BENCH PRESS (info + ukážky prevedenia)

Re: BENCH PRESS (info + ukážky prevedenia)

Príspevokod užívateľa Carnapolis » 10.04.2019

A nuti te snad nekdo delat cviky ktere ti nevyhovuji?
Pro obecne rady si piste do fora, ne me do PM.
Carnapolis
Dátum registrácie: 30.12.2017
Cash on hand: Locked
Bank: Locked
Poďakoval: 23 krát
Bolo mu ďakované: 234 krát

Príspevokod užívateľa M4t3S » 10.04.2019

Dobre to dopadlo, cítil som riadne prsa, aj dnes cítim. Aj keď trošičku šli aj ramená. Na prsa robím bench klasika, inline bench, pullover a peckdeck. Možno by bolo lepšie vymeniť cviky? Bo ten pullover dosť shit podľa mňa...
Pullover sa cvici 2 sposobmi, za s zameriavas na "velky sval obly" to je ta uplne vrchna cast nad latissimomm, alebo na hrudnik. Ak to poznas a vies o com hovorim tak sorry ze poucijem, ak nie (lebo vacsina ludi na mna vzdy pozera jak pic.a z deravych gati ked im to vysvetlujem) tak nastuduj nejake videa, obecne ked sa snazim zapojit viac chrbat tak celym telom lezim na lavicke a lakte mam viac od seba, na hrudnik mam na lavicke polozeny iba chrbat a zadok mam vo vzduchu aby som mal zadok nizsie nez hrudnik a lakte netlacit do stran.
Užívateľov profilový obrázok
M4t3S
Dátum registrácie: 14.02.2016
Poďakoval: 10 krát
Bolo mu ďakované: 14 krát

Príspevokod užívateľa Lavadesign » 11.04.2019

Dakujem za poucenie, som zaciatocnik.a pri pulovri som celym telom na lavicke. Protismerne kladky v posilke nemame, inak by som ich zapojil
Lavadesign
Dátum registrácie: 09.03.2019
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa silný » 08.07.2019

A súvislosť s touto témou??
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Poďakoval: 113 krát
Bolo mu ďakované: 664 krát

Príspevokod užívateľa Lavadesign » 10.07.2019

Je podla vas ok pokrocit za 4 mesiace v benchi len o 20kg? Teda zacinal som s 40kg a teraz davam so 60kg. Zda sa mi to malo, asi robim daco zle :-(
Lavadesign

Príspevokod užívateľa John1003 » 10.07.2019

Progress o 50% ti příjde málo? Kolik by si čekal 200%?
John1003
Dátum registrácie: 26.04.2017
Poďakoval: 7 krát
Bolo mu ďakované: 58 krát

Príspevokod užívateľa silný » 10.07.2019

A preco myslis, ze robis daco zle? Technika, trening, strava = veci, ktore tvoj progres najviac ovplyvniť môžu, nad tym sa zamysli...
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný

Príspevokod užívateľa Lavadesign » 12.07.2019

Však nad tým sa zamýšľam. Ja len že niekto príde do posilky a po mesiaci už zo 40kg robí 80 kg akoby sa nechumelilo. Nwm... )Všetko ostatné ide celkom ok, mrtvak napr. som zo 40 kg dvihol už na 120, legpress z 80kg na začiatku a včera som si dával do tela 130 a ešte mi málo bolo... Bicepsy, rameno, všetko pekne, len tie prsa mám dajaké shitne furt
Lavadesign

Príspevokod užívateľa silný » 12.07.2019

Kludne to môže byť aj genetická predispozícia, že máš slabšie prsia a tlakové cviky... ja osobne som na tom podobne... pri tlakových cvikoch som všeobecne slabý a keď porovnám prsia ramená alebo aj bench na úzko vs bench klasicky, tak všetko primárne určené na prsia mám výrazne slabšie... oproti zvyšku ako sú drepy a cviky na chrbát ani nevravím.... ale ty si ešte len na začiatku, daj tomu čas, nesnaž sa to urýchliť na úkor techniky a výsledky sa dostavia.... možno pomalšie ako u niekoho iného ale hold smola, nemôže sa každý narodiť ako Coleman...
silný

Príspevokod užívateľa NIDECKER93 » 12.07.2019

Je podla vas ok pokrocit za 4 mesiace v benchi len o 20kg? Teda zacinal som s 40kg a teraz davam so 60kg. Zda sa mi to malo, asi robim daco zle :-(
Ja cvicim bench tak ze idem 4 serie po 8 opakovani a s takou vahou aby som to ledva ledva spravil. Isiel som z 80kg na 100kg za 4 mesiace. A posuvam sa mesacne o 5kg takze to tak vychadza aj mne.
NIDECKER93
Dátum registrácie: 29.12.2011
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu ďakované: 2 krát

Tak to potom rád počujem kamarati. Ja som myslel, že by to malo ísť rýchlejšie hore. 60kg je už pre mňa tak, že pri tretej sérií posledné opakovanie som ostal minule zakliesnený a nedvihol som ani panovi. Ešte aby toho nebolo málo, tak som zo spodku džubol tyčou do stojana a už som bol stratený. Najlepšie, že dvaja ľudia tam kukali na mňa, ale že by pomohli, to ne :D Marhy. Tak mi spadla tyč doľava, šmyklo dole kotúče a tak som sa zachránil :D
Lavadesign

Príspevokod užívateľa rapsic » 12.07.2019

Ja som tlak s velkou cinkou nerobil niekolko rokov
Iba jednorucky
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 227 krát
Bolo mu ďakované: 553 krát

S jednoručkami robím incline a decline. Ale je to lepšie ako s veľkou tyčou, môžeš ísť nižšie.
A ešte toto som si všimol, keď idem s veľkou tyčou, tak idem 60kg, čiže 20kg kotúč na každej strane + 20 tyčka. Ale keď idem jednoručky, tak teoreticky by som to mal dávať s 30kg jednoručkou ne? Ale dám ledva 20kg. Zaujímavé
Lavadesign

Príspevokod užívateľa NIDECKER93 » 12.07.2019

Pri jednoruckach ide o to, ze riesis stabilizaciu cinky jednou rukou. Pri velkej cinke to mas jednoduchsie, lebo sa ti ruky nemozu rozchadzat/schadzat, nerotuju ti atd. takze len tlacis kolko vladzes :)
NIDECKER93
Dátum registrácie: 29.12.2011
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa silný » 12.07.2019

Tak a najednoduchší je mutlirpess, lebo tma len talčíš a nemusíš rieišť ani dráhu a ked uz nevladzeš len to zahákneš... :)
silný

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných