Bolesti, úrazy

Re: Bolesti, úrazy

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 10.01.2018

Ako často behávaš ? akú máš výšku a váhu ? Máš vhodnú bežeckú obuv ? Ak si začal behať po nejakej odmlke , tak tvoj pohybový aparát si musí na to opäť navyknúť. Svaly, klby, tie tak neznášajú zle fyzickú námahu (beh) ako väzivá. Čiže v prípade behu sú to presne väzivá/ šľachy zabezpečujúce pohyb v okolí členka( lýtko, tibialis, atd.). Daj im čas, nech si na to zvyknú a po každom behu rob kvalitný strečing .
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
Užívateľov profilový obrázok
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 21 krát
Bolo mu ďakované: 154 krát

Príspevokod užívateľa John1003 » 10.01.2018

Nejdůležitější je povrch po kterém běháš. Asfalt a jiné (tvrdé) povrchy jsou velice nevhodné a ani ta nejlepší obuv často nepomůže. Nejideálnější je rovná cesta v lese, patřičně měká, ale né příliš. Potom zkus vyměnit na jeden běh obuv, jak ti bylo už napsáno a uvidíš co to udělá.
Ano i zajetý systém - běhat a poté většinu času se nehýbat to může způsobovat. 30 - 60 minut zatěžuješ dolní část těla prakticky nonstop a potom necháš po zbytek dne svaly ztuhnout - říkáš si o zranění. Před samotným během bych zvolil 10 minut rychlejší chůze na zahřátí, potom samotný běh a zakončil to zmíněným strečinkem. A taky tělesná hmotnost hraje důležitou roli.
John1003
Dátum registrácie: 26.04.2017
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 51 krát

Príspevokod užívateľa johan1232 » 10.01.2018

Ako často behávaš ? akú máš výšku a váhu ? Máš vhodnú bežeckú obuv ? Ak si začal behať po nejakej odmlke , tak tvoj pohybový aparát si musí na to opäť navyknúť. Svaly, klby, tie tak neznášajú zle fyzickú námahu (beh) ako väzivá. Čiže v prípade behu sú to presne väzivá/ šľachy zabezpečujúce pohyb v okolí členka( lýtko, tibialis, atd.). Daj im čas, nech si na to zvyknú a po každom behu rob kvalitný strečing .
miro tak nemal som ziaden pohyb mal som robotu kde som len sedel a proste som chcel sa hybat a zacat uz pravidelne behavat... behavam asi este len nejaky mesiac aj tyzden cca... vysku mam 182 a vahu cca 91 rano... za ten posledny mesiac a tyzden som dal dole asi nejakych 5-6kg cize mam nastavenu stravu a idem dietu... takze teraz mam 91 co je asi tiez este dost a moze aj tam byt problem... no obuv neviem ci mam vhodnu ale nemam original bezecku obuv... mam bud halovky alebo tretry ci ako sa to vola a ano zacal som behat z nicoho nic... takze diky za odpoved a dam tomu cas a uvidim ci to bude ist k lepsiemu a budem sa pred zahrievat a po robit strecing poriadny lebo doteraz som si len trochu pretiahol lytka a to bolo asi tak vsetko a niekedy som anerobil ani to. dik za odpoved
johan1232
Dátum registrácie: 15.07.2012
Poďakoval: 2 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 10.01.2018

Myslel som frekvenciu do týždňa, či náhodou nebeháš príliš často. Začiatočníkom sa odporúča maximálne obdeň, takže každý druhý deň by mal byť čas na regeneráciu-zotavenie. Ak sa chceš zlepšovať tak alebo behať dlhšie či väčšie vzdialenosti, tak kľudne striedaj beh s chôdzou. Váha ti bude postupne len a len klesať a 5-6 kg je fakt parádne číslo za mesiac, možno až priveľa ak sa bavíme o nejakom tom "zdravom" chudnutí. Halovky či tretry sú relatívne tvrdé a noposkytujú také odpruženie ako klasická bežecká obuv. Ja som v tom cítil značný rozdiel. Ďalšia vec je technika behu, nie je to len o tom že začnem utekať. Ide o polohu tela - ťažisko, spôsob dopadu, odrazu, dĺžku krokov. To všetko ovplyvňuje dopad behu na pohybový aparát. Keď som mal obdobie, že som systematicky behal, tak som techniku konzultoval s profi vytrvalcom. Každopádne, časom sa ti pohybový aparát spevní a privykne na beh natoľko, že už z toho nebudeš mať žiadne ťažkosti. Veľa zdaru a žiadne úrazy prajem.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 21 krát
Bolo mu ďakované: 154 krát

Strie

Príspevokod užívateľa blackwood » 16.01.2018

Zdravím, už je to dlhší čas, čo sa mi objavili strie v oblasti vnútorných stehien. Tie problémom nie sú, avšak postupom času sa pridali ďalšie, tvoriace sa v oblasti slabín, blízko pri semenníkoch (priam až siahajúce k nim). Navyše, nakoľko je koža strie tenká, zvyknú aj praskať. Mal/má niekto skúsenosť s týmto? Viete poradiť účinný krém,poprípade iný prípravok, ktorým ich ošetrovať? Ďakujem :).
blackwood
Dátum registrácie: 16.01.2018

Príspevokod užívateľa John1003 » 16.01.2018

Moc věcí s tím dělat nelze.. Oblast kterou popisuješ je pro strie jedna z nejčastějších, vyskytují se i opravdu hodně široké a dlouhé. Nejlepší prevence je: vyvarovat se velkým váhovým změnám a minimalizovat zatížení (napínaní) kůže v konkrétní oblasti. Velký vliv by na to měl mít i kortizol, ale to už jde mimo mě. Krémy jsou určitě vhodná volba, ale vzniknuté strie už nevyléčíš a větší faktor na jejich vznik budou mít výše popsané problémy než to, jestli je každý večer něčím namažeš. Zkus těhotenské olejíčky nebo kokosový olej, ale nečekej zázraky. Když ti to bude stále praskat, tak ke kožnímu.
John1003
Dátum registrácie: 26.04.2017
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 51 krát

Príspevokod užívateľa rapsic » 16.01.2018

Preventivne su na to kremy hocikde v lekarni pre tehotne zeny, no na kolko pomaha ti neviem povedat, poznam chalanov co praskali aj tak
Na uz vzniknute strie neviem ci nieco existuje skor asi nie.
Ps aj ja chcem aby mi zacali kopyta tak rast ani by mi nevadili strie
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 147 krát
Bolo mu ďakované: 275 krát

Príspevokod užívateľa Matuss666 » 17.01.2018

Skor asi len zblednu ako zmiznu,ale osobnu skusenost nemam.
Matuss666
Dátum registrácie: 12.05.2017
Poďakoval: 19 krát
Bolo mu ďakované: 13 krát

Re: Strie

Príspevokod užívateľa Matuss666 » 17.01.2018

Zdravím, už je to dlhší čas, čo sa mi objavili strie v oblasti vnútorných stehien. Tie problémom nie sú, avšak postupom času sa pridali ďalšie, tvoriace sa v oblasti slabín, blízko pri semenníkoch (priam až siahajúce k nim). Navyše, nakoľko je koža strie tenká, zvyknú aj praskať. Mal/má niekto skúsenosť s týmto? Viete poradiť účinný krém,poprípade iný prípravok, ktorým ich ošetrovať? Ďakujem :).
Tiez mam na vnutornej strane stehien hore,ale nie daake extra tak to ani neriesim a ani nepraskaju ako popisujes,ale vidno ich stale aj ked som schudol ale menej.
Matuss666
Dátum registrácie: 12.05.2017
Poďakoval: 19 krát
Bolo mu ďakované: 13 krát

Príspevokod užívateľa eMeM » 08.05.2018

Bolesť ramena

Pred rokom som mal prípravu na silový trojboj. váha mi išla celkom rýchlo hore, na to že som sa pripravoval konečne naturálne :D A pri spodnom benchi s velkou tyčou sa mi niečo stalo s ramenom. Akože nič mi neruplo ale po tom konrétnom tréningu ma nonstop bolelo rameno. Trvalo to rok.Počas too roku som navstivil: niekolkých masérov, kde som chodil pravidelne, fyzioterapeuta, ortopedov, chodil do kupelov, na masaži ktoré sa týkali makkych tkaniv.Nakoniec mi fyzioterapeut poradil, že ked mam tak dlh problém mám isť na MRI. Nejaký nález tam bol ale, že to neni na operáciu a netýka sa to mojho problému, kt. ma trápi.

Takže už tretí týžden trénujem, či ta bolesť postupne nezmizne. Mimochodom ortoped mi tvrdil, že to je len presilene (asi rok mi to tvrdil) z začiatku že tam mohol byť zápal atď. No už sami s tým dá naozaj cvičiť, bolesť takmer zmizla.

A tu je aktuálny problém
Spolu s ramenom ma bolelo a aj doteraz boli a najviac trápi, pretože toto ma obmedzuje momenátlne pri cvičení.
Takže ked odcvocím hrudník, tak príde svalovica, kedže som dlho necvičil, tak urobím fakt málo serii s malou váhou. Takže príde svalovica-svalovica pomaly ustupuje a na tej strane kde ma bolelo to rameno, tak na tej strane to mam podráždene. Najprv som si myslel, že počas toho zranenia som možno podvedome menej zatažoval ruku, že možno na tej strane mám dlhšie svalovicu. Ale proste mam to tam podráždene. Miesto podráždenia je medzi lavým ramenom a lavým prsom (kludne si to predstate ako je ta "línia" čo oddeluje rameno od prs) a ešte trošku aj od pazuchy k smerom k bradavke, tá strana prs.

Cvičím teda už 3-4 týžden, a snažím sa tam len natrepať krv, precviciť, roztiahnuť trošku, ale vždy po odcvičení hrudníka to mám podráždene. cítim to tak, že ako keby trošku natiahnuté, ale hlavne na dotyk, ked si to stlačím tak až taká pichlava bolesť. Potom ustupi aj táto bolesť a už je to pohode. Ale stále to tam trošku citim, akože viem, že tam nejaký problém je a vnímam to.

Hádam sa niekto nájde, kto by mi poradil alebo mal pdoobný problem :)

ďakujem vopred za pomoc :)
úprimnosť, láska a pravda
eMeM
Dátum registrácie: 05.02.2014
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 08.05.2018

nasaď nandrolon. síce to nevyrieši problém, ale aspoň to nebude bolieť :D
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 43 krát
Bolo mu ďakované: 282 krát

Príspevokod užívateľa Carnapolis » 08.05.2018

Zvedat malé váhy formou rehabilitace a opatrně protahovat. Nějakou kloubovku si zkoušel? Alavis?
Pro obecne rady si piste do fora, ne me do PM.
Carnapolis
Dátum registrácie: 30.12.2017
Bank: Locked
Poďakoval: 20 krát
Bolo mu ďakované: 129 krát

Príspevokod užívateľa eMeM » 08.05.2018

Doma mám alavis. Ale s klbmi nemám problém. Tak to neužívam.
Tak zatial stále zdvíham na hrudník male váhy a opatrne cvičím.. Max 15kg jednoručky. a keby idem roztahovať a rozpažovať, tak na druhý den ma to boli asi najviac...
úprimnosť, láska a pravda
eMeM
Dátum registrácie: 05.02.2014
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 08.05.2018

no ideálne je vôbec nerobiť problémové cviky a nájsť vhodnú alternatívu. napr. ja nemôžem robiť klasické tlaky s jednoručkami nad hlavu, ale arnoldové tlaky mi nerobia problém, tak robím tie.
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 43 krát
Bolo mu ďakované: 282 krát

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 08.05.2018

Nemozes to mat (aktualne) uz len skratenu slachu v ramene/prse? Skus postupne zvacsovat ROM, nie to tam roztahovat na rozpazach kolko to ide a uvidis ci bolest ustupi. Na natiahnutu slachu mi pomohlo konopne mazanie - za 2 dni co som si to mazal tak 3x denne bolest uplne zmizla a ani dalsi trening zranenie neobnovil.
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

Always try to reach the unreachable or you will grow weaker.
DanteUnchained
Dátum registrácie: 10.01.2016
Bank: Locked
Poďakoval: 53 krát
Bolo mu ďakované: 28 krát

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní