BIBLIA NOVÁČIKA - základné info o všetkom

Re: BIBLIA NOVÁČIKA - základné info o všetkom

Príspevokod užívateľa Natural88 » 26.03.2011

Natural88

Odkaz obnoveny na zaciatku temy
http://posilnovanie.sk/viewtopic.php?f=1&t=5201" onclick="window.open(this.href);return false;

aj samostatne
http://posilnovanie.sk/viewtopic.php?f=2&t=9243" onclick="window.open(this.href);return false;
dakujem velmi pekne :007
Užívateľov profilový obrázok
Natural88
Dátum registrácie: 20.11.2010
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa Rokie » 15.04.2011

http://naturescience.fhpv.unipo.sk/biol ... nik/gh.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Veľmi dobrá stránka na ktorej su v skratke vysvetlene pojmy ako glykogeneza,katabolizmus,metabolizmus,anabolizmus atď. proste všetko potrebné :)
"Pyramidy nechte Egypťanům a bolest masochistům!"

"Ja si myslím, že do katabolizmu sa dostaneš jedine ak si buď v koncentráku, beháš maratóny a nič neješ, alebo držíš protestnú hladovku." :D
Rokie
Žvanil
Dátum registrácie: 18.06.2009
Bolo mu ďakované: 2 krát
Kontaktovať užívateľa:

Chcem zacat cvicit, co mam brat ?

Príspevokod užívateľa stanky17 » 30.04.2011

Caute zacinam cvicit a neviem co mam zobrat, je dobre na zaciatok CREATIN MONOHYDRATE? nema ziadne vedlajsie ucinky? neposiloval som vobec ale chcem zacat, mam prve cvicit cca 1-2tyzdne a tak zacat brat kreatin ?
stanky17
Dátum registrácie: 30.04.2011

Re: Chcem zacat cvicit, co mam brat ?

Príspevokod užívateľa cayman » 01.05.2011

precitaj si toto :arrow: http://www.posilnovanie.sk/viewtopic.php?f=1&t=5201" onclick="window.open(this.href);return false;
a toto :arrow: http://www.posilnovanie.sk/viewtopic.php?f=2&t=9086" onclick="window.open(this.href);return false;
Keď vstúpite do posilovne, sústreďte sa len na maximálny výkon. Akonáhle však máte tréning za sebou, zabudnite na cvičenie a radujte za zo života.
cayman
Odbornik
Dátum registrácie: 27.01.2008

Príspevokod užívateľa Dante Flyshit » 01.05.2011

...Caute zacinam cvicit a neviem co mam zobrat...
Činky do rúk...
Dante Flyshit
Dátum registrácie: 22.12.2009
Bolo mu ďakované: 3 krát

Príspevokod užívateľa sjm- » 01.05.2011

...Caute zacinam cvicit a neviem co mam zobrat...
Činky do rúk...
..... a kuracie prsia a ryžu z obchodu
Progressive overload is a myth and counting macros only works if your name is Marco.
sjm-
Moderator
Dátum registrácie: 31.10.2009

Príspevokod užívateľa Julo11 » 01.05.2011

Caute zacinam cvicit a neviem co mam zobrat, je dobre na zaciatok CREATIN MONOHYDRATE? nema ziadne vedlajsie ucinky? neposiloval som vobec ale chcem zacat, mam prve cvicit cca 1-2tyzdne a tak zacat brat kreatin ?
najprv zacni cvicit rok a potom mozes davat kreatin
posilnovanie je beh na dlhu trat ...
Julo11
Dátum registrácie: 13.10.2010

Príspevokod užívateľa BEST READ » 20.05.2011

Ahoj!Mal by som otazku na ktoru som nenasiel odpoved .Chodím do prace a dochadzam domov navecer niekedy az po 19-00 hod.Takze cvicit po praci sa mi zda zbytočne.Chcem zacat cvicit ale neviem , keby som cvicit rano ale o 5-00 este predtím ako pojdem do prace ci to nejako neovplivnuje rast svalov a ostatne veci okolo toho.Dakujem
BEST READ
Dátum registrácie: 20.05.2011

Príspevokod užívateľa mello13 » 23.05.2011

ak chceš a dá sa ti tak môžeš kľudne pred prácou no aby si potom v práci nemal problémy + upraviť tomu stravu

inak ani o 19tej nie je až tak neskoro :wink:
mello13
Moderator
Dátum registrácie: 18.11.2007
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa FILIP78 » 02.07.2011

Co mam cvicit ked som zaciatocnik TBT alebo FB alebo je to to iste a po akom case mam s tym prestat a prejst na nieco ine
FILIP78
Dátum registrácie: 15.05.2010

Príspevokod užívateľa david121 » 02.07.2011

TBT je tréningový program, FB(fullbody=celé telo) je typ cvičenia partií. Tbt ma 2 mesaice. Takže po dvoch mesiacoch vyskušaj niečo ine
david121
Dátum registrácie: 24.03.2010

Príspevokod užívateľa Rokie » 19.07.2011

Volume

Pracovný objem nám určuje množstvo opakovaní, ktoré sme vykonali pri danom cviku. Môžeme narábať s nižším pracovným objemom ako napríklad odcvičenie benchpressu
3 série po 8 opakovaní, kde pracovný objem bude 24. Pri vyššom objeme napríklad 8x5 dostaneme väčší pracovný objem 40.
Pre správne nastavenie cvičenia si musíme vedieť zvoliť adekvátnu intenzitu daného cviku. Vďaka tomu sa dá vyhnúť zbytočnému presileniu. A týmto sme sa dostali k ďalšiemu pojmu.

Intenzita

Tento pojem býva častým kameňom úrazu. Veľa ľudí si pod týmto pojmom predstavujú intenzívnejšie cvičenie mysliac tým supersérie, vynútené opakovania a podobne.
Samozrejme to nie je pravda. Intenzita nám určuje % vášho 1RM (reps max) inak povedané vaše maximálne opakovanie pre vykonanie série jednotlivého cviku (bench, drep, mŕtvy ťah)
Takže ak je moje 1RM v benchpresse 150kg a rozhodnem sa cvičiť s intenzitou 60%, znamená to, že budem vykonávať opakovania s váhou 90kg.

Frekvencia tréningu

Nejedná sa len o rozvrhnutie splitu, či cvičím systémom 3+1, 3+2, atď.
Má sa na mysli, ako často je daná partia precvičená za určitý čas, čiže za týždeň.
"Pyramidy nechte Egypťanům a bolest masochistům!"

"Ja si myslím, že do katabolizmu sa dostaneš jedine ak si buď v koncentráku, beháš maratóny a nič neješ, alebo držíš protestnú hladovku." :D
Rokie
Žvanil
Dátum registrácie: 18.06.2009
Bolo mu ďakované: 2 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Igor Intensity Illés » 17.08.2011

Ahoj!Mal by som otazku na ktoru som nenasiel odpoved .Chodím do prace a dochadzam domov navecer niekedy az po 19-00 hod.Takze cvicit po praci sa mi zda zbytočne.Chcem zacat cvicit ale neviem , keby som cvicit rano ale o 5-00 este predtím ako pojdem do prace ci to nejako neovplivnuje rast svalov a ostatne veci okolo toho.Dakujem
S mojej vlastnej skúsenosti ti môžem dokonca odporučiť cvičenie ráno, kedže máš potom celý deň na to aby si doplnal svaly kaloriami, mne osobne to prespelo, a ako skúsený builder som pri tomto režime pribral za 1,5 mesiaca 7kg...myslím si že je to lepšia možnosť ako cvičiť na večer....kedže po treningu to telo nestihneš doplniť potrebným množstvom jedla..
odporúčam ráno pred prácou !
Kulturistika je najdrahší šport na svete. Môžeš ju buď milovať alebo nenávidieť. Preto treba eliminovať všetky negatívne faktory, ktoré Ťa môžu ohroziť. Medzi iným aj vlastnú nevedomosť!!!
Igor Intensity Illés
Dátum registrácie: 02.08.2011
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa rolfi » 20.08.2011

otazka. Je rozdiel v cviceni 17 - 20 rocnych chalanov a styridsiatnikov?? nikde som nenasiel temu pre starsie rocniky. zaujimalo by ma intanzita cvicenia, opakovania, popripade nejake vhodne doplnky. D
rolfi
Dátum registrácie: 21.03.2011

Príspevokod užívateľa Dante Flyshit » 21.08.2011

Myslím, že je to jedno. Ide skôr o skúsenosti v posilňovni a výkonnosť podľa mňa.
Dante Flyshit
Dátum registrácie: 22.12.2009
Bolo mu ďakované: 3 krát

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných