PRE ZACIATOCNIKOV!

Re: PRE ZACIATOCNIKOV!

Príspevokod užívateľa John1003 » 27.02.2019

Problém není v tom, že by bylo potřeba pro vazy nebo šlachy vymýšlet nějaký speciální trénink, protože při klasickém tréninku se plnohodnotně zapojují. Problém je v tom, co je uvedeno na začátku. Že svalový progress bývá mnohem rychlejší. Tím může dojít k tomu, že silově daný cvik zvládáš celkem bez problému, ale vazy a šlachy neustále přetěžuješ. Další věc je, pokud zanedbáváš nějakou určitou partii. Potom stačí pří úplně jiném cviku s vyšší váhou provést špatně techniku a zapojit oslabenou partii a problém je na světě. Další věc je rozcvičování. Většina lidí se postaví před jednoručky a začne pumpovat biceps jako šílený a při prvním náznaku prokrvení odchází s tím, jak se kvalitně rozcvičili.

Já si při rozcvičování nemůžu vynachválit expandery.
John1003
Dátum registrácie: 26.04.2017
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 7 krát
Bolo mu ďakované: 58 krát

Príspevokod užívateľa TK1991 » 28.02.2019

. Tím může dojít k tomu, že silově daný cvik zvládáš celkem bez problému, ale vazy a šlachy neustále přetěžuješ. .

Já si při rozcvičování nemůžu vynachválit expandery.
Cize ak9 tomu predist?
TK1991
Dátum registrácie: 15.03.2017

Príspevokod užívateľa John1003 » 28.02.2019

V první řadě je potřeba si uvědomit, pro jak zkušeného cvičence by to bylo.
Protože zkušený cvičenec s tím, co si vytrhl pravděpodobně nebude mít problém. On už nedosahuje takového silového pokroku aby ho muselo toto nějak extra trápit. U něj ta situace nastane v podstatě pouze při užívání látek pro výrazný nárust síly za krátkou dobu.
Světe div se, ale ani úplný začátečník na toto nebude trpět nějak často, protože jeho váhy jsou na tak rozumné úrovni, že si tělo dokáže poradit i s naprosto dojeb.nou technikou.

Takže jsme u těch velmi rizikových a to jsou mírně pokročilý. Ti už mají něco odchozeno a počítají každé kilo nahoře u každého cviku.
Tam je asi nejlepší zvyšovat počet opakování během dosažení max. váhy u konkrétního cviku.
V praxi to vypadá tak, že po dosáhnutí maxima nebudeš mít tendenci hned další trénink přidávat váhy, ale počet opakování s danou váhou. Až se dostaneš na 4-6 opakovaní, teprve potom zase přiložíš. (Bude to trvat několik tréninků, ale tělo bude mít poměrně dost času se přizpůsobit na konkrétní váhu a jako středně pokročilému, to zkrátka nahoru půjde, takže to nebude trvat věčnost).
John1003
Dátum registrácie: 26.04.2017
Bolo mu ďakované: 58 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 28.02.2019

V tom článku sa uvádza ako viacklbovy cvik sťahovanie kladky? Ja som ho povazoval za izolovaný na triceps. Teraz neviem či mám zlú info ja alebo títo odborníci
to čo ty myslíš je stlačovanie kladky. oni mysleli sťahovanie kladky na chrbát teda príťahy zhora
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Užívateľov profilový obrázok
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 63 krát
Bolo mu ďakované: 435 krát

Príspevokod užívateľa Lavadesign » 25.04.2019

Prosim, poraďte nejaký dobrý objemovo-silový cvik na triceps? Momentálne tricepsu dávam 3 cviky (3 série po 10 op.), tieto: Extenzie s jednoručkou za hlavu, stlačanie kladky s rovnou, alebo V tyčou a stláčanie kladky s lanovým držiakom. Tricepsy síce horia, ale povedal by som, že na silu a objem je skôr asi len ten prvý cvik, ostatné dva sú na rysovanie. Čo také by ste odporučili pre začiatočníka?
Skúšal som francúzske tlaky, aj tlaky na úzko, nerobím to však asi dobre, lebo triceps z toho moc necítim. Skúšal som aj kliky na bradlách, ale urobím 6, aj to len v predklone (čiže na prsa), tricepsovy kliky neurobím ešte ani jeden (veľký bruch)
Lavadesign
Dátum registrácie: 09.03.2019
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa silný » 25.04.2019

Neexistuje cvik na objem či na rysoavnie lol... Keď tlaky na úzko a bradla nie ešte môžeš skúsiť kliky o lavičku obrátené https://www.onefit.cz/editor/filestore/Image/klik3.jpg. Alebo kickback
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 111 krát
Bolo mu ďakované: 648 krát

Príspevokod užívateľa rapsic » 25.04.2019

Kickback je super len vela ludi to cvici nejak divne cez ramena ci ako to hadzu
Popripade mam rad tento
https://m.youtube.com/watch?v=ZW-960XwRt0
Od 1:00 minuty
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 226 krát
Bolo mu ďakované: 520 krát

Príspevokod užívateľa Lavadesign » 25.04.2019

Tak neviem, všade som sa dočital, že sú cviky viac na objem a cviky viac na rys. Kickback napr. všetci označuju na rysovanie. Extenzie za hlavu na objem a silu. Ak som teda dobre pochopil, tak do 6 opakovaní viacklbove komplexné cviky sú na silu. 6-12 opakovaní sú na objem. A viac ako 12 opakovaní sú na výdrž. Takže ak som zle pochopil, plz, opravte ma. A tiež izolované cviky sú viac na rysovanie ako na objem. Toto nemudrujem, ale pýtam sa. Toto som čítal na viacerých zdrojoch a vlastných skúsenosti mám málo, aby som vedel niečo také tvrdiť.

Tie kliky o lavičku môžu byť good, vyskúšam to určite. Ešte sa i páči aj s lanový držiakom na spodnej kladky poza hlavu. Len v našej posilke neni taká možnosť.
Lavadesign

Príspevokod užívateľa Lavadesign » 26.04.2019

Kamarati, jak často je dobre meniť tréning? Skoro vždy robievam tie isté cviky už 6 týždňov a chcelo by to dajakú zmenu, aby som nezaostal? Čas od času si tréning niečim oživím, ale zrejme by som mal aj úplne zmeniť cviky?
Lavadesign

Príspevokod užívateľa silný » 26.04.2019

Kým to funguje nemusíš...ja niektoré cviky robím už xy rokov každý tréning a stále pri nich dokážem danú partiu kvalitne odcvičiť... samozrejme občas dačo vymením, väčšinou, keď mi daný cvik nevyhovuje... pokiaľ nejdeš striktne dáky tréningový program, nemusíš sa tým zaoberať, že po akom čase treba meniť... hlavné je partiu adekvátne precvičiť... ako? to už podla mňa nie je tak podstatné...
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný

Príspevokod užívateľa Majky09 » 26.04.2019

ahojte,
vedeli by ste niekto poradit ako precvicit nohy tak, aby sa nezatazovalo panvove dno? Resp. aby sa zatazovalo len minimalne?
hladam take nieco na google, ale vsetko co mi google ponuka je, ze ako mam prave to panvove dno precvicit, pricom potrebujem aktualne prave opak
Majky09
Dátum registrácie: 10.05.2011

Príspevokod užívateľa silný » 26.04.2019

Predkopávanie, zakopávanie, výpony
silný

Príspevokod užívateľa Lavadesign » 01.05.2019

Takže mal som včera triceps. Dal som si tie kliky o lavičku, no tak to je ale neskutočný cvik! Parada, aj ked nwm či som ho robil dobre, lebo som šiel lakťami do stran, ale triceps riadne zaberal aj tak. Nabudúce si hich skúsim dat na drepovom stojane
Lavadesign

Príspevokod užívateľa Riddleman » 30.05.2019

Zdravím vás páni (prípadne aj dámy). Som tu nový a toto je môj prvý koment. Mám 32r, výška 187cm. Píšem - keďže potrebujem radu ...
Cvičím od polovice februára (čiže úplný začiatočník) - cieľom bolo zhodiť nejaké tie kg, keďže som mal cca 103kg (čo síce nie je veľa, ale je to veľa keď sú tie kg na tých nesprávnych miestach), momentálne som na cca +/-91kg, takže vyše 10kg šlo dole (vďakabohu). Cítim sa lepšie, z brucha dosť zmizlo a celková sila aj svaly sú výraznejšie.
Prvý mesiac som cvičil celotelový tréning ale neskôr som prešiel na tréning zameraný na partie. Momentálne fungujem na systéme:
Pondelok - hrudník+biceps (dokopy 8 cvikov, každý cvik 3 série po 12 opakovaní) + 70 brušákov
Utorok - kardio (30-45 minút na rotopéde)
Streda - nohy+triceps (dokopy 6 cvikov, každý cvik 3 série po 12 opakovaní) + 70 brušákov
Štvrtok - kardio (30-45 minút na rotopéde)
Piatok - chrbát+ramená (dokopy 8 cvikov, každý cvik 3 série po 12 opakovaní) + 70 brušákov
Sobota - kardio (30-45 minút na rotopéde)
Nedeľa - "voľno"

Je pravdou že niekedy rotopéd vynechám (maximálne však 1x do týždňa aj to len keď som veľmi vyčerpaný a prídem neskoro z práce) - deň zameraný na partie však nikdy! V tom som striktný. Chcem sa opýtať na váš názor, či vám príde takto zostavený "plán" dobrý alebo zlý - či je to moc alebo práveže moc málo ... ako to vidíte vy. Najradšej by som sem pridal celý ten môj plán, nakoľko som si ho zostavil sám. Je zložený z cvikov, ktoré si viem spraviť doma, nemám čas chodiť do fitka (som z dediny ktorá je od NR vzdialená cca 20km). Doma mám k dispozícií šikmú lavičku+rotoped+EZ tyč+2 jednoručky a závažia. Čiže to riešim len doma.

Budem rád keď dáte vedieť aký máte z toho pocit .... + otázka na záver = môžem sem pripojiť nejaký link na ten môj tréningový plán? Mám to vo uložené vo Worde.

Vďaka za reakcie. Hlavne vďaka za skvelé fórum, kde som sa veľa dozvedel.
Riddleman
Dátum registrácie: 08.05.2019

Príspevokod užívateľa silný » 30.05.2019

Keby som cvičil obdeň, necvičím Bro split ale ostanem pri FB... a osobne by som radšej cvičil ako robil to kardio, čiže ak už takto tak 3+1 a v ten deň volna kardio alebo po treningu aspon na pár minuť HIIT...
link pripojíš tak že si dole klikneš na úplný Editor&náhľad a dáš prílohy...
silný

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných