Crossfit

Re: Crossfit

Príspevokod užívateľa OscarNiemeyer » 31.08.2014

Chodil som na crossfit asi 2 mesiace, celkom mi narastla sila v ramenach, ale spozoroval som splasnutie prsnych svalov a nejako som mal pocit, ze sa neposuvam dalej. Je nutne crossfit kombinovat aj s klasickym fitkom alebo su ludia, ktory chodia len cisto na crossfit ? Lebo mam pocit, ze clovek tak neprecvici uplne vsetky svalove partie.
OscarNiemeyer
Dátum registrácie: 13.03.2011
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa vôňa aviváže » 01.09.2014

Splasli ti cecky?

:D :D
People. What a bunch of bastards.
Užívateľov profilový obrázok
vôňa aviváže
Dátum registrácie: 23.04.2014

Príspevokod užívateľa Lyandrol » 01.09.2014

objemy crossfitom tazko udrziš ..a typkov čo vidiľš na crossfit games makaju kazdy den take treningy ze by si sa dosral
NEŽELÁM SI ABY STE DAVALI MOJ OSOBNÝ KONTAKT (tí ktorí ma poznate) HOCIKOMU Z FORA AJ MIMO FORA BEZ MOJHO SUHLASU.
Lyandrol
Moderator
Dátum registrácie: 07.05.2010
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa OscarNiemeyer » 01.09.2014

objemy crossfitom tazko udrziš ..a typkov čo vidiľš na crossfit games makaju kazdy den take treningy ze by si sa dosral
Cize chodiť len čisto na crossfit je asi nezmysel. Po mesiaci len čisto crosfitu som zasiel do fitka a citim opäť svalovku co sa mi po crossfit treningu nikdy nestavalo hoc som sa castokrat na konci treningu citil ako zbitý pes.
Ináč v Ba otvoril tréner z red royalu nový crosfit, je to tam super bol som na par treningoch pred oficialnym otvorenim len ich cenová politika ma troch zarazila. Nemajú jednorazový vstup/ vstupovu permanentku, ale len mesačné clenstvo. Alebo min. 3 treningy do tyzna za 60€/ mesiac.
http://www.crossfitproton.sk/
OscarNiemeyer
Dátum registrácie: 13.03.2011

Príspevokod užívateľa mar55 » 21.11.2014

Zalezi ako cvicis. Ja osobne kombinujem crossfit s posilkou a pomohlo mi to. Je pravda, ze skor som doplnal gymnasticke srandicky, typu cvicenie na kruhoch, zlepsenie cvikov na brucho (ale seriozne som ho trochu zanedbaval predtym) a ramena. Najpodstatnejsie boli ale dalsie techniky, ktore su tam pouzite.
Aj ked kazdy rad trosku demagogizuje kipping pull upmi, ktore sa trenuju kvoli casu, tak prave co sa tyka kruhov, stojky, front squatu a pod, urcite je to super doplnok.
Taktiez zalezi od cielu, su tam v podstate typy namakanych bezcov, potom napol kulturisti, zalezi na co sa zameriavas. Urcite by som nepovedal, ze je nezmysel chodit iba na to, ale zalezi ako si urobis split, ktory tam nie je striktne dany, je to len usmernovanie. Jednoducho vyber si co ty potrebujes, nechystas sa predsa na crossfit sutaz, kde musis byt pripraveny na vsetko, ci ;)?
mar55
Dátum registrácie: 20.11.2014
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu ďakované: 9 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Fesák » 21.11.2014

Crossfit je super ako na kondiciu tak i na silu.Ja co chodim s ds s chalanmi tak oni tiez netrenuju len crossfit.
Ja kombinujem pwl s crossfitom.Odtrenujem hlavne lifty a idem na kondicnu cast.Na mne do celkom dobre funguje,zosilnel som velmi na cvikoch z vlastnou vahou,na kruhoch a rame a mi nesmierne zosineli.Niekedy by som aj tu sutaz vyskusall ale v com som dost slaby je trh.Kondicku mam celkom slusnu uz.Pravda objemovo som mozno padol hlavne na rukach,ked som trenoval kulturisticky tak som bol mohutnejsi e jj nemotorny a kondicja ako mala macicka.Tak som to rychlo zmenil.
Obcas zaradim aj nejake tie badybylderske chujoviny ale len vinimocne,priorita je sila a kondicia.
Len skoda ze od nas z dediny je malo ludi,znamych co trenuju crossfit
Fesák
Dátum registrácie: 07.04.2011

Príspevokod užívateľa jurajos » 25.11.2014

Silovou gymnastikou, kettlebelmi, vzpieračskými technikami (defacto crossfit),etc. objem pohodlne udržíš.

Plus máš kondíciu a vytrvalosť o ktorej sa Ti pri silovom tréningu ani nezdá!
jurajos
Dátum registrácie: 29.10.2011

Príspevokod užívateľa Iwo » 26.09.2015

Má tu niekto skúsenosti s RedRoyal Nitra?
Teda chcem len vedieť info z prvej ruky o "crossfit starter" tréningoch či to je zvládnuteľné pre človeka čo nemá s crossfitom ako-takým takmer žiadne skúsenosti (cviky a pod. niesú problém ale spôsob tréningu atď...).
Viem že majú nejaký úvodný/začiatočnícky kurz OnRamp či ako sa to volá no ten má začať až o nejaké 2 týždne a zrovna budem aj tak odcestovaný tak sa mi moc čakať nechce.. :)

Za každé info ďakujem (:

EDIT: Odpovede som sa nedočkal takže ak bude niekto hľadať podobné informácie tak: CF starter netuším aký je, šiel som na OnRamp kurz, paradoxne veci ktoré som si myslel že tam budú (handstand + HSpushups, kruhy a pod.) sú vraj "iný level" a budú až oveľa neskôr v samotnom tréningu - aj to skôr podľa individuálneho skillu..
Čo sa týka OnRamp, maximálna ochota trénera vysvetliť úplne čokoľvek aj pre tých, ktorí cvičia úplne prvý krát... Kecy že pri crossfite nejde o techniku sú bullshit, technika je na prvom mieste a kladie sa na ňu veľký dôraz - inak povedané s drevenou palicou sa cvičí dovtedy, dokedy nieje technika nejakého cviku úplne správna...
Takže u mňa fakt spokojnosť, ak nad tým niekto uvažujete tak kľudne do toho...
No brain, no gain.. :)
Užívateľov profilový obrázok
Iwo
Dátum registrácie: 27.03.2013
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa velkebrucho » 28.01.2016

Moj nazor na Crossfit:
Chodil som sa crossfit asi dva roky. Vytrvalost isla hore, nohy mi zosilneli, v spritoch som sa zlepsil, ale hornacast tela (kliky, zhyby) stagnovala.
Crossfit je hlavne znacka, je to siroky zaber cvikov, tazko definovatelny, ale v podstate vzdy zalezi na konkretnom trenerovi ako ten crossfit bude vyzerat.

Hlavne treba rozlisovat Crossfit ako sport a Crossfit ako metoda treningu v Crossfit boxoch. Ti tipci ktori sutazia na Crossfit games, vo svojich trenigoch robia uplne ine veci ako to co sa ponuka "beznym ludom" v crossfit boxoch.
Mne vadi , ze Crossfit v gymoch nieje systematicky trening, ved sami sa chvalia tym, ze je to velmi roznorody trening. Ale je az taky roznorody, ze sa mi stalo, ze som behom tyzdna vychytal take treningy, pri ktorych sa vobec neprecvicovala horna cast tela. Plus pri skupinovych treningoch sa logicky neda vyhoviet potrebam kazdeho jedinca.

Dnes si cvicim sam v posilke a crossfit beriem ako HIT trening. Keby som sa chcel pripravovat na crossfit games, urcite nechodim do crossfit boxu. Ked si chcem vypracovat postavu, urcite primarne nechodim do crossfit boxu. Proste systematicky trening v crossfitovych skupinovych treningoch nenajdete. Crossfit v mojich ociach klesol na uroven skupinovych treningov typu jumping, zumba, trx, atd., proste na prilakanie ludi ktory radi cvicia v skupine.

Plus je tam vysoke riziko zraneni. Dvihaju sa vysoke vahy s vysokym poctom opakovani.
velkebrucho
Dátum registrácie: 27.05.2010

Príspevokod užívateľa mar55 » 28.01.2016

Hej to s tym zranenim suhlas. Su tam ludia co maju par treningov za sebou a vo WODku ficia hned na clean napriklad. Ide tam moc o cas na ukor techniky niekedy
mar55
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa noGainz » 28.01.2016

a co taka banalna vec ako su kliky.. zena ktora neurobi klik ma robit burpees na cas :D no tak to ma poser
noGainz
Dátum registrácie: 01.01.2015
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa mar55 » 28.01.2016

No aj to som tam uz videl:) ci cvicenie na kruhoch alebo at mrtvolu
mar55
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa norbert99 » 03.07.2017

norbert99
Moderator
Dátum registrácie: 10.03.2017
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 4 krát

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných