Diskusia o Regenerácií

Re: Diskusia o Regenerácií

Príspevokod užívateľa Jureck0 » 21.04.2014

nazdar,nedávno som čítal článok na fitculte (asi od sjm :007 ) o spánku,že nie je dôležitá dĺžka ale kvalita. Je rozdiel či spím v noci alebo cez deň? má to podľa vás vplyv na kvalitu? dik za odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Jureck0
Dátum registrácie: 07.10.2013
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa Bress » 21.04.2014

no tam zalezi na tom ake mas podmienky svetla, mal by si spat za tmy v urcitom rezime. Ak jeden den spis cez den a dalsi cez noc, je to nahovno. Aj ked chodis spat a vstavas v rozdielne casy.
A dlzka spanku je zcasti dolezita, takisto ako aj kvalita + pre pocit je dolezite v akej fazi spanku sa zobudis.
Bress
Dátum registrácie: 09.03.2009

Príspevokod užívateľa brassers » 21.04.2014

vseobecne by si mal mat pravidelny rezim, co u vela ludi vratane mna nie je mozne kvoli skole a flexibilnemu pracovnemu casu. snaz sa spat najma v noci a v uplnej tme. a ta dlzka je podla mna individualna, taky zvycajny rozsah na ktory ludia najlepsie reaguju je v rozmedzi 5-10h spanku, tak si vyber

kratky spanok pocas dna (10min az hodinka/dve) je dobry, najma ak si nevyspaty a telo si to vyslovene pyta. akurat ja osobne sa po takom spanku zvyknem zobudit celkom vymlety a chvilu mi trva, dokym sa zorientujem
Do nutričných hodnôt počítam aj zeleninu a ovocie -> (červený grep na desiatu ako spaľovač , čo si o tom myslíte ? cca 150g/deň)
brassers
Dátum registrácie: 05.10.2012
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa marian60 » 22.04.2014

ja myslim co sa tyka spanku tak kazdy by mal spat tolko ako sa citi.ja ked spim malo tak potom som unaveny par rokov som koli praci vstaval rano o 4h a spavat som chodil okolo 9h takze som spal tych 7h hodin po robote som bol vzdy ospaty rozbity.oci som maval trosku cervene a pukali mi zilky v ociach.no dospaval som to tak 1-2hodiny po praci niekedy. teraz robim poobedne takze mozem spat dlhsie chodim spavat okolo 11h vecer a vstavam okolo 8h rano ja osobne potrebujem okolo 9h spanku ked spim 7hodin som rozbity takisto ked som spaval aj 11-12hodin citil som sa tiez rozbyty takze moja hranica je tych 9hodin to sa citim vyspaty.cital som ze nedostatok spanku tiez ovplyvnuje krvny tlak z ktorym som mal problem.takze u kazdeho je ta hranica inde.niekto viac spanku niekto menej.
"When my muscles say "No", I say "YES!
marian60
Dátum registrácie: 21.10.2010
Poďakoval: 3 krát

Príspevokod užívateľa ViloNejaky » 22.04.2014

Dám sem svoju osobnú skusenosť, mal som velký problem s tým že som nemohol nikdy zaspať pred 23hodinou (sposobene prácou v noci) proste sa mi otočil den a spaval som dlho doobeda a v noci buntošil. Akonahle som sekol z robotou mesiac som sa učil spávať normalne. Po mesiaci som zaspával už normalne pred 23 vždy a stával tak o 8-9. Rozdiel bol citelný, videl som to na regenerácii aj forme. Ak môžte odporúčam spávať tak ako by sa malo samozrejme nie kazdí si to može dovoliť :)

a velmi dobre mi vzdy v objemovke padol taký hodinku a pol spánok po treningu ked so msa najedol. V klude som si potrávil a telo malo pokoj :)
Awards:
*Vicemajster sveta INBA 2014 v kategorii Mr. Physique do 178cm
*Tretie miesto MS SR 2014 v kategorii Mr. Physique
*Prvé miesto Grand prix Ostrava 2013 v kategorii Mens Physique

Pre viac info sledujte moj log :)
ViloNejaky
Dátum registrácie: 28.03.2013

Príspevokod užívateľa Bress » 23.04.2014

zas nejake vseobecne pravidlo kedy chodit spat, dokedy spat nie je. Su ludia ktorym vyhovuje, ze idu spat o 3-4 rano napr a vstavaju o 11. Ak maju tak pravidelny rezim tak ok, ak je to raz tak, raz tak, to je zle. Rezim je najdolezitejsi
Bress

Príspevokod užívateľa Casual18 » 23.04.2014

tak to nerad citam...ja spavam cez pracovne dni tak 5-6 hodin a este aj rezim totalne prevrateny kvoli robote na 3 smeny :x
Casual18
Dátum registrácie: 28.07.2012

Príspevokod užívateľa Bress » 23.04.2014

no smeny su nahovno. Tych 5-6 hodin ak ti staci je ok ak by to bolo rovnako. Tam ide o to, ze aj organy maju nejaky denny cyklus, geny ( sa zapinaju vypinaju ) a to velka hromada v konecnom dosledku. A ked nie je rezim, tak tento system je rozhadzany a nefunguje.
Bress

Príspevokod užívateľa pepo88 » 24.04.2014

ja musim spat 8-9h a so ok.. ked spim co i len o pol hodku menej ako 8h tak som unaveny
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa Apuci » 24.04.2014

U mňa je tiež ideálne spať 8-9 hodín. Keď spím menej či viac tak to už sa necítim najlepšie cez deň. Na vojne som spával 5-6 hodín a vtedy my to stačilo. Čim som starší tým viac spánku potrebujem :)
Apuci
Dátum registrácie: 05.04.2014

Príspevokod užívateľa Casual18 » 24.04.2014

ja som zas paradoxne unaveny, ked spim dlhsie jak mojich zvycajnych 5-6 hodin...teraz ked boli sviatky a mal som 4 dni volno, tak som si chcel oddychnut. spal som tak 8+hodin, cez den moc toho nerobil a bol som napirek tomu totalne zniceny, nic sa mi nechcelo a vsetko ma bolelo, aj treningy slabe.
Casual18
Dátum registrácie: 28.07.2012

Príspevokod užívateľa brassers » 24.04.2014

^ u mna tiez podobne, najlepsie treningy mavam po rozbehanom dni a spankovom deficite. cez vikendy, kedy vacsinou len vyspaty lapim doma mi to prilis potom vo fitku nejde
Do nutričných hodnôt počítam aj zeleninu a ovocie -> (červený grep na desiatu ako spaľovač , čo si o tom myslíte ? cca 150g/deň)
brassers
Dátum registrácie: 05.10.2012

Príspevokod užívateľa Derykk » 19.08.2014

Mám otázku. Denne som spal možno 6-7 hodín, no vždy keď som cvičil, mal som pocit únavy (strašne som zíval počas tréningu). Pred tréningom som bral protein, tak som to vyskúšal zmenti na gainer (sachre- viacej energie). Fungovalo to, no len prvý tréning, potom to už bolo znova na tom istom. Mohol by mi niekto poradiť nejaký suplement, poprípade s čím by som mohol bojovať proti únave?
Derykk
Dátum registrácie: 19.08.2014

Príspevokod užívateľa pepo88 » 19.08.2014

gainer ta unavi a nie nakopne.. skus kavu alebo NO stimulanty.. a pories si spanok samozrejme
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa Derykk » 19.08.2014

Ďakujem.. skúsim :)
Derykk
Dátum registrácie: 19.08.2014

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných