DREPY (info + ukážky prevedenia)

Re: DREPY (info + ukážky prevedenia)

Príspevokod užívateľa NothingSpecial » 07.10.2018

Môže to byť v technike drepov , možno vo frekvencií. Možno v celkovom tréningy nôh

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

NothingSpecial
Dátum registrácie: 22.02.2018
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 12 krát

Príspevokod užívateľa HAVANA » 07.10.2018

Neexistuje že by si mohol mať strop 50 - 60 kg. Len proste nevieš drepovať. Moja ex drepovala 50 - 60 kg na série (8-10 opakovaní) po 2 mesiacoch cvičenia pri telesnej váhe do 60 kg. Pri týchto váhach môžeš drepovať/ ťahať aj každý deň. Inak po mesiaci pravielného tréningu povedať že stagnujem ... Podľa mňa si len lenivý a bojíš sa vyjsť zo svojej "komfortnej zóny".
Vďaka za ochotu poradiť. V každom prípade sme sa úplne neporozumeli. Ja netvrdím, že 60kg je môj limit. Tvrdím, že progress pri drepoch je o dosť pomalší ako pri tlaku/mŕtvole/hrazde/etc. a že momentálne (v týchto dňoch) je môj limit na drepy okolo tých 60+kg, zatiaľ čo pri tlakoch si verím aj na 70+. Jednoducho povedané, predpokladal som, že nohy budem mať omnoho silnejšie než trup/ruky/vrchnú časť tela a teda aj progress na drepoch bude rýchlejší.

Tak či onak, zapracujem na tej forme teda.
Holt sú ľudia stavaní na drep, niekto na mŕtvy ťah, niekto zas na bench press atď. Každopádne si vysoký, ja mám podobne 193 cm a to znamená že dráha akú musíme vykonať, aby sme dosiahli korektný drep je o dosť väčšia ako u niekoho nižšieho... ale zas môže ti ísť lepšie iný cvik.
Inak robíš progres? Tak v tom prípade je všetko v poriadku. Skúsení cvičenci sú radi aj za 5 - 10 kg za rok. Pokiaľ budeš napredovať, hoci aj 2,5 kg za mesiac, robíš pokrok x 12 mesiacov máš hneď + 25 kg za rok. Na to nezabudni. Prajem veľa zdaru.
Užívateľov profilový obrázok
HAVANA
Dátum registrácie: 24.05.2010
Poďakoval: 15 krát

Príspevokod užívateľa krokodil511 » 08.10.2018

Ahoj. Nemyslím že by si mal nejaký problém. Jednoducho pri tvojej postave 200 kg na drepy budeš ťažko tlačiť. A aj to co uvadzas po mesiaci je riadne zlepšenie. Vypiluj si na začiatok techniku, nie váhu. Predpokladám že aj lopatka a ľavá strana ťa bolí preto, ze cvicis prehnuty. Mne na začiatok pomohlo robiť drepy na multiprese. Tam som drzal rovný chrbát. A az potom som začal normálne drepy v stojane. A zosilniť stref tela. Brucho, plank, hyperextenzie. Ale hlavne, odburaj blok z váhy. To je najhorsie. Pri mrtvole som chcel čím skôr dvíhať dvesto, a zqmernim na váhu som odjebal techniku a tym padom skoro aj spodný chrbát. A keď som sa vykašľal na váhu prišlo to samé
krokodil511
Dátum registrácie: 18.02.2018
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 7 krát

Príspevokod užívateľa kelly » 08.10.2018

Všetko čo chlapi popísali platí a drž sa toho,len ešte doplním,nedaj sa limitovať hlavou.Ked píšeš že cítiš že je to tvoje max. to sa iba hlava snaží chrániť telo.Telo zvládne viac ako hlava.Po mesiaci je velmi skoro robiť nejaký záver.Pokračuj,makaj na technike,prihadzuj postupne a nevzdávaj to.
Držím palce,daj potom vedieť ako napreduješ.
kelly
Dátum registrácie: 22.01.2015
Poďakoval: 18 krát
Bolo mu ďakované: 9 krát

Príspevokod užívateľa NothingSpecial » 08.10.2018

Akoze ja mam 195 cm a drepnem 180 kg... Čiže nedaj sa obmedziť že som vysoky budem mať zle drepy

NothingSpecial

Príspevokod užívateľa HAVANA » 08.10.2018

Ahoj. Nemyslím že by si mal nejaký problém. Jednoducho pri tvojej postave 200 kg na drepy budeš ťažko tlačiť. A aj to co uvadzas po mesiaci je riadne zlepšenie. Vypiluj si na začiatok techniku, nie váhu. Predpokladám že aj lopatka a ľavá strana ťa bolí preto, ze cvicis prehnuty. Mne na začiatok pomohlo robiť drepy na multiprese. Tam som drzal rovný chrbát. A az potom som začal normálne drepy v stojane. A zosilniť stref tela. Brucho, plank, hyperextenzie. Ale hlavne, odburaj blok z váhy. To je najhorsie. Pri mrtvole som chcel čím skôr dvíhať dvesto, a zqmernim na váhu som odjebal techniku a tym padom skoro aj spodný chrbát. A keď som sa vykašľal na váhu prišlo to samé
Prečo by nemohol drepovať 200? Kľudne môže aj cez 300... len by to chcelo XY rokov tréningu, nejaké to stádo hovädzieho dobytka a "olejčekovú terapiu" :)
S drepmi na multik0k0te si dovolím nesúhlasiť. Každý má rôznu stavbu tela a tým pádom aj dráhu a biomechaniku drepu. Multipress ti vopred predurčuje dráhu a znemožnuje ti použitie stabilizačných svalov stredu tela v takej miere ako drep s voľnou váhou. Ak chceš byť dobrý v drepe, musíš drepovať. Multipress som využíval akurát na cvičenie lýtok, na to bol skvelý aby som mu nekrivdil, ale to je asi tak všetko :D
HAVANA

Drepnes 180 ale nie po mesiaci cvičenia. Aj on to dá, ak vydrží nejakú dobu cvičiť. A po mesiaci sa myslím zlepšil az az. Skôr som to myslel tak, ako už vyššie spomenul havana že niekto je lepší v tom a horší v inom. Mne tiež ide lepšie mrtvola a drep, v benci som slabší. A ešte sú aj ľudia co po mesiaci cvičenia položia do smutku aj cvicencov čo cvičia roky, teda že sú silovo nadaní.
krokodil511

Prečo by nemohol drepovať 200? Kľudne môže aj cez 300... len by to chcelo XY rokov tréningu, nejaké to stádo hovädzieho dobytka a "olejčekovú terapiu" :)
S drepmi na multik0k0te si dovolím nesúhlasiť. Každý má rôznu stavbu tela a tým pádom aj dráhu a biomechaniku drepu. Multipress ti vopred predurčuje dráhu a znemožnuje ti použitie stabilizačných svalov stredu tela v takej miere ako drep s voľnou váhou. Ak chceš byť dobrý v drepe, musíš drepovať. Multipress som využíval akurát na cvičenie lýtok, na to bol skvelý aby som mu nekrivdil, ale to je asi tak všetko :D
Nehadam sa, mne osobne multipres pomohol. Ano, drží ti telo a práve na ňom som odstránil to moje chybné predklananie a krcenie. A zas netvrdím že ma na nom cvičiť 10 rokov.
krokodil511

Ono istý predklon je úplne normály aj pri high bar drepoch, low bar ani nehovorím... Ako som spomínal, záleží to od biomechanických pomerov, bedier... Keď sa však chceme baviť o drepe kde by malo byť torzo úplne bez predklonu, tak sa bavme o prednom drepe. Ten môže ako doplnok k drepom pomôcť držať trup vzpriamene a posilniť kvadricepsy. Ale !! ... Čo ak je problém predklanania pri drepe spôsobený nedostatočným rozvojom spodného chrbta? Tu by mohli zrovna pomôcť predklony s veľkou činkou. Ale toto všetko by malo byť len doplnky. Ak chce niekto drepúť viac kg, mal by viac drepovať :D A potom riešiť doplnky, slabiny ...
HAVANA

Príspevokod užívateľa Vinnie » 08.10.2018

ale tak vieš že môže človek drepovať koľko len chce a dostane sa do bodu keď sa nedokáže posunuť ani o kilo vyššie a vtedy si treba dať pauzu a zamerať sa zrovna na doplnky či už komplexné ako predné drepy či predklony, alebo na izolované alebo unilaterálne cviky ak je jedna noha viac rozvinutá z bežného života.
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 64 krát
Bolo mu ďakované: 435 krát

ale tak vieš že môže človek drepovať koľko len chce a dostane sa do bodu keď sa nedokáže posunuť ani o kilo vyššie a vtedy si treba dať pauzu a zamerať sa zrovna na doplnky či už komplexné ako predné drepy či predklony, alebo na izolované alebo unilaterálne cviky ak je jedna noha viac rozvinutá z bežného života.
Vinnie každý máme svoje slabiny a silné stránky. Dá sa to zistiť napríklad, že v akej fáze drepu si najslabší, kde najčastejšie začneš kaziť techniku atď...
A podľa toho zvolíš tie doplnové cviky tak aby si bol čo najviac vybalancovaný. Trebárs bulharské drepy, výpady čo ti najviac vyhovuje...
Z mojej skúsenosti môžem povedať, že vždy keď som prestal robiť klasické drepy na istý čas, váhy išli rapídne dolu. Hoci som na doplnkových cvikoch (trebárs predné drepy) išiel hore. Ale ako vravím, je to moja skúsenosť na niekoho iného to platiť nemusí.
HAVANA

Príspevokod užívateľa NothingSpecial » 08.10.2018

U nás 17 ročný týpek po roku potiahol 260 ...
Som mal chuť plakať... :D

NothingSpecial

Príspevokod užívateľa Jaroslav PH » 15.10.2018

Ak by mal ešte niekto problém z technikou drepu tieto videa by vám mohli pomôcť. Tu si môžte pozrieť 7 krokov ako správne vykonávať drep https://youtu.be/T4BgOgVIX7M, v tomto si môžete pozrieť 5 veľkých chýb pri vykonávaní drepu https://youtu.be/fQMBJaeRRjc, a tu si môžete pozrieť 3 tipy ako zlepšiť techniku drepu https://youtu.be/prR71Zhn2AQ...
Jaroslav PH
Dátum registrácie: 05.10.2018
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Vinnie » 15.10.2018

už si počul niekedy také niečo ako "kontrolovaná negatívná fáza" ? :D
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 64 krát
Bolo mu ďakované: 435 krát

Príspevokod užívateľa NothingSpecial » 15.10.2018

Posledná vyhodí 404

NothingSpecial

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných