BIBLIA NOVÁČIKA - základné info o všetkom

Re: BIBLIA NOVÁČIKA - základné info o všetkom

Príspevokod užívateľa Galileo » 05.10.2012

Poznám xy ľudí ktorí cvičia po pivniciach a vyzerajú brutálne! Nemyslím si že to je ta najpodstatnejšia vec pri posilňovaní mať čím viac okolo seba kotúčov, hriadeľov apod. Už v podstate s veľkou činkou a lavičkou sa dajú spraviť pokroky, človek musí hlavne chcieť, najpodstatnejšia vec sa ukrýva v hlave.
Užívateľov profilový obrázok
Galileo
Dátum registrácie: 10.02.2012
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa Kenik » 01.11.2012

Ja už tiež nejakú tu dobu cvičievam v po domacky vyrobenej posilke a nesťažujem sa ... istá zmena sa prejavuje... najťahšie je zohnať asi železo ostatné veci sa daju v pohode spraviť aj doma ked ste šikovný....
Veľký drep oddelí pozérov od pravých chlapov !
RAW drep je skutočný test sily !
Kenik
Dátum registrácie: 21.07.2012

Príspevokod užívateľa toomanh » 17.11.2012

K uvodnému článku mám otázku :)

26.) Potrebujem výbušnosť ako na to?
Dynamika sa trénuje dynamickými opakovaniami, to znamená veľmi nízka intenzita (nie nad 50 RM), málo opakovaní (3 - 5 ) na dodržanie techniky, a veľa sérií (5 - 10). Taktiež by si sa mal snažiť sa ísť opakovanie čo najvýbušnejšie ako sa len dá. Negatívnu fázu kontrolovane.

Robím bojové umenia a vybušnosťou sa dosť zaoberám. A som dosť zmetený, pretože kždý rozpráva inač, ko výbušnosť trénovať.
Niekto mi hovorí že ju treba trénovať nizkymi váhami ( 10 opakovaní ) výbušným prevedeným. Série 4-5.
Druhý mi zase povie že si treba poriadne naložiť a spraviť 3-4 opakovani výbušným spôsobom.
Som fucked up :/

A našiel som jeden článok, kde bolo napísané :

Obecné zásady jsou tyto:

50-60% objemu cvičení určených k rychlostnímu a silovému rozvoji, jež je sportovec schopen provádět v tréninku se zachováním dané intenzity, stabilizuje rozvoj výbušné síly a ve značné míře podmiňuje zachování dosažené úrovně v daném období.

Růst rychlostně-silového rozvoje probíhá pomaleji, ale plynule, jestliže objem cvičení činí 70-90%.

Použití 90-100% objemu cvičení se submaximální intenzitou urychluje dosažení nejvyšších ukazatelů rozvoje výbušné síly.

Viete mi to niekto konečne rozumne vysvetliť ? mam v tom chaos :/
toomanh
Dátum registrácie: 25.05.2011

Príspevokod užívateľa pepo88 » 17.11.2012

pozri.. toto su len navody ako by si mohol zacat, no kazdemu sedi nieco uplne ine.. vyskusaj :wink:

btw ja ked robim treningy na vybusnost, davam tam kludne aj tazke vahy s vybusnou pozitivnou fazou napriklad.. takze tak
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa toomanh » 17.11.2012

Mna napadla už aj taka vec. Berme do úvahy že mojou prioritou sú len bojové umenia, to že sa chcem zdokonaliť po fyzickej stránke ( nabrať dynamiku ) je len doplnok. No beriem to vážne a chcem v tom mať jasno ako správne trénovať, aby to v konečnom dôsledku nebolo kontraproduktívne :)

Čiže ma napadlo, že v tréningu v posilke by som striedal výbušné cviky s rôznymi hmotnosťami.
Napríklad chcem zlepšiť rýchlosť úderu :
1. cvik " hod s medicimblaom o stenu" : váha je menšia, počet opakovaní by som zvolil na 10-12 výbušným spôsobom
2. cvik "Benchpress s úzkym úchopom ( na širku ramien ) " : veľká váha, výbušným spôsobom cca 3-4 op.

Samozrejme je to len "ústrižok" z celej tréningovej jednotky.
Dúfam, že je to v pohode ;) Ak nie tak rád sa poučím a poradte :D Diks ;)
toomanh
Dátum registrácie: 25.05.2011

Príspevokod užívateľa pepo88 » 22.11.2012

sice toto nieje moja parketa, ale myslim si ze oba cviky mozu byt :007
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa SAKJA » 01.12.2012

AKO CVIČIŤ PREDLAKTIE
Zdravim. Jedna otazocka ohladne cvicenia predlaktia. Viem, bolo mi tu uz raz povedane ze to nie je nevyhnutne cvicit tuto partiu, ale aj tak by som ju rad zaradil do mojho treningoveho planu. Rad by som sa spytal jak casto, kolko cvikov (poprosil by som aj nazvy) a po kolko seriii by ste cvicili vy, aby to bolo rozumne a hlavne ucinne. Vopred dakujem za odpoved.
THE EASY DAY WAS YESTERDAY

19 rokov, 177 cm, 90 kg
SAKJA
Dátum registrácie: 16.05.2012

Príspevokod užívateľa Natural88 » 01.12.2012

AKO CVIČIŤ PREDLAKTIE
Zdravim. Jedna otazocka ohladne cvicenia predlaktia. Viem, bolo mi tu uz raz povedane ze to nie je nevyhnutne cvicit tuto partiu, ale aj tak by som ju rad zaradil do mojho treningoveho planu. Rad by som sa spytal jak casto, kolko cvikov (poprosil by som aj nazvy) a po kolko seriii by ste cvicili vy, aby to bolo rozumne a hlavne ucinne. Vopred dakujem za odpoved.
neries tie predlaktia tak moc. ja ich vobec necvicim a mam ich sumerne s rukami. ale ked chces vediet tak daj si 2x do tyzdna na konci treningu po 4-8 serii na predlaktie
Natural88
Dátum registrácie: 20.11.2010
Bolo mu ďakované: 1 krát

AKO CVIČIŤ PREDLAKTIE
neries tie predlaktia tak moc. ja ich vobec necvicim a mam ich sumerne s rukami. ale ked chces vediet tak daj si 2x do tyzdna na konci treningu po 4-8 serii na predlaktie
pls a kolko cvikov?

19 rokov, 177 cm, 90 kg
SAKJA

Príspevokod užívateľa lipo » 01.12.2012

1 stačí a môžeš striedať zaťaženie, raz skús dať ťažkú váhu menej opakovaní a na budúce ľahšiu váhu a viac opakovaní...
Naposledy upravil/-a lipo v 02.12.2012, upravené celkom 1 krát.
"Ak nebudeš mnoho očakávať, budú sa ti zdať aj malé veci veľkými."
Platón
"Nesnaž sa prevyšovať ostatných, ale sám seba."
Cicero
lipo
Dátum registrácie: 15.10.2011

1 stačí a striedaj zaťaženie, raz skús dať ťažkú váhu menej opakovaní a na budúce ľahšiu váhu a viac opakovaní...
Vďaka.

19 rokov, 177 cm, 90 kg
SAKJA

Príspevokod užívateľa sharkej » 27.07.2013

Zdravím , kedže som tu nový moc sa ešte nevyznám ... tak sa vopred ospravedlňujem ak som napísal do zlej témy ... takže môj plán je nahodiť objem , následne vy-rysovať , a potom prejsť na nejaké bojové umenie ... Chcel by som hlavne dostať nejaké rady v tom či už mám cvičiť aj bojové umenie popri naberačke ... alebo či striedať už tréning na objem z rysovaním ... alebo všetko dokopy čiže objem , rysovačka , a trening bojového umenia ... Osobne som si to naplánoval tak že všetko pekne zaradom čiže objem , následne vysekať , a potom bojové umenie ... máte niekto stým už skúsenosť ? ... momentálne sa nachádzam ešte len na začiatku objemovky ...
sharkej
Dátum registrácie: 27.07.2013

Príspevokod užívateľa lipo » 28.07.2013

V 1 rade si treba uvedomiť že je to o strave, aj keď tréning zohráva dôležitú úlohu, no bez stravy neurobíš ani objem ani rys... Ak by si bol pokročilý, odporučil by som objemovku + bojové umenie, ale kedže je to na regeneráciu dosť náročné a ty si začiatočník (ak sa mýlim prepáč) tak by to bolo kontraproduktívne...

Ďalej, môžeš to urobiť 2 spôsobmi, buď teda pôjdeš objem a potom rys, alebo pôjdeš kvalitnejší objem a rys už viac menej nebude treba (možno trošku - kardio, čistejšia strava a mohlo by to stačiť ako menšia dieta) a potom bojové umenie.

Ešte na záver Ti chcem povedať že za krátky čas nečakaj zázraky, neviem aké máš plány, genetiku, podmienky, ako vyzeráš ale priemerne tuna ľudia budujú svoje postavy roky nie mesiace...
"Ak nebudeš mnoho očakávať, budú sa ti zdať aj malé veci veľkými."
Platón
"Nesnaž sa prevyšovať ostatných, ale sám seba."
Cicero
lipo
Dátum registrácie: 15.10.2011

Príspevokod užívateľa sharkej » 29.07.2013

Veľké dík , o strave mám čo to naštudované , denný príjem bielkovín bez doplnkov dám cca 150 až 200 jem 6 z 8 krát denne , stredné porcie a dosť to striedam ryby , kuracie prsia , hovädzie ak mám lepší mesiac v robote :D samozrejme zelenina , ovocie :) ... Myslím že genetika je v pohode , aj spaľovanie , vtom som nikdy problem nemal ... meriam 186 cm a vážim momentálne 94 kg ... pred začiatkom objemovky som mal 87 kg cvičím 2 mesiace 4 krat do týždňa ... časovo nieje problém som celkom vytrvalí , to asi moje také jedine plus v ktorom sa pochválim :D ... každopádne dík :)
sharkej
Dátum registrácie: 27.07.2013

Príspevokod užívateľa BADBOY77 » 08.01.2014

Dobry den potreboval by som od vas radu som začiatočník cosa tika tohoto fóru a cvikov
co to je viackĺbové cviky jednoklbove cviky kombinovane cviky a izolované cviky??
BADBOY77
Dátum registrácie: 08.12.2013

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných