Athlean x Jeff Cavaliere

Athlean x Jeff Cavaliere

Príspevokod užívateľa TROLLER » 11.04.2018

Ahojte,

na youtube som svojho casu natrafil na Jeffa z athlean x. Dostal som sa na jeho web, kde si viete vyklikat aky program by sa Vam teoreticky mohol hodit.Ako zaciatocnik s pristupom na gym mi vysiel jeho program max size https://athleanx.com/max-size
Mate s nim niekto skusenosti? Na zahranicnom fore bol celkom diskutovany a povazovany za kontroverznu postavu,pretoze vraj predava produkt, ktory sa da najst na posilnovacich forach, a tam su rady zadarmo. Rozmyslam nad kupou,myslim, ze tam ma videa ako cvicit atd. Ale napadlo ma,opytat sa tu,ci uz niekto skusit nejaky jeho program a ako bol spokojny.

Dakujem
TROLLER
Dátum registrácie: 11.04.2018
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 7 krát

Re: Athlean x Jeff Cavaliere

Príspevokod užívateľa Vinnie » 11.04.2018

Jeff je na jednej strane vzdelaný v oblasti anatómie, fyziológie atď a jeho videá nie sú broscience, ale na druhej strane 97 dolárov by som za jeho program nedal. Pre niekoho v USA s lepšou prácou, čo to zarobí za jeden deň alebo aj menej to je primeraná suma, ale pre naše končiny je to priveľa. V podstate keby povenuješ pár hodín jeho videám, tak by si bol schopný z toho sám poskladať nejaký tréning a potom ho už len priebežne upravovať podľa pocitov, alebo s ohľadom na ďalšie pozreté videá
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Užívateľov profilový obrázok
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 63 krát
Bolo mu ďakované: 435 krát

Príspevokod užívateľa TROLLER » 12.04.2018

Ja viem,97 dolarov je nieco cez 62 eur.Teda ak by mi len tolko stiahli z karty,kedze sa da platit kartou. Problem je v tom, ze mozem si zaplatit 50-100 za osobneho trenara v posilke a v podstate mam to iste. Jeho videa mi pridu viac zaujimave,rad experimentuje. Ide o to,ze nemam skusenosti s posilnovanim,cvicim kondicne uplne inak. Ak by bola nejaka slovenska verzia ako na zaciatocnikov, napriklad aj tu,tak by som si ju pozrel. Preco nie. ALe takto cez neho mi to prislo vyhodne,ked na kazdy den tam ma rozpis ake cviky atd.
TROLLER

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 12.04.2018

No od osobneho trenera by som si nechal vypracovat nejaky "ukazkovy trening" napr. jeden den ked mu povies ze si totalny novacik.) co ti da ako zaciatocnikovi, alebo sa opytaj niekoho ci ti vie ukazat co mu vypracoval (nahliadnut nie odfotit), lebo dnes je problem solidny trener. AK ti ukaze ze dal novacikovi brosplit 3x12 tak sa rovno tak podakuj a utekaj kade lahsie :D

Jeff nerobi bodybuildersky trening, aspon vo videach vravel (train like an athlete), ze mu ide o funkcne telo ktore je silne a svalnate. Skus si zohnat na nete nejaky sample mozno niekde je, alebo to niekde cele stiahni (ak to je ako PDF) a ak sa ti bude pacit podpor ho. Jeff je fan, i ked tie jeho clickbait titulky uz ma trosku irituju ked ho sledujem 4 roky ci kolko, vtedy to bol maly kanal s 200k odberatelmi ci kolko :D Nemyslim si ze by si kupou urobil zle, ale aby ta taky masaker neodradil... a ci je vhodny pre novacika.

Ale takychto knih a treningov je hrozne moc po internete aj zadarmo k dispozicii.
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

Always try to reach the unreachable or you will grow weaker.
DanteUnchained
Dátum registrácie: 10.01.2016
Bank: Locked
Poďakoval: 58 krát
Bolo mu ďakované: 32 krát

Príspevokod užívateľa TROLLER » 12.04.2018

Ja nechcem byt bodybuilderom,skor nabrat trosku svalov a silu. Nestojim o to mat postavu retarda so sirokym chrbatom ruciskami ako pepek namornik. Som slabucky,a rad by som bol silnejsi,myslel som si,ze mozno program od Jeffa by mi v niecom mohol pomoct. Pretoze on ponuka k tomu aj pdf mali by byt k tomu prilozene aj videa ako cvicit,ako by to malo priblizne vyzerat.
Dante a vies mi prosim ta do spravy poslat tie treningy,knihy+videa? Je to aj v slovencine?
TROLLER

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 13.04.2018

Nie som fanusik posielania do sprav, nech to maju vsetci ak to nie je vylucne diskretna vec.

V slovencine ti asi nezozeniem nic a google mas aj ty, prevedenie cvikov ale v slovencine urcite najdes a na nete najdes aj pdf verziu Muscle & Fitness zasobniku cvikov ak ti nic nepovie anglicky nazov. A samozrejme si omrkni treningovu sekciu na fore.

Treningove vzory

Napr.:
https://www.reddit.com/r/Fitness/wiki/r ... d_routines
Omar Isuf ma nejake preview zdarma, ten sa sustreduje skor na powerlifting a asi to nie pre uplneho novacika. https://kizentraining.com/courses
na Bodybuilding.com boli davnejsie nejake treningy, ale zmenili stranku tak to neviem najst.
https://www.tigerfitness.com/articles/c ... -training/
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

DanteUnchained

Príspevokod užívateľa TROLLER » 13.04.2018

Ako to vlastne funguje opakovanie a serie? Trsnem nejaky priklad,co ja viem,dviham si cinky spravim 10 opakovani,poviem si ze 3 serie. To znamena ze idem 10 opakovani tri krat po sebe hned a medzi nimi nejaka kratka pauza? Ci to funguje tak, ze 10 opakovani jeden cvik,potom 10 opakovani iny cvik,10 opakovani dalsi cvik,kratka pauza a potom to iste opakujem este 2 krat-cize 3 serie? Snad ma chapes.
TROLLER

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 13.04.2018

10 opakovani - pauza, 10 opakovani pauza 10 opakovani je klasika ako sa cvici na hypertrofiu, powerlifting...
10 opakovani cvik1 - 10 opakovani cvik 2 (bez pauzy) su supersety - uberes vahu ale odcvicis rychlejsie a inak zatazis sval.

Ale tych 10 opakovani neznamena ze si odmacham biceps 1kg neoprenovymi cinkami s ktorymi by som dal 40 opakovani, kedy ma to trosku zacne boliet lebo tam mam napumpovanu krv. Musis najst taku vahu (zataz) pri ktorej das ako cerstvy 10-12 opakovani (bavime sa o zlyhani tesne za 10 opakovaniami, vtedy stimulujes telo na adaptaciu na novy stres, keby ides 3 mesiace s rovnako vypocitanym 10 rep max tak to bude stale lahsie a lahsie a telo nebude mat potrebu adaptacie)

Ad pauza, na hypertrofiu, svalovy narast sa pauza sa pohybuje 60-90 sekund medzi seriami, u narocnych cvikov ako mrtvy tah, drep 100-120, podla zatazenia a kym sa ti ukludni tep a dychanie.
U powerlifterov su pauzy dlhsie pri pracovnych seriach, kedze tam je len jediny ucel zdvihnut vyssiu vahu nez minuly trening a k tomu potrebujes byt zahriay a do akej takej miery zregenerovat medzi seriami a hlavne bez zraneni.
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

DanteUnchained

Príspevokod užívateľa TROLLER » 14.04.2018

Este vyssie si spominal,ze by som si mal nieco od Jeffa staihnut a potom ak by som bol spokojny ho podporit. Priznam sa stiahol som si jeho program Xero https://athleanx.com/xero, je to vlastne cvicenie iba s telom. Je to pre tych co nemaju alebo nechcu cvicit v posilnovni. Mam tam snad 150 videi od neho s ukazkami ako civict. Potom mam doma aj kiznku Paul Wade Trening väzna. Rozmyslam nad tym uz dlhsie,ci si len cvicit podla tej knizky,alebo podla jeho xero programu, ci ist rovno na max size.
TROLLER

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 14.04.2018

To uz je na tebe, ale ak to bude privelky skok pre teba, lahko si das nieco lahsieho na zaciatok..
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

DanteUnchained

Príspevokod užívateľa TROLLER » 14.04.2018

Nema zle tie videa,ale su tam aj take kde sa drzis zarubni dveri a nohy mas na schodoch 69 - Door Way Rows-G_P@FB, no nie kazdy ma schody v byte :)
TROLLER

Príspevokod užívateľa TROLLER » 23.04.2018

Prosim Vas aky je slovensky preklad pre druhy cvik? ALebo radsej vsetky,mam pdf verziu zasobnik cvikod od M F ale tazko sa podla obrazkov hlada co to je...
https://www.youtube.com/watch?v=acp77RhVzMM
Co vravite na to video? Pull up radsej nahradit tou kladkou,alebo ako sa to vola?
BTw ponukaju tam na stiahnutie ich pdf,co na to vravite? Pre zaciatocnika?
Este by som sa opytal na tie serie a opakovania co su v tom pdf.
1 cvik 4 serie 6-8 opakovanie 2-3 pauza
2 cvik 3 serie 8-10 opakovani 2 pauza
atd atd
Je to myslene tak ze spravit komplet jeden cvik a po kazdej serii si dat 2 pauzy? To znamena najprv spravit 4 serii z toho prveho cviku a potom sa pustit do druheho cvicenia a tam dokoncit serie a ist na 3 cvicenie? Alebo spravit 1 cvik 1 seria pauza,druhy cvik 1 seria pauza. Alebo rovno spravit 1 serie zo vsetkych cvikov,medzi nimi ziadne pauzy ale pauzu az po dokonceni 1 serie posledneho cviku? Ja tomu vobec nerozumiem,strasne sa mi to pletie...
Prílohy
UPPER_WORKOUT_PDF_.pdf
(398.29 KiB) 22 stiahnutí
TROLLER

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných