Bolesti končatín aj chrbtice.

Bolesti končatín aj chrbtice.

Príspevokod užívateľa marysms » 22.08.2018

Ahojte mám 26 rokov bolesti končatín aj chrbtice- mám hypermobilitu, skoliózu a nejaké degeneratívne zmeny na chrbtici plus pár vysunutých platničiek a hrozne mi puká vo všetkých klboch. Doktorov a vyšetrení mám za sebou kopu- riešenie cvičiť a nabrať svalovú hmotu lebo vraj skoro žiadnu nemám a tým sa klby viac opotrebúvajú. Som veľmi chudá vždy som bola od prírody. Nemám žiadnu svalovú silu- už pri kilovej činke mám bolesti a nevládzem s nou cvičiť. Chcem sa spýtať kúpila som si rotoped- je možnosť, že naberiem svalovú hmotu a aj silu pri cvičení na nom je pravda, že nezaťažuje klby alebo je lepšie nejaké iné cvičenie spojené so stravovaním, ktoré by pomohlo? Nikdy som necvičila- teda nejaké drepy a ponaťahovanie sa to ano ale to nerátam za cvičenie. Veľa som sa venovala turistike sem tam bicykel ale nie cvičeniu takže ani neviem kde začať.Vopred dakujem za radu
marysms
Dátum registrácie: 22.08.2018
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 4 krát

Re: Bolesti končatín aj chrbtice.

Príspevokod užívateľa NIDECKER93 » 22.08.2018

Ak je ta bolest taka, ze naozaj nemozes a ani zdravotne dovody ti nedovoluju cvicit ani s 1kg cinkou tak by som volil len plavanie.

Z rotopedu ziadnu svalovu hmotu nevybudujes, tak isto ani z plavania, ale budes mat pohyb, ktory potrebujes a zvladnes.
Samozrejme poskusaj cvicenia s vlastnou vahou, na youtube najdes plno videii domacich cviceni, bez zataze. Sama si vyberies co ti vyhovuje a co vladzes, nemas co pokazit.
NIDECKER93
Dátum registrácie: 29.12.2011
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa s0re » 22.08.2018

Presne tak. Plavanie je jeden z najlepsich sportov z tohto hladiska.
Za predpokladu ze mas zvladnute spravne techniky plavania, vies spevnit cele telo.
Tiez som mal problemy s krizami a plavanie mi velmi pomohlo.
Prosim nepiste mi SS, otazky smerujte do prislusnych tem. Vdaka
Užívateľov profilový obrázok
s0re
Dátum registrácie: 06.03.2011
Poďakoval: 55 krát
Bolo mu ďakované: 165 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 22.08.2018

- rotoped by som odložil bokom, keďže vzhľadom k tomu že si robila turistiku a bicyklovala, tak budeš mat spodok tela silnejší ako vrch. Teda treba posilniť primárne ten
- ako ti písali chalani, plávanie je dobre na spevnenie
- ak si prirodzene subtílna, začni viac jesť
- musíš na sebe začať systematicky pracovať, to znamená cielene posilňovať celé telo a aj za pomocí činiek či expanderov. Ak ta boli sval už pri 1 kg jednoruckach, nevzdávaj to. Musíš si zvyknúť na svalovú prácu. Toto sa nedá nijako obísť. Ak chceš spevniť pohybovú sústavu, musíš jednoducho cvičiť.
- začni najskôr doma podľa videí, úplne pozvoľna. Ak sa budeš chcieť posunúť na vyšší level, tak si nájdi trénera. Nie online coacha, ale niekoho kto sa ti povenuje vo fitku.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 227 krát

Príspevokod užívateľa marysms » 22.08.2018

Veľmi pekne všetkým ďakujem za rady. Ešte sa spýtam je dobrý Lglutamín na nárast svalov lebo ja ho používam po cvičení 1čl. a potom mám menšie bolesti, ale zaujímalo by ma či to má aj vplyv na rast svalov alebo vôbec nie? Poprípade má nejaký negatívny účinok? Lebo ja som dosť opatrná s proteínom akýmkoľvek skôr sa tomu vyhýbam lebo sa bojím, že to škodí aj na žalúdok- keďže ten mám tiež na mraky. dakujem
marysms

Príspevokod užívateľa rapsic » 23.08.2018

V podstate glutamin je zbytocny kedze ma celkom slusne zastupenie v strave, v kazdom pripade negativny ucinok nema
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 226 krát
Bolo mu ďakované: 520 krát

Príspevokod užívateľa marysms » 23.08.2018

U bežného človeka asi áno len ja v tej strave som dosť veľa vecí musela vylúčiť a hlavne veľa obmedziť. Každopádne RAPSIC ďakujem aspoň za to, že viem že neškodí.
marysms

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 23.08.2018

Čo a prečo si musela vylúčiť ? Ak ti v strave absentujú úplne biekoviny, tak rast svalov nečakaj. A ani glutamin to nezachráni. Skôr má iné benefity. V podstate nemáš žiaden doplnok na rast svalov. Všetkou je to o súhre tréningu , racioanalnej stravy a regenerácie.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 227 krát

Príspevokod užívateľa marysms » 24.08.2018

Veľa vecí oleje, mliečne veci, mäso, pečivo. V podstate som žila hlavne zo zeleniny. Nedalo sa mi jesť pre gastro chorobu, ale už viem čo je vo veci a mám tabletky tak pomaly sa snažím dostať ako tak do normálu aj so stravou. Len je to beh na dlhú trať u mňa lebo som z mojej slabej váhy ešte zhodila mám 53kg a 175cm a aj geneticky som taká palička svaly žiadne tak je to aj s tým cvičením pre tie bolesti komplikované, ale však postupne to snáď zlepším.
marysms

Príspevokod užívateľa John1003 » 24.08.2018

Však krom toho masa si neomezila nic v zásadě hrozného, ale důležité je, z jakého důvodu?
John1003
Dátum registrácie: 26.04.2017
Poďakoval: 7 krát
Bolo mu ďakované: 58 krát

Príspevokod užívateľa efraim » 27.08.2018

Chlapi, zase mi trochu "vyskočila" chrbtica a môj chiropraktik je momentálne na dovolenke.... Nepoznáte nejaké overené cviky alebo niečo ako si to aspoň trochu dať dokopy?
efraim
Dátum registrácie: 17.05.2013
Poďakoval: 92 krát
Bolo mu ďakované: 95 krát

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných