Diskusia o Regenerácií

Re: Diskusia o Regenerácií

Príspevokod užívateľa MAte » 29.11.2013

tak katabalizmus som naznačil aby bolo jasné čo tým myslím pre niekoho, kto by nechápal prečo nestresovať telo studenou vodou po tg atď.. či sa bude dotyčnému rozpadať ľavé predlaktie nevravím a podstate ako aj píšeš k niečomu takému nedojde...
Ale načo telo "stresovať" po tg znova.. telo chcem dostať do opačného stavu.. (mnohí to určite robia pravidelne a i tak majú normálny progres - sú to detaily a možno nepodstatné.)

Dehydrovanie - strata vody, nebavíme sa o takej strate kedy by človek odpadával alebo iné... jednoducho hustejšia krv v dôsledku zbavovania sa odpadu z tela - to je proste normálna vec po tg. Keby mal každý pitný režim na úrovni, tak nie je potreba o tom písať.

Možno sa toho cez tg veľa vit/min nevypotí ale bavíme sa stále o následnej saune. Lenže nie každý prijíma dostatok v/m cez deň a pravdepodobne má toho aj žalostne málo po záťaži. - titler to má pravdepodobne so stravou ok ale čo iní, ktorí to majú všetko péle a vyšťavujú svoje telo na max (či sa niečo u dotyčného prejaví je už individuálne môže/nemusí).

Či dávať 31min po tg - nech si robí kto ako chce, hlavne je to prijať v ten deň v jedle (npr. multivit, Céčko, zel/ovocie a základ ako taký by mohol byť).

Tiež ľadovú dávam a len na tie končatiny ruky/nohy - striedam s horúcou (fajn prekrvenie).
Užívateľov profilový obrázok
MAte
Dátum registrácie: 05.01.2013
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa Bress » 29.11.2013

S tym, zeby chladna sprcha po treningu sposobila nieco zle nesuhlasim. Proste sa najes a nastane anabolizmus nech robis, co robis.

Na tomto fore ma vacsina ludi velmi dobry pitny rezim, takze toto by som tu nebral vobec do uvahy a ked nema, tak proste by pil viac v okoli.

No ale potom tie vitaminy,mineraly nemaju nic spolocne s treningom akurat, ze ich musis prijat o trochu viac, co ide ruka v ruke s tym, ze celkovo musis zjest viac jedla.
Bress
Dátum registrácie: 09.03.2009

Príspevokod užívateľa tilter » 30.11.2013

ja si tiez osobne myslim ze studena sprcha po treningu by nemala nic sposobovat, zaroven moze byt tepla lepsia kvoli tomu prekrveniu

a saunu sice mam priamo v posilke, ale tiez tam vacsinou chodim v off dni v ramci regeneracie/relaxu, casto tam c chodim rovno po kardiu... inak zvyknem si stale brat vodu priamo do sauny, popijam to pocas saunovania a prihadzujem na kamene :)
"nevadí ak zjem cca 2 plátky toaletného navyše ku BCAA? :D hlavne čo sa diéty týka."
tilter
Dátum registrácie: 25.03.2011

Príspevokod užívateľa maco1985 » 03.01.2014

Moj prvy prispevok k teme takze vsetkych zdravim.

Na regeneraciu pouzivam:

aktivity:
-spanok kedykolvek to je mozne :)
-strecing (velmi dolezite)
-rolovanie na rollery (makkom, tvrdom), obcas lacrosse lopticka - zalezi od urovne flexibility
-kontrastne sprchy, teple/studene, po treningu je studena sprcha slabsia nahrada ladu.. trochu zabranuje zapaleniu a zrychli metabolizmus, adaptacia na chladne pocasie a takisto ochladzuje semeniky :D
-lahka kulturistika, lahke cviky na mobilitu
-lad ak to je nutne

doplnky:
-bylinky.. odvary z byliniek.. kotvicnik, krpciarka, zen-sen, zeleny caj, bylinky na zlepsenie spanku
-trpim nespavostou takze sem tam uzivam melatonin
-magnezium, vitamin B cez den
-kompresne oblecenie na spanok ak to je nutne

Najlepsia regeneracia je aj tak vela vela jedla a vela vela spanku :).
No easy way out.
www.facebook.com/vzpieraniebratislava
Moj blog: matejpolak.blog.sme.sk
Moj log: www.posilnovanie.sk/viewtopic.php?f=4&t=16529
maco1985
Dátum registrácie: 02.01.2014

Príspevokod užívateľa Glogo » 04.01.2014

Možte mi niekto poslať link čo je hypertrofia abo to vysvetliť? :D ,, čital som dačo na nete a vysvetlil som si to tak :D že pri treningu sval poškodim ked spim tak sa jakeby zrastie a dačo pribudne :D (jakeby som zvaral železo a potom tam je taka somarina andbytočna :D ) ,, chapem to zle či dobre? :D
Light weight :D
Glogo
Dátum registrácie: 28.06.2012

Príspevokod užívateľa Bress » 05.01.2014

hypertrofia je zvacsie vlastne (napr. sa zvacsi priestor medzi svalovymi vlaknami). Toten priklad co si uviedol je skor uz, ked sa vytvori vazivova jazva, co neni dobre.
Bress
Dátum registrácie: 09.03.2009

Príspevokod užívateľa brassers » 05.01.2014

uz len cakam, kedy si zacnu chalani ritualne rezat cecky vo vidine toho, ze po zahojeni budu mat vacsie svaly
Do nutričných hodnôt počítam aj zeleninu a ovocie -> (červený grep na desiatu ako spaľovač , čo si o tom myslíte ? cca 150g/deň)
brassers
Dátum registrácie: 05.10.2012
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa Glogo » 05.01.2014

ta ako raz mi jeden z vas takto vysvetlil tak som sa pytal ešťe raz lebo som tomu nejako neveril ...
Glogo

Príspevokod užívateľa MAte » 05.01.2014

v cca stred článku sa k tomu dostaneš : http://kulturistika.ronnie.cz/c-16178-s ... cyklu.html
MAte
Dátum registrácie: 05.01.2013

Príspevokod užívateľa Glogo » 05.01.2014

diky
Glogo

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 05.01.2014

Borci... Aký máte názor na kardiotréning, napríklad 30 - 60 minútové bicyklovanie ( tep do 130 ) po 24 hodinách od ťažkého tréningu nôh. Môže sa regenerácia nôh zhoršiť ?
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 227 krát

Príspevokod užívateľa pepo88 » 05.01.2014

pokial mas nizku intenzitu (nemas zataz, neslapes do kopca) tak ti to moze dokonca pomoct.. ale skor menej.. tak do pol hodky mozno :) tak to mne pomoze troska
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa Paťo22 » 05.01.2014

rovnako ako pepo, tiež si myslím že ak ne nesnažíš robiť to kardio na spalovanie kcal, ale skôr ako oddychovku (nizky tep/intenzity, nie priliš dlhe) žiadne HIITko ani MISSko (medium intensity steady state) ale skôr LISS tak ti to pomôže :) aj ja si také niečo dávam
Paťo22
Dátum registrácie: 14.08.2012

Príspevokod užívateľa LukasH » 05.01.2014

pouzivate niekto nejake pripravky na spanok ked nemozete zaspat? a jake ? :)
LukasH
Dátum registrácie: 15.04.2013

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 05.01.2014

Dakujem. Presne tak som si to predstavoval , tepovú frekvenciu na úrovni od 65 do 75 % MHR, čo je u mňa tep od 124 do 143 .
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 227 krát

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných