Cvičenie a rast do výšky

Re: Rast

Príspevokod užívateľa Dawid199 » 29.07.2011

Děkuji za odpověď, Zeratul. Doufám, že to bude tak, jak říkáš.
Take the pain, rep by rep, set by set!
Užívateľov profilový obrázok
Dawid199
Dátum registrácie: 19.03.2011
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa toomanh » 23.05.2012

No takže, ako to tu tak čítam, nikto chlapcovi zatial nepomohol.
..>To " Cpalek " : Chlapče, akurát máš vek, keď si vo vývoji. Každý kto ti rozpráva o tom, že svoju výšku už neovplivníš, rozpráva bludy, pretože sa to dá. Genetika v tomto má svoju rolu tiež, ak máš malu mamku aj ocka tak nečakaj 190, ale myslím že si spomínal že tvoj ocko ma niečo cez 185cm takže tých 185 cm a viac by si dosiahol určite. Ako som už povedal, rast do výšky, v resp. tvoja výška sa ovplyvniť dá.
Faktory, ktoré ovplivňia tvoju výšku :
--> Strava
--> Spánok
--> Pitný režim
--> Šport
--> No stress
--> Veriť že to dáš
--> Správne držanie tela

<><>Čo sa týka stravy, tak veľmi dôležité su Bielkoviny ( tak isto ako aj v kulturistike pri cvicení ), Aminokyseliny ( pretože tie, napr. Leucín podporuje aa nepriamo riady vylučovanie rastového hormónu )
a samzrejme netreba zabúdať aj na omega 3 mastné kyseliny ( to čo treba jesť napíšem neskôr na konci príspevku )

<><> Spánok, čo dodať...Práve počas spánku rastieš. Optimáne je spať 8-10 hodín, čiže si to tak zariaď.

<><> Pitný režim , taktiež veľmi dôležitý, minimálne 2litre čistej vody denne, no dávkuj si to podľa záťaže, pretože ak je teplý letný den a máš aj tréning tak veľa vody zo seba vydáš, čiže potom treba aspon 3-3,5 litra na den. A áno čistej vody, tá je najlepšia. Ak chceš vyrásť, rozlúč sa so "100% " džúsmi, ktoré obsahujú strašne veľa cukru. A kedže inzulín nejde do kopy s vylučovaním rast. hormonu tak by si určite nemal piť tieto somariny, čiže sa vyhne sladením vodám...Samozrejme veci ako čaj atď určite môžeš :)

<><>Šport... Najlepšie by bolo zaradiť plávanie 3-krát do týždna. Plávanie je super šport, pretože na tvoje telo pôsobí o mnoho menšia gravitácia, počas plávania tvoje svalstvo má prirodzený odpor vody, počas plávania ležíš, čo je lepšie pre krvný obeh a pre srdce, než by si mal behať, kedy stojíš...Pri plávani prirodzene naťahujš svalstvo rúk, nôh a chrbtice.
Dalšia velmi dobrá vec sú šprinty. Nie beh ale šprinty! Ak nebudeš vládať šprintovať dlho, čo samozrejme chápem, lebo je to náročne, môžeš to robiť formou HIIT tréningu, ktorý jw taktie veľmi dobrý na kondíciu ako i na spaľovanie tukov. Čiže napr. 30 sekund bežíš a potom 30 sekund šprinty..zase 30 sekund bežís a zase 30 skund šprint...zrobíš si tak možno 12-15 setov a budeš mať dosť ( 1set = 30 sekund behu + 30 sekund šprintu )
Samozrejme nemusí to byť 30 sekund, môže to byť 15 alebo proste tak si to daj aby tebe bolo dobre a nezabúdaj že trénuješ svoje srdce práve vtedy kď už nevládzeš !
Šprinty, taktiež aj plávanie su velmi dobre pretože pri týchto činnostiach produkuješ veľké množstvo rastového hormónu.

<><>
Stres, k tomu napíšem len tolko že, stres negatívne pôsobí na tvoj mozog, myslnie. Počas intenzívneho tréninu a celia vyrásť musíš byť maximálne sústredený na to čo robíš !

<><> Toto je jedno z najdôležitejších vecí vôbec. Veriť si, že je to možné, že to čo si zzaumieniš, to dosiahneš ! Ja keĎ som začínal tento program, mal som veľmi veľ pochybnosti, či to dám. Hádzal som do tho neskutočné veľke prachy ktoré som si zarábal roznosom letákov ( všetky peniaze išli do stravy)
Mnoho ľudí sa ti bude na začiatku posmievať, treba byť silný a nerobiť podľa ostatných ! Teraz je ten správcny čas, maš správny vek na to aby si s tým niečo urobil tak makaj !

<><> Už len samotná krivá chrbtica ti uberá niekoľko cm z výšky. Správnym držaním tela, strečingovými cvikmy a správnim spanim môžeš chrbticu ako tak narovnať, v resp. zlepšiť ržanie svojho tela.

Verím ti, že to dáš ale musíšš veriť aj ty sám sebe !
Tu ti hodím eššte videá od človeka ktorý mi dal všetky vedomosti ktoré teraz mám..je to síce všetko v anglitine ale určite nieo pochopíš z toho čo ukazuje :)
Takže video ako správne spať --> http://www.youtube.com/watch?v=ZShKc7CmT8M&feature=plcp" onclick="window.open(this.href);return false;
Strečingové cvicenia ktore budeš robiť dva krát denne --> http://www.youtube.com/watch?v=0QWPvOMcawI&feature=plcp" onclick="window.open(this.href);return false;
tu vysvetľuje prečio je plávanie tak dobré --> http://www.youtube.com/watch?v=TVJlbsGh ... FF880FBA0F" onclick="window.open(this.href);return false;
VEC KTORU SOM NESPOMENUL A TO JE DRZANIE SA N AHRAZDE ( ALEBO HOCICOM INOM ) ..velmi vlemi vlemi ucinna vec, prelzujes svoje telo, pretoze gravitacia ta tlaci dole ale ty sa tahas hore prretoze sa drzis nehybnej hrazdy ..video --> http://www.youtube.com/watch?v=pSA3xGIM ... FF880FBA0F" onclick="window.open(this.href);return false;

Tu je jeho channel na youtube, pozri si všetky videá, snad budes vediet všetko :) http://www.youtube.com/user/TheGrowTall ... ture=watch" onclick="window.open(this.href);return false;

Moja malá radaa, pred ranajkmi aspon pol hodinu si daj kávovu lyžičku extra panenskeho olivoveho oleja ...k večeri zjec 10 mandlí.
:) ak by si mal akekoľvek otázky, pytaj sa, ak budem vedieť, odpoviem ti, vela stastia !
toomanh
Dátum registrácie: 25.05.2011

Príspevokod užívateľa Frostbite » 23.05.2012

hej ludia .. potrebujem radu.. som po druhom vyklbeni jablcka.. nebol som na operacii lebo som nemal nic roztrhnute..teraz mam strasne chudu nohu oproti druhej a jej aj tak silna (takze je slaba jak hovado)
no doktor mi odporucil bicyklovat, plavat, zakopavat a podobne ale chcel by som odniekoho radu kdo si tym presiel.. nejaku radu alebo nieco take ani neviem preco sem pisem:D (lebo predtym ked som to mal tak sa mi to dalo dokopy casom kaslal som nato..ale kedze teraz cvicim tak chcem to mam kvalitnejsie :D)
Hej kotě, máš moc hezký šaty, ještě líp by vypadaly hozený na podlaze vedle mí postele.
Frostbite
Dátum registrácie: 29.01.2012

Príspevokod užívateľa momo-9 » 23.05.2012

cvičiť cvičiť a cvičiť, nič iné ti na to nepomože
momo-9
Dátum registrácie: 07.02.2012

Príspevokod užívateľa Bertone » 23.05.2012

napr: u nas v rodine mala mamka 174cm tatko ma 180 a ja mam 192 :D a mam este dodrbany chrbat keby som ho mal rovny mam 200+ :D
E: tie videjka su dobre nemate titulky alebo daco k tomu? celkom ma to zaujalo ale ja a anglictina sa nemame radi :D
Bertone
Dátum registrácie: 25.04.2012

Príspevokod užívateľa toomanh » 24.05.2012

titulky k tomu nemam :D ale kludne sa spytaj nieco k nejakemu videu ak nerozumieš :)
toomanh
Dátum registrácie: 25.05.2011

Príspevokod užívateľa m_iso13 » 16.07.2012

toomanh aky si mal ty program napiš dik myslim napr že rano strečing ..... :)
m_iso13
Dátum registrácie: 16.07.2012

Príspevokod užívateľa denis14 » 12.09.2012

Ahojte mam 13 rokov v oktobri budem mať 14 možem už začať cvičiť s činkami a chodiť do posilovne ?? Bol som už 3 krat.
denis14
Dátum registrácie: 12.09.2012

Príspevokod užívateľa pepo88 » 13.09.2012

mozes, ale vela jedz :007
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa michalus » 22.11.2012

Zdravím, viem že to tu bolo spomenuté. Mám 14 rokov 170 cm 62 kg a bol som minule v posilke a jeden chlapík čo tam robí mi povedal aby som cvičil iba s vlastnou váhou tela že aby som neprestal rásť. Neviem teraz že čo stým mám robiť že či dať na radu niekoho iného alebo cvičiť lebo hrám hokej a chcel by som nabrať do objemu trochu.
michalus
Dátum registrácie: 15.11.2012

Príspevokod užívateľa RastoKe » 23.11.2012

Precitaj si prispevok nad tebou to plati aj pre teba .... hras hokej cize mas velky vydaj energie + chces chodis cvicit cize dalsi vydaj energie a chces pribrat cize musis vela vela papat samozrejme nie somariny ale kvalitnu stravu a trening zvol zakladne cviky s preciznou technikou a nenakladaj si hned nejake tazke vahy
RastoKe
Dátum registrácie: 17.12.2011
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pepo88 » 23.11.2012

presne tak.. nebojte sa zacat cvicit aj v mladsom veku, ale ak chcete este porast, treba viac dbat na kvalitnu stravu :wink:
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
pepo88

Príspevokod užívateľa Zeratul » 27.11.2012

ja neviem ako vy ale ja si zacinam mysliet ze cvicenie fakt zastavuje rast v 15 som mal nejakych 189-190 a teraz mam skoro 18 a mam 192 :D za tri roky som vyrastol o 3 cm ale mozno to bolo inym a mylim sa
SQ: 290
BP: 190
DL: 320
Total: 800
BW: 128

My Youtube Channel: https://www.youtube.com/channel/UCfJqUqOfmmA_iv92kR8gapw

Check out my Instagram: https://www.instagram.com/berserk.marius/
Zeratul
Dátum registrácie: 17.05.2011
Poďakoval: 13 krát
Bolo mu ďakované: 24 krát

Príspevokod užívateľa pepo88 » 27.11.2012

keby mas 150cm a vyrasties na 153cm tak nic nepoviem.. ale toto? sak to je uz mozno tvoje maximum
pepo88

Príspevokod užívateľa mes1ac » 27.11.2012

240 chcel dat a ono sa to cvicenim pototo :D
mes1ac
Dátum registrácie: 27.07.2012

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných