rast svalov a tuk- zeny

Re: rast svalov a tuk- zeny

Príspevokod užívateľa mayerka » 07.04.2018

A tebe staci vysledok nejakej aplikacie pre tieto ucely? Ved sa pozriem do jedalnicka a vidim, ze je to sprostost (:
No neviem, nech sa vyjadri Miro, lebo on je v tomto tuna asi najzbehlejsi, ale ten vysledok podla mna totalne neodzrkadluje to co si uviedla. Nesedia mi tuky a nesedia mi vonkoncom sacharidy.
rátať si kalorie, no, to sama neviem..a odhadnúť to tiež neviem nejako , že či v jedálničku je 140 g sachrov napríklad :) ako hovorím, v tomto zbehnutá nie som.. inak by som nepísala na toto forum :) nikdy som si nič nerátala...okrem teda dvoch mesiacov cca min rok.. čiže áno, myslela som, že kalor. tabulky je celkom slušná aplikácia.. tak ako napr. Myfitnesspal
mayerka
Dátum registrácie: 21.08.2017
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 1 krát

Ja mam 7jedal denne z toho 4zapijam cajom aby som to do seba dostal :( a ked ma napina tak sa rozdycham a pokracujem, taky chaskar to ma x3
ironia či realita ? toto by som si predstaviť nevedeôa :D
mayerka

Príspevokod užívateľa s0re » 07.04.2018

Realita, ale tak chlapi idu ine bomby.. tam je vsetko inac nastavene a hlavne ucel. A k tomu jedalnicku, moj nazor uz poznas, pockaj si na viac nazorov.
Na ranajky by som pridal nejaky zdroj bielkovin, olovrant zamenil s vecerou a niekedy na tu veceru by som dal kazein. A zemiaky nahradil ryzou, resp. pokombinoval, lebo tie su na sacharidy ovela ale ovela bohatsie.
Naposledy upravil/-a s0re v 07.04.2018, upravené celkom 1 krát.
Prosim nepiste mi SS, otazky smerujte do prislusnych tem. Vdaka
Užívateľov profilový obrázok
s0re
Dátum registrácie: 06.03.2011
Poďakoval: 55 krát
Bolo mu ďakované: 165 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 07.04.2018

Ak chceš mat na raňajky vločky , tak ich zalej vriacou vodou a potom ju zlej , daj si do nich 100 g nízkotučného tvarohu, 20-30 g ideálne ovocného proteínu a potom to ovocie a možno trochu jogurtu a uvidis aká to je fajnotka s parádnym obsahom bielkovín.
Kľudne jedz tie vajcia , kľudne šunku , syry a pečivo. Tiez si dávam sem tam parky s horčicou, ale potom to zapijam protakom , nech zvýšim level bielkovín.
Neviem ako fungujú kalorické tabuľky , ja používam MyFitnessPal.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 227 krát

Realita, ale tak chlapi idu ine bomby.. tam je vsetko inac nastavene a hlavne ucel. A k tomu jedalnicku, moj nazor uz poznas, pockaj si na viac nazorov.
Na ranajky by som pridal nejaky zdroj bielkovin, olovrant zamenil s vecerou a niekedy na tu veceru by som dal kazein. A zemiaky nahradil ryzou, resp. pokombinoval, lebo tie su na sacharidy ovela ale ovela bohatsie.
ja som vďačná za každý názor :) týmto sa práve učím.. ano ano, jedávam ryžu.. zemiaky dávam na spestrenie :)
mayerka

Ak chceš mat na raňajky vločky , tak ich zalej vriacou vodou a potom ju zlej , daj si do nich 100 g nízkotučného tvarohu, 20-30 g ideálne ovocného proteínu a potom to ovocie a možno trochu jogurtu a uvidis aká to je fajnotka s parádnym obsahom bielkovín.
    Kľudne jedz tie vajcia , kľudne šunku , syry a pečivo. Tiez si dávam sem tam parky s horčicou, ale potom to zapijam protakom , nech zvýšim level bielkovín.
    Neviem ako fungujú kalorické tabuľky , ja používam MyFitnessPal.
    a to som si ja doteraz myslela.. že nebudem dávať do vločiek mlieko, ani veľa ovocia,ani trochu arašid, masla.. že to bude kalorická bomba.. fuh, jak je človek neznalý.. mne párky " nevezú " :) keď už tak cottage.. možno obe tie aplikácie nie sú zase úplne na gram presné..ktovie..
    mayerka

Nejde o parky, nejde ani o cottage, ani tvaroh, atd...Ide o ziviny, ktore potravina obsahuje. Ak ti jedna nereze, nevadi, stale sa da nahradit inou, ktora ti mozno chutit bude.
    s0re

Nahodil som to do MFP, vyšlo mi o 300 kcal menej. Menej tukov a viac bielkovín. Sacharidy sedia. Je tam banán a jablko , takze tam to trosku vyskočilo.
    Čo sa týka konceptu stravy, nikto z nás neje rigidne stale to iste. Väčšina sa už vie odhadnúť a tak nemajú potrebu si niečo vážiť, počítajú si tak max v hlave bielkoviny. ja som z tých , ktorí si Radsej všetko zapisujú , keďže nemam takú dotáciu živín aby som mohol jesť všetko zaradom.
    V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
    miroslav.kavcak
    Moderator

Nahodil som to do MFP, vyšlo mi o 300 kcal menej. Menej tukov a viac bielkovín. Sacharidy sedia. Je tam banán a jablko , takze tam to trosku vyskočilo.
    Čo sa týka konceptu stravy, nikto z nás neje rigidne stale to iste. Väčšina sa už vie odhadnúť a tak nemajú potrebu si niečo vážiť, počítajú si tak max v hlave bielkoviny. ja som z tých , ktorí si Radsej všetko zapisujú , keďže nemam takú dotáciu živín aby som mohol jesť všetko zaradom.
    aj som si myslela, že to úplne presné nebude.. nie nadarmo sa hovorí, že strava je základ.. človek si myslí,ako má vyvážený jedálniček, a v reáli to je naopak..nikdy by som si nemyslela že som v deficite, mala som skôr pocit, že jem dosť kalorii..teraz už len na to nejako nabehnúť :)
    mayerka

Príspevokod užívateľa silný » 07.04.2018

obe aplikácie fungujú dobre. nechapem co riesite :D rata to všetko dokopy, čiže ano, ak ma tvaroh na 100g 4g sacharidov tak aj tie tam zaráta..., ja mam spravenu svoju excelovsku tabulku a cuduj sa svete, rata presne tak isto +- dáke zanedbatelné % z vlakniny ako myfitnesspal alebo kaloricketabulky... tak isto nerozumiem tym pičxxxx, ze na ranajky si nedavaj hento ale daj si tamto... a zemiaky nahradit ryzou lebo sa z nich menej prdí ci co :D ak to sedí kaloricky tak načo riešiť... ma dievča problem zjesť 1600kcal tak nech si da aj nutellu s chlebom a zapije proteínom, ak jej to pokryje požadované makrá... to ci zjem sacharidy rano ci vecer, je tiez viac menej irelevantne, kazdemu vyhovuje inak..
    1. celkový KCAL príjem (vzhladom na stanovený ciel - chudnuť/priberať/snažiť sa prežiť...)
    2. makrá (nutričné hodnoty), minerály, vitamíny
    3. rolzoženie jedla vzhladom na trening
    4. ak je toto všetko splenene az potom by som riesil časovu frekvenciu, počet jedál a ci si dat rano parok alebo zemiak
    5. ešte pred tym bodom 1. je jeden bod ale ten tu rozoberať nejdem :) :)
    Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
    (nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
    silný
    Dátum registrácie: 20.07.2015
    Bank: Locked
    Poďakoval: 111 krát
    Bolo mu ďakované: 648 krát

Riešim “len” 300 kcal rozdiel a to že na raňajky nemala žiadne bielkoviny ;).
    miroslav.kavcak
    Moderator

tak isto nerozumiem tym pičxxxx, ze na ranajky si nedavaj hento ale daj si tamto... a zemiaky nahradit ryzou lebo sa z nich menej prdí ci co :D ak to sedí kaloricky tak načo riešiť...
    Takze podla tvojej logiky mozem cely den podrzat hladovku a potom si pred spanim dat 2-3dcl oleja a je to ok lebo to sedi kaloricky? (cisto priklad, bez ohladu na nutricne) Alebo realistickejsi priklad: V jednu cast dna dat len sacharidy, v jednu len tuky a v jednu len bielkoviny? To si kua pis, ze rozlozenie makier je v ramci dna dolezite.
    Naposledy upravil/-a s0re v 07.04.2018, upravené celkom 2 krát.
    s0re

no chyba bude zrejme v zapise tych jedal, kedze pozeram na ten jedalnicek, tak su tam dost nepšecifikovane niektore jedla, resp. mozu mat ine kaloricke hodnoty na MFP... zemiaky varene... faširka... prsia restovane... krajec chleba a pod.... zaklad je davať všetko za surova alebo potom z dlhodobeho hladiska pouzivat ten isty udaj...
    Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
    (nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
    silný

tak isto nerozumiem tym pičxxxx, ze na ranajky si nedavaj hento ale daj si tamto... a zemiaky nahradit ryzou lebo sa z nich menej prdí ci co :D ak to sedí kaloricky tak načo riešiť...
    Takze podla tvojej logiky mozem cely den podrzat hladovku a potom si pred spanim dat 2-3dcl oleja a je to ok lebo to sedi kaloricky? (cisto priklad, bez ohladu na nutricne) Alebo realistickejsi priklad: V jednu cast dna dat len sacharidy, v jednu len tuky a v jednu len bielkoviny? To si kua pis, ze rozlozenie makier je v ramci dna dolezite.
    zrovna takyto extrem som nemal na mysli ale cca ano, s tou hladovkou tak funguj predsa vela diet dokonca aj 20/4
    silný

Príspevokod užívateľa rapsic » 08.04.2018

Ja mam 7jedal denne z toho 4zapijam cajom aby som to do seba dostal :( a ked ma napina tak sa rozdycham a pokracujem, taky chaskar to ma x3
    ironia či realita ? toto by som si predstaviť nevedeôa :D
    Bohuzial realita
    rapsic
    Dátum registrácie: 27.04.2017
    Poďakoval: 226 krát
    Bolo mu ďakované: 520 krát

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných