Ryža

Ryža

Príspevokod užívateľa minervaman » 12.04.2011

Jedlá a recepty z RYŽE (biela, natural, basmati, jasmínová, ryžové chleby...)
Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať, a keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.
/Johann Kaspar Lavater/
Užívateľov profilový obrázok
minervaman
Moderator
Dátum registrácie: 10.02.2008

Re: Ryža - test - NEPRISPIEVAT

Príspevokod užívateľa minervaman » 13.04.2011

Stará téma presunutá do archívu, recepty skopírované sem

Najprv nejaké klasické spôsoby prípravy ryže:

- uvariť ako cestoviny - nechať zovrieť vodu, prepláchnuť ryžu vodou a dať do osolenej vriacej vody, zmenšiť ohrev na mierny var.

- varné sáčky - zvládne každý

- opražiť na troche oleja (alebo nasucho), zaliať vodou cca 1:3, na minimálnom ohreve nechať dorobiť, (zlepšenie - keď je hotová pridať sterilizovaný hrášok (dopĺňajú sa tam vhodne rastlinné bielkoviny z ryže a hrachu)

Recept užívateľa: wbz

:arrow: skvely sposob konzumacie ryze {najma ked jej mate zjest vela a uz vam ide hore krkom} je sushi.

co treba :arrow: riasa (dostat kupit v tescu cca 4e 10platkov) ,ryza , losos , zelenina (mrkva,paprika..) wasabi
na balenie treba mat trosku prax ale stoji to za to a je to prakticke na cesty,do skoly, atd..a hlavne chutne

Obrázok

Recept užívateľa: I<3Girls

100 g ryža, 6 ks vaječné bielka, 1 vanilkový cukor a ovocie podľa potreby (plus 30 g proteín ako nápoj na vylepšenie nutričných hodnôt) - ideálne ako raňajky, pre tých, ktorí sú prejedení ryžových kaší a ovsených vločiek ako obmena :wink:

Obrázok

Recept užívateľa: BlondBomberko

momentalne robim nieco ako "mliecnu" ryzu, ingrediencie su:
120g sacok ryze
asi polka 400 alebo 500g bieleho jogurtu (nizkotucneho)
asi polka cottage syra
zaliat asi 1 dl mlieka
na ochutenie dosypem granko, alebo niekedy pridam ovocie ako banan nakrajany atd...

vsetko zmiesam a zerem 8)e treba mat trosku prax ale stoji to za to a je to prakticke na cesty,do skoly, atd..a hlavne chutne

Recept užívateľa: sjm-

konečne som objavil recept na sladkú ryžu, ktorý sa mi podaril a je fakt mega chutný

Na 2 porcie potrebujeme:

* 200 g ryže
* 500ml mlieka
* 250ml vody
* štipka soli
* umelé sladidlo
* 25g protein čokoládový

Ryžu preberieme od nečistôt a umyjeme na site. Vložíme do hrnca, ochutíme štipkou soli a troškou umelého sladidla, zalejeme vodou a mliekom a necháme zovrieť. Keď už ryža takmer vrie, ryžu pomiešame, prikryjeme a pomaly dusíme 15 minút (na najslabšom stupni). Po 15 minútach čekneme ryžu, ak treba dáme ešte trochu mlieka (zohriateho), premiešame a zakryjeme a necháme zakryté ešte 10 minút (už bez plameňa).. Oddelíme 100g cca, a primiešame protein 25g

Nutričné hodnoty dvoch porcií:
B: 16 (mlieko) + 20g (protein) + 15 (ryža) = 51G
S: 23 (mlieko) + 2g (protein) + 154 (ryža) = 197G
T: 2,5 (mlieko) + 0,8g (ryža) = 3,3G

Nutričné hodnoty jednej porcie:
B: = 25,5G
S: = 98,5G
T: = 1,7G
Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať, a keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.
/Johann Kaspar Lavater/
minervaman
Moderator
Dátum registrácie: 10.02.2008

Re: Ryža

Príspevokod užívateľa Zemák » 14.06.2011

Nie je to nič extra, ale lepšie spraviť takúto pochúťku ako sa tlačiť horalkami

1 sáčok pudingu (bez varenia) ja som zvolil príchuť vanilka
cca. 3 dcl mlieka
ryža (ja som dal 100g)
čokoládový protein cca. 50g
jahody

Ešte by tam bodol aj tvaroh, ale ten som doma nenašiel
Len veľký cieľ dokáže u človeka prebudiť stimuláciu nevyhnutnú k jeho dosiahnutiu.
All glory goes to my lord and savior Jesus Christ
Sponzor nespamuj
Zemák
Dátum registrácie: 02.01.2008
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Buk71 » 27.07.2011

kurna ja toto tak milujem ale ani za boha to neviem nikdy uvariť furt to nejak poseriem ... :D musím furt zamestnávať mamku :?
One day, when my time comes .... I'll be back!!!!
Buk71
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 27.05.2009
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Phillip.Z » 07.08.2011

neviete kde by sa dalo zohnat nieco taketo? http://www.quakeroats.com/products/othe ... plain.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; alebo pripadne nieco podobne tomu...rad by som si to pripravoval na desiatu do skoly...
Phillip.Z
Dátum registrácie: 29.06.2011

Príspevokod užívateľa nERv » 17.08.2011

povazuje sa ryža tiez za komplexny zdroj BIELKOVIN?
nERv
Dátum registrácie: 03.08.2009

Príspevokod užívateľa zverstvo » 17.08.2011

tych 8g na 100g hadam nebude dobry zdroj bielkovin...sacharidov si snad mal na mysli..nie??
iron never lies
181cm 91kg
zverstvo
Borec
Dátum registrácie: 13.03.2011

Príspevokod užívateľa Souba » 18.08.2011

nie
The easy day was yesterday!!!
Souba
Dátum registrácie: 02.07.2010

Príspevokod užívateľa nERv » 18.08.2011

vedel som ze to nepochopite preco sa to pytam.. lebo ja ked mam vyssie dni ked idem napr 700g sacharidov za den tak sa mi nekedy stane ze 3,2g bielkovin na vahu presvihnem kvoli tej ryzi.. co sa potom deje ked prijmem viac bielkovin ako treba? telo to nevstrebe?
nERv
Dátum registrácie: 03.08.2009

Príspevokod užívateľa Mischoko » 18.08.2011

Proteíny v ryži sú chudobné na lyzín a tryptofán, dve esenciálne aminokyseliny, ale jej kombináciou so strukovinami
sa tento problém vyrieši. Napríklad ryža so šošovicou dodajú telu potrebné aminokyseliny a spolu vytvoria kompletné proteíny. Obohatiť ju môžu aj proteíny zo sójového alebo kravského mlieka.

Tak to bolo písané v jednej múdrej knižke.. A nie ryžové proteíny ti nič nezhoršia ani nepokazia :)
Mischoko
Dátum registrácie: 05.08.2010

Príspevokod užívateľa Igor Intensity Illés » 24.08.2011

Ja si robím nalsedovné.
Miesto presladených cereálií a ,,relatívne zdravých ovsených produktov ako rôzne musli zmesy , som si odobral recept od Kamaráta Honza Stanu. Honzo je uspesný Cesky Kulturista vo federácií NABBA...

Takže na prípravu potrebujete veľmi málo:
Zoberiete sáčik burizónov ( požadované množstvo sacharidov je na vás ) ja si to dávam pred tréningom čiže veľa sacharidov nedávam v tom jedle. Pridím si tam cca 50-60g co je cca 100g Burison ( Natural ).
K tomu volím Protein v množstve cca 2,5-3dcl najlepšie ak by to bol druh hustejší.

Protein nalejeme do misky a postupne prisipávame Burisony aby sa ich tam zmestilo dostť, musíte postupne a premiešavať, aby nnapučali, môžete si tam prihodiť aj ks nejakého ovocia alebo podobne ...škorica... Chutná to veľmi zaujímovo a chutné to je.

Plusy:
- Ľahko strávitelne jedlo pred tréningom
- KOmplexný zdroj sacharidov
- Proteiny ( BCAA a Amina a Glutamin )
- Ľahká príprava
- Plnohodnotná strava
Kulturistika je najdrahší šport na svete. Môžeš ju buď milovať alebo nenávidieť. Preto treba eliminovať všetky negatívne faktory, ktoré Ťa môžu ohroziť. Medzi iným aj vlastnú nevedomosť!!!
Igor Intensity Illés
Dátum registrácie: 02.08.2011
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa vaha9 » 02.09.2011

V cinskej restauracii sa zvykne davat ku kung-pau ryza premiesana s prazenicou... Ja si to zvyknem robit tak ze zmiesam prazenicu, ryzu a dam do toho este kukuricu. Ked je to cerstve tak je to velmi chutne. :007
vaha9
Moderator
Dátum registrácie: 10.01.2010

Príspevokod užívateľa Igor Intensity Illés » 02.09.2011

V cinskej restauracii sa zvykne davat ku kung-pau ryza premiesana s prazenicou... Ja si to zvyknem robit tak ze zmiesam prazenicu, ryzu a dam do toho este kukuricu. Ked je to cerstve tak je to velmi chutne. :007
Skusim zajtra rano dik za typ...
Kulturistika je najdrahší šport na svete. Môžeš ju buď milovať alebo nenávidieť. Preto treba eliminovať všetky negatívne faktory, ktoré Ťa môžu ohroziť. Medzi iným aj vlastnú nevedomosť!!!
Igor Intensity Illés
Dátum registrácie: 02.08.2011
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zemák » 04.09.2011

ja to robím celú diétu ... bielka zmiešam s uvarenou ryžou a dorobím ako praženicu ... a ked si k tomu dám ešte DIA kečup, tak by som to jedol celý deň :007 :007
Len veľký cieľ dokáže u človeka prebudiť stimuláciu nevyhnutnú k jeho dosiahnutiu.
All glory goes to my lord and savior Jesus Christ
Sponzor nespamuj
Zemák
Dátum registrácie: 02.01.2008
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa SKCone » 05.09.2011

ja to robím celú diétu ... bielka zmiešam s uvarenou ryžou a dorobím ako praženicu ... a ked si k tomu dám ešte DIA kečup, tak by som to jedol celý deň :007 :007
Akurat teraz som presne toto dojedol, spravil som to na panvici normalne ryzu spolu s bielkami a nejakym jednim zltkom a este som pridal hrach... Take zaujimave to bolo. Ale keby som to mal jest kazdy den, tak to asi ne... :)
SKCone
Dátum registrácie: 05.08.2011

Návrat na "Fitness a iné recepty (chutné kulturistické recepty)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný