Bolesti, úrazy

Re: Bolesti, úrazy

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 19.07.2018

A hlavne nikto z nas ta nevidi cvicit mozes/mohol si to robit nahovno dlhodobo a to je zdroj celeho problemu. "Flared elbows" pri benchi/klikoch, na bar/rope pushdown mozno koncis v 90°uhle co nie je najlepsi rozsah pohybu z pohladu zdravia laktoveho klbu.
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

Always try to reach the unreachable or you will grow weaker.
Užívateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Dátum registrácie: 10.01.2016
Cash on hand: Locked
Bank: Locked
Poďakoval: 56 krát
Bolo mu ďakované: 31 krát

Príspevokod užívateľa TROLLER » 22.07.2018

S0re ok jedna z moznosti,asi fakt nemam na vyber.
john1003 francuzske tlaky aka skullcrusher? Este som to v zivote neskusal,dvakrat po sebe som minule nieco take robil ale len s jednoruckou,a bolo to v pohode. Nic mi nepraskalo. Ono ako keby sa mi tam zasekavala kost o nieco a potom to prebije,ale puka to stale.
Predtym nech idem cvicit si dam kliky,no a tam to puka tak ci tak. Robim na zohriatie rozne pohyby rukami,cca do 10 minut.
Uz dhsie som si vsimol,ked robim bicepsovy zdvih s dlhsou ticou v stoji. Ze mi ta zasrana lavacka nejako odbieha do strany, Nedokazem drzat tie sproste lakte pri tele,pravy laket este ano,ale ten lavy mi ide nejako do kriva-vybieha. Asi by to chcelo fotku,tazko sa to opisuje.
TROLLER
Dátum registrácie: 11.04.2018
Poďakoval: 4 krát

Príspevokod užívateľa TROLLER » 22.07.2018

Dante-90 stupnov vylucuje,cvicim asi 2-3 mesiace,predtym som robil 1,5 roka kluky doma , nic ine,iba kluky,a az ked som presiel a skusal diamond kluky,vtedy som to citil to pukanie. AKo keby mi tam kost do niecoho narazala,a presmikovalo to. Ja neviem.
TROLLER
Dátum registrácie: 11.04.2018
Poďakoval: 4 krát

Príspevokod užívateľa EzMuscle » 12.10.2018

Niaka rada na bolesť ramena pri benchi? Ked benchujem z váhou väčšiou ako 60kg tak vždy kúsok nad prsiami začnem cítiť bolesť v pravom ramene a obmedzuje ma to v cviku,nielen že robím menej opakovaní ale aj z výrazne menšou váhou
EzMuscle
Dátum registrácie: 08.03.2018

Príspevokod užívateľa meow321 » 14.10.2018

Ja davam stale pred treningom hrudnika a ramien diclobene retard tbl
Ak chceš ozaj veľké svaly, jedz brokolicu.
meow321
Dátum registrácie: 13.03.2018
Poďakoval: 61 krát
Bolo mu ďakované: 114 krát

Zranění

Príspevokod užívateľa theonlyonefury » 18.10.2018

Zdravím. Mám velký zhruba dva roky problémy s rameny a lokty, stále se to zhoršuje. Vždy když mě bolí rameno. bolí mě z toho i loket, v poslední době bolest přechází až do zápěstí. Bolí mě rameno na obou stranách, ačkoliv levé strana je o poznání horší. Jak už jsem řekl, bolest začala zhruba dva roky zpět. Vždy několik měsíců je bolest intenzivní. Následně několik měsíců je vše bez problémů a další období je bolest opět o něco intenzivnější. Podstatně se stav začal zhoršovat, když jsem začal trénovat MMA. Dostalo se to až do těch extrémů, že jsem nebyl schopný po tréninku udržet prázdná šejkr, nebo si svléknout trenky. Většinou je bolest intenzivní tak dvě hodiny po tréninku a to tak, že nebylo možné myslet na cokoliv jiného. Pak bolest většinou ustane a pouze pocitově cítím, že něco není úplně v pořádku. Z těchto důvodů jsem zkusil už skoro vše. Dokonce ani Alavis, který mi jinak vždy zabíral, nepomohl absoultně vůbec. Z toho důvodu jsem vyhledal lékaře, zaplatil jsem si opravdu kapacitu. Nicméně stále mě vyšetřoval předpažení, upažení a tlak, u kterého mě to bolí jednoznačně nejvíc, nevyšetřil. Poslal mě na megnetickou rezonanci, ale než jsem se dostal na řadu, bylo po problému a nastalo období klidu. Závěr byl, že se mi to tam nějak chronicky dráždí...to je vše. Čemuž uplně nevěřím. Pak nejsou zdůvodněné období klidu. Teď se to vrací. Opět nemůžu trénovat pořádně, a tak se chci zeptat, jestli má někdo s něčím podobným zkušenost. Co s tím? Co BPC? To ale nepomůže na zánět. Nebo kryo? Vážně už nevím kudy kam.
theonlyonefury
Dátum registrácie: 18.10.2018

Re: Zranění

Príspevokod užívateľa Vinnie » 18.10.2018

prepošli to používateľovi "piterko". on sa tu najviac vyzná v oblasti poškodenia klbov a šliach.
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 58 krát
Bolo mu ďakované: 416 krát

přeskakovaní v ramenech

Príspevokod užívateľa vrs1 » 08.11.2018

Čau, má s tím někdo zkušenosti?. Už několik let mi křupe v ramenech, ale to neřeším. Když kroužím rameny tak mi v nich přeskakuje, nevím jak to popsat. Právé mě někdy i bolí. Dělá to někomu taky?.
vrs1
Dátum registrácie: 06.11.2018
Poďakoval: 3 krát

problém s rameny

Príspevokod užívateľa toretto77 » 11.11.2018

Ahoj, má to taky tak někdo?. Křupou mi ramena, ale hlavně mi preskakují. Když kroužím rameny tak cítím že mi tam něco preskakuje. Občas mě to pravé rameno bolí, ale levé úplně bez bolesti. Má to tak někdo taky?
toretto77
Dátum registrácie: 14.09.2018
Poďakoval: 5 krát

Re: problém s rameny

Príspevokod užívateľa homar » 11.11.2018

ja mám tento istý problém v ľavom ramene, keď som hrával futbal pred 10+ rokmi, tak som ho mal 2-3 krát vykĺbené, a odvtedy sa to vlečie...
R.C.: “Train harder and grow bigger.”
homar
Dátum registrácie: 29.05.2008
Poďakoval: 33 krát
Bolo mu ďakované: 23 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 11.11.2018

Ahoj, má to taky tak někdo?. Křupou mi ramena, ale hlavně mi preskakují. Když kroužím rameny tak cítím že mi tam něco preskakuje. Občas mě to pravé rameno bolí, ale levé úplně bez bolesti. Má to tak někdo taky?

Čiže popresúval som tvoje príspevky z dvoch tebou založených tém,ktoré si vytvoril pod dvoma nickmi avšak s jednou IP adresou. Duplicitné prihlasovanie je zakázané, takže vyber si, či chceš ban na oba nicky, ale iba na jeden.

Odpoveď na tvoju otázku: Mám to rovnako. Nepoznám nikoho, kto by nemal problém s pohybovým ústrojenstvom v akomkoľvek rozsahu.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 25 krát
Bolo mu ďakované: 213 krát

Príspevokod užívateľa topten » 15.11.2018

Čiže popresúval som tvoje príspevky z dvoch tebou založených tém,ktoré si vytvoril pod dvoma nickmi avšak s jednou IP adresou. Duplicitné prihlasovanie je zakázané, takže vyber si, či chceš ban na oba nicky, ale iba na jeden.

Odpoveď na tvoju otázku: Mám to rovnako. Nepoznám nikoho, kto by nemal problém s pohybovým ústrojenstvom v akomkoľvek rozsahu.
...možno má rovnako choré dvojča a striedajú sa na jednom PC :D

Čo sa týka praskania v ramenách, zápestiach, kolenách, členkoch...tak mne to praskalo hádam od detstva, mám 30, športujem od 15 a praská to neustále. Občas niečo aj pobolieva, ale vždy to časom prejde - nie je to nič obmedzujúce. Vysvetľujem si to aj samotnou stavbou tela, teda aspoň v mojom prípade (úzka kostra, úzke zápestia, slabé kĺby - proste žiaden SUPERHUMAN ako Aleš Lamka :D :D) Dôležité je, aby bolesť v kĺboch nebola pri samotnom vykonávaní cvikov.
Prevencia ? kvalitná rozcvička pred samotným tréningom, strečing po tréningu, vhodná strava, kĺbová výživa a spánok
topten
Dátum registrácie: 03.10.2018

Príspevokod užívateľa Novacek » 28.11.2018

Takže borci přečetl jsem si všechny články ohledně menisku a tedy píchá mě v koleni při dřepech jsem i po injekci (kortikoidni), a taky po úspěšné a bezbolestném childressu (chozeni pri drepu) jsem typ co má otevřenou hubu, ale ani to nepomohlo, když jsem chtěl udělat MRI (měl jsem více přehrávat), tak mě poslal do řitě. Chci vědet vaše storky jak dopadli při menisku a taky lze nahradit cvik jako je dřep ? Hamstringy projedu ale dřepy a výpady nezvládnu.
Všechno je fake.
Novacek
Dátum registrácie: 06.05.2017
Poďakoval: 174 krát
Bolo mu ďakované: 26 krát

Príspevokod užívateľa Saray » 26.12.2018

Zdravím Vás,

má tu niekto skúsenosť s patelárnou šľachou?

Nepríjemným pádom zo schodov som si ju 06/18 odtrhol.
Bolo to v noci a u nás na pohotovosti mi jednoducho dali sadru a poslali ma domov (hala vista Partizánska nemocnica).
Po troch dňoch ma hospitalizovali v druhej nemocnici, kde ma o deň na to operovali.

Mal som odtrhnutú patelárnu šľachu a cez jabĺčko a píšťalu mi bol daný drôt, ktorý som "nosil" 3 mesiace. Dosť ma obmedzoval v pohybe ale napriek tomu som sa dostal do ohybu 90 stupňov. Po vybratí drôtu som do dvoch týždňov dokázal kľačať, zvládam rýchlu chôdzu...

Stále však nedokážem predkopnúť nohu pred seba. Cítim ako stále celú "zodpovednosť" za nosenie hmotnosti preberá hamstring, keď dlho kráčam, začnem doňho aj dostávať kŕče a noha sa začne podlamovať až kým si aspoň 20-30 minút neoddýchnem od pohybu.

Takže ohyb je už plný, koleno nebolí ale problém veľký je v "prebudení" kvadricepsu...

Prešli ste si niekto niečim podobným? Zatiaľ túto situáciu moc neviem riešiť.

Samozrejme skúšal som ho zaťažovať na záťažovom stacionárnom bicykli, kde už môžem aj hodinu šlapať na ťažkej úrovni (akoby do kopca) ale nič to nemení, svalovicu mám jedine tak na hamstringu, kvadriceps sa nejak nechce zapojiť do výkonu práce...
Prílohy
stehy.jpg
3 dni po operácií
stehy.jpg (112.54 KiB) 286 zobrazení
rtg2.png
3 mesiace drôt
rtg2.png (225.61 KiB) 286 zobrazení
rtg1.png
3 mesiace drôt
rtg1.png (179.35 KiB) 286 zobrazení
kvadriceps.jpg
Porovnanie kvadricepsov 2 mesiace po operácií
kvadriceps.jpg (152.22 KiB) 286 zobrazení
Saray
Dátum registrácie: 26.12.2018
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Soldat12 » 29.12.2018

Otec mal pretrhnutu šľachu ale v ramene... Okamžite prevoz do nemocnice a operatívne spojenie šľachy... Hojilo sa to skoro rok...
Neviem ako v tvojom prípade no otcovi bolo vysvetlovane že hneď do pár hodín musím ísť pod nôž lebo ináč sa mu šľacha stiahne a už ju nedokážu znovu spojiť... Ty ju máš spojenú ? Alebo ju už nedokázali nájsť?
Ak ju tam už nemáš jednoznačne vyhľadať právnika a žalovať lekára ktorý ti dal sadru a poslal ťa domov keďže ti spôsobil trvalú ujmu na zdraví... Síce to už tu šľachu nezhoji ale aspoň ten pán lekár už nikoho nezmrzaci ...
Soldat12
Dátum registrácie: 05.01.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 22 krát
Bolo mu ďakované: 18 krát

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní