Strečing

Re: Strečing

Príspevokod užívateľa !nstinct » 03.08.2016

ešte že to nečíta Snášel :D :D
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
Užívateľov profilový obrázok
!nstinct
Dátum registrácie: 26.06.2010

Príspevokod užívateľa Phantom » 03.08.2016

Preco co je na tom zle?
Opäť na vrchole Olympu...
Phantom
Dátum registrácie: 30.10.2014

Príspevokod užívateľa !nstinct » 03.08.2016

On preferuje stabilitu pred mobilitou a flexibilitou
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
!nstinct

Príspevokod užívateľa noGainz » 03.08.2016

Bodybuilding je je lepsi ako strecing.
noGainz
Dátum registrácie: 01.01.2015

Príspevokod užívateľa Michal23 » 04.10.2016

Viackrát som čítal príspevky v tomto vlákne a je tu zaujímava diskusia o strečingu :) a nie len tu, ale na celom internete sú rôzne aj protichodné argumenty. Možno niekomu pomôžu články, ktoré som napísal. Ten strečing nemusí byť vždy to úplne najlepšie riešenie.

Skúste prečítať a môžeme podiskutovať ďalej. http://protrening.sk/co-je-to-strecing/" target="_blank alebo http://protrening.sk/kedy-nerobit-strecingove-cviky/" target="_blank
Michal23
Dátum registrácie: 04.10.2016

Príspevokod užívateľa mar55 » 08.10.2016

...a nezabudnite si kupit masazny valec :D
mar55
Dátum registrácie: 20.11.2014

Príspevokod užívateľa Zeratul » 28.10.2016

to cvicenie s valcom to je myslene vazne alebo ako parodia? :D
Hype okolo foam rollerov bol v 2010-2011 a potom ludia dosli na to ze to nie je az take uzasne. :D

A inak k teme, strecing je pre sportovca velmi dolezity a nerobit ho je len otazka kedy sa zranis, hlavne pre nas vacsich chlapcov.
Ja robim kratky staticky strecing aj pred aj po treningu. Ze ta to oslabi pred treningom je len mytus, cital som si niektore studie, co to tvrdia, a vsetky merali len vykon IHNED po strecingu, teda par sekund, inak to nema ziadny vplyv na vykon.
SQ: 290
BP: 190
DL: 320
Total: 800
BW: 128

My Youtube Channel: https://www.youtube.com/channel/UCfJqUqOfmmA_iv92kR8gapw

Check out my Instagram: https://www.instagram.com/berserk.marius/
Zeratul
Dátum registrácie: 17.05.2011

Príspevokod užívateľa zvratkyakrv » 28.10.2016

Foam roller používam v TD vždy, prípadne aj medzi trenálmi. Mne to pomáha, hlavne svalovica sa tak moc neprejaví a na vzpriamovače to je tiež fajn.Jasné, že to nie je liek na nesmrteľnosť.
Hlavne žiadne trištvrte hodinové sado-maso orgie na valci :twisted:

EDIT- a používajú to aj veľkí chlapci, napr. DeFranco,Wendler,myslím že aj Duffin to odporúča...
Drepujem 3x do týždňa. Nemôžem z toho dostať "ploché nohy" ?
zvratkyakrv
Dátum registrácie: 10.12.2014

Príspevokod užívateľa Vinnie » 28.10.2016

no zrovna tí čo chodia nekonečné válanie sa po valci, strečing, milion cvikov na mobilitu a rovnováhu sú práve tí, čo by mali tomu venovať tak max. 3 minúty a začať poriadne cvičiť a žrať.
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010

Príspevokod užívateľa !nstinct » 28.10.2016

prečo?
!nstinct

Príspevokod užívateľa Vinnie » 28.10.2016

lebo ich hodinovy trening vyzera nasledovne 20 minut hento co som hore spomenul, nasledne 20 minut trening (kruhovy samozrejme), 20 minut hento co som hore spomenul. a podla toho aj vyzeraju.

ako jasne ak je niekto profesionalny alebo aj amatersky sportovec, tak ma vyznam sa do vacsej miery tymto zaoberat a robit konkretne cviky na mobilitu, rovnovahu, strecing atd, ale ti ludia vedia presne co robia a preco to robia.

ja jednoducho nechapem naco si niekto dava 7 roznych cvikov na mobilitu a uvolnenie hips a potom si da 3 serie s 15kilovym kettlebellom.
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010

Príspevokod užívateľa !nstinct » 28.10.2016

Som názoru toho, že či je to začiatočník alebo pokročilý cvičeneč a je si vedomí svojich nedostatkov čo sa týka mobility kĺbov a flexibility svalov, tak nech sa jeho tréningová jednotka viac zameriava na tieto nedostatky, ako samotné cvičenie, aspoň prvé týždne až mesiace, záleží od problematiky. A potom bez prekážok a obáv o nejake zranenie sa môže pustiť do cvičenia.
!nstinct

Príspevokod užívateľa silný » 28.10.2016

A potom bez prekážok a obáv o nejake zranenie sa môže pustiť do cvičenia.
ale len s chráničmi a prilbou :!: aby sa nezranil a nevišlo to celé na zmar...
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Been thanked: 1 time

Príspevokod užívateľa !nstinct » 29.10.2016

:roll: Presne, máš pravdu
!nstinct

Príspevokod užívateľa Bress » 30.10.2016

ako tu suhlasim s vinniem, ono prave casto ti, co proste im to az tak netreba, sa tomu venuju vela a naopak :D
Bress
Dátum registrácie: 09.03.2009

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní