trosku mimo, ale celkom zaujimava diskusia, tak sa spytam.
Ked som predtym este plaval v time, vsimol som si (a stale mi to pride), ze v zenskej kategorii trosku viac vynika geneticka variabilita. Mali sme extremne rozdiely medzi doslova muzatkami, s dobre vyvinutym korpusom pre sport (a obcas skoro rovnocenne s muzmi), pricom geneticky slabsie zeny (take tie 50kilove ektomorfky) sa mohli aj po... a nemali ani sancu ich dotiahnut. U muzov su samozrejme rozdiely, ale vzdy to slo aspon ciastocne dotiahnut.
Kedze som to videl aj pri inych sportoch, vidim to tak len subjektivne, ci vam to tiez pride?
Poznam zopar zien co musia chodit na estrogenove injekcie lebo maju v sebe prirodzene viac tst hormonu ako je normal. ale ony drepovali v 16 tak 140 :D mozno aj tie plavkyne budu na tom podobne.

Zeratul

Príspevokod užívateľa mar55 » 28.07.2016

hmmm...na zeny ich veku dost nadstandard :D asi to missky skoly neboli
mar55
Dátum registrácie: 20.11.2014
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu ďakované: 9 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Sabinka88 » 01.07.2019

Ahojte,
som tu úplný nováčik. Volám sa Sabina, mám 31 rokov. Posilujem cca len dva mesiace, ale predtým som robila crossfit 4 roky. Mala by som pár otázok, tešila by som sa ak by ste mi vedeli odpovedať. Trochu sa v tom ešte strácam, ale myslím že som na dobrej ceste.

Moje otázky:
Je ok cvičiť vrch a spodok zvlášť? S tým, že vrch odcvičím 3 cviky na chrbát, tri cviky na ramená, dva cviky na biceps a triceps. Na konci treningu kardio.

Ďalší deň nohy + brucho. Na nohy tie 4 cviky.

Cvičím 3x do týždna.
Do teraz som cvičila full body, lenže som bola v posilke hodinu a pol a ku koncu som už nemala silu na nohy. Viem chodiť cvičiť max 3x, preto by som striedala vrch a spodok, aby bolo všetko odmakané na 100%. Som zvyknutá cvičiť tvrdo, nie typicky žensky, že fit lopta, malé jendoručky a pod. Ale klasicky aj s veľkou činkou, veľké váhy a tak.

Ďalšia otázka by bola, ako na nohy, pretože mi idú stehná dosť do objemu. Cvičím mrtvy ťah, drepy, výpady rumunské drepy, predkopávanie, zakopávanie a pod. Vrch je ok, ale nohy sú hrubé. Nepríde mi správne znížiť váhy, lenže s veľkou váhou neviem urobiť napr 20 opakovaní, aby som išla intenzívnejšie.

Veľmi veľmi vám budem vďačná za odpovede. Ďakujem
Sabinka88
Dátum registrácie: 01.07.2019
Poďakoval: 3 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 01.07.2019

Ahoj a vitaj.
Rozdelenie partií na vrch / spodok ( upper/lower) je úplne štandardne. Ak môžeš cvičiť tri dni v týždni , tak do tretieho dna daj partie ktoré ti zaostávajú, aby si ich precvicila aspoň dvakrát v týždni.
Čo sa týka nôh...ak uz nechceš budovať svalový objem, tak ich musíš cvičiť menej. Menej v zmysle , že menší tréningový objem ( počet pracovných sérii ) a menej intenzívne v zmysle, že váhu a počet opakovaní prisposob tak , nech nejdeš v sérii blizko k zlyhaniu. Takže ak vieš urobiť s konkrétnou váhou max 15 opakovani, tam ty ich v sérii urob max 10.
Nohy chces cvičit asi len pro forma, teda aby si mala nejaký ten výdaj kcal a aby si držala svalovy tonus. Ak mas problém len napríklad s prednymi stranami, ze su podľa teba priveľmi rozvinuté, tak tym sa im jednoducho extra nevenuj a sustred sa na zadné stehná/zadok, bočné/vnútorné stehná.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
Užívateľov profilový obrázok
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 227 krát

Ďakujem pekne, presne si mi odpovedal na čo som potrebovala. Veľmi rada cvičím intenzívne,malinke pauzy mam medzi sériami,rada idem až do zlyhania..to je asi ten pozostatok z cross fitu 🙄 ale ako výsledky sa dostavili veľmi rýchlo a podla mňa celkom OK. So stravou problém nemám,to je OK. V tom mam jasno.Ešte otázka,u žien sa biceps a tricrps necvici až do zlyhania,že? Skôr aby vynikli ramená,chrbát do V, tie paže tak akurát,úzky pas a štíhle nohy,väčší zadok? Ďakujem ešte raz každému,kto mi odpovie.
Sabinka88

Príspevokod užívateľa Carnapolis » 01.07.2019

Ta posledni otazka je v podstate hlavne na tobe, jakou postavu chces mit a co se ti libi, podle toho si ten trenink nastav.
Pro obecne rady si piste do fora, ne me do PM.
Carnapolis
Dátum registrácie: 30.12.2017
Bank: Locked
Poďakoval: 23 krát
Bolo mu ďakované: 232 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 01.07.2019

- vzhľadom na rozdielnu geneticku vybavu, je u vas budovanie svalov dosť zdlhavejsie ako u nás.
Ak nepôjdeš blizko k zlyhaniu, je pravdepodobne ze časom svojim tréningom svalom nedodas dostatočný stimul k rastu. Tréningový objem/intenzitu by som znížil až keby som bol s konkrétnou partiou spokojný ( co sa u muža teoreticky nikdy nestane :D )
- čiže jednoducho, partie ktoré chceš zlepšiť, cvič viac, a tie, ktoré máš podľa teba nadpriemerne rozvinuté cvič menej, až vôbec.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
Užívateľov profilový obrázok
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 227 krát

Ďakujem, všetko mi je jasne. Ďakujem za vaše odpovede 👌👏
Sabinka88

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných