Treningy

Re: Treningy

Príspevokod užívateľa TK1991 » 12.04.2019

Ak to nie je tajne smiem poznat tvoje povolanie? Lebo osobne si neviem predstavit ze si vyhradim tolko casu na posilku. Alebo to robis na ukor spanku? Kolko hodin spis denne?
TK1991
Dátum registrácie: 15.03.2017
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa silný » 12.04.2019

No okrem roboty a fitka nič iné nerobim :) spím tak 6-8hod denne
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
Užívateľov profilový obrázok
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 96 krát
Bolo mu ďakované: 580 krát

Príspevokod užívateľa M4t3S » 12.04.2019

30 minutovy trening pre mna neni trening, 20 minut mi trva iba warm up a strecing :D. Kazdy trening pod 2 hodiny je pre mna useless. Par rokov do zadu som aj ja chodil 5 6 aj 7 dni v tyzdni a nemal som s tym ziadny problem ani ked som este robieval 12ky.
M4t3S
Dátum registrácie: 14.02.2016
Poďakoval: 7 krát
Bolo mu ďakované: 12 krát

Príspevokod užívateľa marek123 » 12.04.2019

V prvom rade zalezi od teba, ako cloveka. Kazdy zvlada zataz inak. V niektorych pripadoch je potrebne cvicit viac dni v tyzdni, ale najdu sa aj take, ktorym vyhovuje skor menej treningov. Co sa tyka dlzky treningu zavisi to od tvojich preferencii a stylu treningu. Ano, da sa zvladnut cvicit aj 2-3 hodiny a ano, da sa zmasakrovat aj za 45 minut len musis vediet, co robis. Co sa tyka regeneracie, to musis sam citit a vidiet. Ak ti vykony nejdu hore, ba naopak klesaju, citis sa non-stop unaveny tak je pravdepodobne cas zvolnit.
marek123
Dátum registrácie: 12.03.2013
Poďakoval: 41 krát
Bolo mu ďakované: 15 krát

Príspevokod užívateľa M4t3S » 12.04.2019

Ak vykony klesaju alebo sa citi clovek unaveny skor by som riesil stravu a kvalitu spanku nez znizenie intenzity alebo mnozstva treningov za tyzden, samozrejme nehovorim o extremoch typu 6-7x za tyzden 3 hodiny, take nieco robi uz clovek ktory ma nieco odcvicene.Ale 4x za tyzden 1,5 hodiny s tym, ze aspon 15 minut nejaky warm up a strecing musi uregenerovat bezny clovek.

Edit: Osobne ked niekomu v mojom okoli radim ohladom cvicenia NIKDY neodporucam treningy aby to za 45 minut odbuchal vsetko, "osobnym trenerov" ktorych s tymto trednom stretavam v posilkach by som odobral svojpravnost lebo pokazde tych ludi zenu, davaju im kratke prestavky a clovek po tyzdni zisti, ze ma kazdy den svalovicu a prestane ho to bavit, chodi tam s nechutou atd...
M4t3S

Príspevokod užívateľa berzerker » 15.04.2019

Zaciatocnik podla mna potrebuje dlhsi trening kvoli tomu ze sa uci techniku a ak sa unavi rychlymi seriami, tak technika pojde do kanala. Nevidim vsak dovod, aby skuseny cvicenec travil treningom 2 alebo 3 hodiny, toboz nie natural. Aj nejake studie hormonalneho prostredia ukazuju vhodnost treningu tak do hodiny. Este mozno nejaky silovy cyklus budis, tam treba dlhsie prestavky. Ked sa uz ja sam sprtkam nad 50 min tak som z toho nervozny, ideal 40-45 min pre mna.
AA - Lab / vyziva / zdravie / trening / fitness * moja stranka na FB
berzerker
Dátum registrácie: 07.01.2010
Poďakoval: 3 krát
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa M4t3S » 15.04.2019

S tymi zaciatocnikmi s tebou suhlasim, je to dalsi z aspektov ktore sa mi nechceli vymenovat vsetky.
Ak narazas na mna tou dlzkou treningov tak ta mozem upokojit, cvicim silovo a nie som natural. Clovek co ma odcvicene si sam dokaze podla reakcie svojho tela nastavitdlzku treningov, ja aj ked som bol natural tak som cvicil tak 2 hodiny s tym, ze som cca 30 minut zabil rozcvickou, strecingom atd... cize cisty cas mohla byt hodinka a pol, vzdy som isiel silovo cize medzi seriami som vzdy potreboval dlhsiu pauzu nez niekto, kto sa natahoval so 100 na mrtvoly alebo na benche.
M4t3S

Príspevokod užívateľa silný » 15.04.2019

Je to aj tak individuálne, dakto može trenovať každy deň po 2hod, dakto 4x do týždňa po 1hod a môže byť na tom ďaleko lepšie... hlúpy šport toto no :)
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný

Príspevokod užívateľa marian60 » 22.04.2019

Idealne pre beznych ludi je trening 2-3x do tyzdna hodinku az az!Max 4x.Vela ludi trenuje az prilis vela,myslia si cim viac, tym lepsie.Potom ich to aj rychlo odradi a skoncia.Treba brat do uvahy vela faktorov a to genetiku,stravu,odpocinok,takisto vek,ciel,zamestnanie,celkovo zivotosprava a motivacia.
"When my muscles say "No", I say "YES!
marian60
Dátum registrácie: 21.10.2010
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa rapsic » 22.04.2019

2x dk tyzdna hodinu neviem ci ma zmysel pre hocikoho
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 215 krát
Bolo mu ďakované: 480 krát

Príspevokod užívateľa marian60 » 22.04.2019

2x dk tyzdna hodinu neviem ci ma zmysel pre hocikoho
kondicne cvicit pre zdravie urcite,dobry pocit,trosku byt vo forme.
"When my muscles say "No", I say "YES!
marian60
Dátum registrácie: 21.10.2010
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa silný » 22.04.2019

to musí byť popiči forma :)
silný

Príspevokod užívateľa M4t3S » 24.04.2019

kondicne? pre zdravie a dobry pocit? hmm myslel som, ze sa hovori o zdvihani zeleza a nie o telesnej vychove pre prvy stupen ZS. Presne o tomto sme hovorili hore, kratke treningy pre novacikov su zbytocne lebo sa pocas nich nic nenaucia a o svalovych prirastkoch pri cviceni 2x za tyzden sa radsej nevyjadrujem.
Bez ohladu na vek, vahu, genetiku, dlzku vlasov, pocet chlpov na chrbate a dlzky nechtov proste naturalny clovek musi uplne s prehladom odcvicit 3-4x za tyzden.
Stravu som nespomenul lebo proste ked uz niekto sa odhodla cvicit tak tu stravu treba upravit, neda sa fungovat na 4 kavach, krabicke cigariet, obedom a klobasou na veceu. To neni strava!
M4t3S

Príspevokod užívateľa Zidlicka » 28.04.2019

Ahoj cvičím asi 6 rokov. Nejak sa už musím pohrať a tréningami a chcem skúsiť push/pull/legs.
Push- 3cviky na prsia 3 série 6-12op
2cviky ramená 3 série 10-12 op
2cviky triceps 3 série 8-12op

Pull- 3cviky chrbát 3série 6-12op
1cvik zadné delty 3série 10-12op
2cviky biceps 3série 8-12 op

Legs- 3cviky kvadriceps 3 série 6-12op
3cviky hamstringy 3 série 8-12op
1cvik lýtka 4série do zlyhania

+ niekde tam vopcham ešte brucho
Zidlicka
Dátum registrácie: 28.04.2019

Príspevokod užívateľa silný » 28.04.2019

Ok skús :)
silný

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 3 neregistrovaní