PRE ZACIATOCNIKOV!

Re: PRE ZACIATOCNIKOV!

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 03.06.2019

Neexistujú cviky do diéty a do objemu. Neexistujú rysovacie cviky. Svalovy objem vieš urobiť aj cvičením na strojoch/kladkach. Ja cvičím tricepsy len na kladkach a mam ich dominantné.
Dôležitejšie ako výber cviku je ako ho odcvicis, teda ci zabezpecujes stimuláciu cez progresívne pretazenie ( rast váhy činky, počtu opakovaní, počtu sérií, zvysenie frekvencie tréningu, skracovanie prestávok medzi seriáli, zvýšenie TUT atď. )
Čiže progres nezávisí na jednom tréningu ale na každom ďalšom, ktorý musí byt v niečom viac namáhavejší aby stimuloval.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
Užívateľov profilový obrázok
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 227 krát

Príspevokod užívateľa silný » 03.06.2019

Noo nemudruj lebo je to pekná sprostosť, čo si práve vypustil... akýkoľvek cvik, ktorým sval adekvátne precvičíš, ho stimuluje k tomu aby rástol (ofc ďalšie veci sú okolo toho, ktoré sa podieľajú na raste) ale kľudne môžem vybudovať svaly,objem iba izolovanými cvikmi...

e. dpc Miro ma predbehol o pol sekundy zas :)
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 111 krát
Bolo mu ďakované: 649 krát

Príspevokod užívateľa Lavadesign » 03.06.2019

Takze chcete povedat, ze je jedno co cvicim? Je jedno ci na ramena cvicim lateraly, tlaky a hammery, alebo arnoldy a pritahy velkej cinky?
Lavadesign
Dátum registrácie: 09.03.2019
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa silný » 03.06.2019

Áno, s každým cvikom dokážeš vybudovať daný sval, je jedno, že je izolovaný... samozrejme musíš voliť aj cviky, aby si precvičil všetky svaly... čiže pri ramenách nestačí len lateraly ale aj dačo na predné a zadné ramená... tak isto kopec ľudí necvičí drepy a mrtvoly a dokážu vybudovať nohy aj inými izolovanými cvikmi... a to sa bavíme aj o profesionáloch...
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný

Príspevokod užívateľa Lavadesign » 04.06.2019

Hej, tak ale výhoda drepov a mrtvakov je zas taká, že toto precvičuješ naraz viac. A neviem ako ostatní, ale ja určite mám väčšiu radosť, keď pri legpresse pučim 120kg + mechanizmus stroja, ako keď na predkopavaniach predkopavam 35kg :D
Lavadesign
Dátum registrácie: 09.03.2019
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa Krajinko » 18.06.2019

Zdravim kolko treba opakovaní a kolko treba odpočívať medzi seriami ak chcem zvýšiť silu ale aj objem svalov
Krajinko
Dátum registrácie: 14.04.2018
Poďakoval: 6 krát

Príspevokod užívateľa Carnapolis » 18.06.2019

:cage:
Pro obecne rady si piste do fora, ne me do PM.
Carnapolis
Dátum registrácie: 30.12.2017
Poďakoval: 23 krát
Bolo mu ďakované: 232 krát

Príspevokod užívateľa rapsic » 18.06.2019

Deväť
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 227 krát
Bolo mu ďakované: 520 krát

Príspevokod užívateľa silný » 18.06.2019

Zdravim kolko treba opakovaní a kolko treba odpočívať medzi seriami ak chcem zvýšiť silu ale aj objem svalov
viewtopic.php?f=1&t=5201
silný

Príspevokod užívateľa Krajinko » 19.06.2019

Tak prečítal som niečo a zistil som ze najlepšie su prestavky okolo 3-minut a opakovania okolo 6-8
Naposledy upravil/-a Krajinko v 20.06.2019, upravené celkom 1 krát.
Krajinko

Príspevokod užívateľa silný » 19.06.2019

Je to individuálne no... ja by som prestávky 3 min nemohol mať :) max minútu dakedy aj 30s je vela :) záleží ofc od cviku, preferencií atď.
silný

Príspevokod užívateľa rapsic » 20.06.2019

3 minuty prestavku maju chalani co sa tam chodia rozpravat
neriad sa tabulkami , chod tam makat a nie vysedavat
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 227 krát
Bolo mu ďakované: 520 krát

Príspevokod užívateľa Krajinko » 20.06.2019

No však ano aj mne to je vela naj viac mam prestavky okolo minuty viac qni nie a ked nestíham tak robím z jednej partie 2 cviky za sebou bez prestávky a ked mam nohy napríklad Drepy tak 2 minuty
Krajinko

Príspevokod užívateľa Jozefff » 24.07.2019

Čaute, dlhodobo cvičím no teraz som mal pauzu cca pól roka. Za ten čas som samozrejme schudol ale sila išla rapídne dole. Predtým som si na hrazde dával 20kg kotúč na opasok a teraz mám problém s vlastnou váhou spraviť 2 opakovania. To iste bench. Hruza. Je toto možné?😤
Jozefff
Dátum registrácie: 24.07.2019

Príspevokod užívateľa silný » 24.07.2019

Rychlo sa dodtanes naspať, len to chce zas začať poctivo a pravidelne makať...
silný

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní