Vločky

Vločky

Príspevokod užívateľa minervaman » 12.04.2011

Jedlá a recepty z VLOČIEK (ovsené, pšeničné, ražné...)
Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať, a keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.
/Johann Kaspar Lavater/
Užívateľov profilový obrázok
minervaman
Moderator
Dátum registrácie: 10.02.2008

Re: Vločky - test - NEPRISPIEVAT

Príspevokod užívateľa minervaman » 13.04.2011

Stará téma presunutá do archívu, recepty skopírované sem.

Recept užívateľa: peklo

Karbonátky (fašírky)

1kg ovsenych vlociek vysypem do nadoby zalejem teplou vodou po povrch vlociek, necham aspon 30min napucat, potom pridam sol, čierne korenie, majoran, 4 vajíčka a nastruham do toho syr ale nieje podmienkou, premiesam, ked je to riedke pridam struhanku a obalím ako faširku len v struhanke, vypražím na oleji. Ako prilohu zemiakovu kašu - vynikajuce. Z 1 kg vlociek vyjde asi 45 fašírok.

+ reakcia na úpravu od užívateľa: aligator101

Toto iste robim aj ja ale na sladko a na teflonke... cize z hruba vlocky tak isto do vody do toho dake sladke korenie ako napr. skoricu atd.. ja davam kakao klasicke, dalej do toho buchnut niake susene ovocie hoci jake.. vajicka a na teflonke oprazit.. na konci sa moze potriet dzemom.

Recept užívateľa: sjm-

Rozmýšľal som, čo také by som si spravil z vločiek aby mi to aj chutilo, keďže mi vločky moc nešmakujú..

LAHODNE SÝTE RAŇAJKY

Budeme potrebovať na 1 porciu (5-6 koláčikov):

- ovsené vločky výberové
- voda
- protein (čokoládový)
- BIO džem

Postup prípravy na 1 porciu:

Do nejakého mixéra dáme 1dcl vody, 8 veľkých polievkových lyžíc vločiek. (2 lyžice = cca 50g vločiek) Jednu odmerku proteinu (v mojom prípade BioTech Milk & Egg Protein - čoko).

Všetko to rozmixujeme aby z toho vznikla taká hmota a lyžicou dávame na teflónku (spravíme kolečká asi 7cm priemeru) Opečieme len z jednej strany. Opekáme podľa chuti, čím dlhšie - tým bude spodok viac pripečenejší a vrch viac suchší. čím menej, tým bude spodok lepší ale vrch viac tekutejší. Takže tak primerane :-)

Dáme na tanier a vršok kydneme trošičku džemu (jahodového napr.). Konzujumeme spolu s odtučneným mliekom

Vhodné i do diety, keď namiesto džemu použijete tvaroh rozmixovaný s umelým sladidlom. Prípadne len samotné koláčiky.

HODNOTY na 1 porciu (5-6 koláčikov)

Bielkoviny: 40g
Sacharidy: 138g
Tuky: 14g

(hodnoty sú bez džemu)

Recept užívateľa: Souba cez kulturistika.net s obrázkami
http://www.kulturistika.net/vajecna-ome ... ama-recept

Recept užívateľa: janciny

Recept c.1 : 500g tvarohu + 2 odmerky proteinu (cokoladovy kvoli chuti) + hrst orechov = asi 4 cele olupane orechy + vlocky + zaliat mliekom a rozmixovat s mixerom. Ja pouzivam ponorny mixer a robim si toho 1 liter. Potom to mozem kedykolvek pocas dna vyuzit ako nahradu jedla alebo ako "domaci" gainer.

Recept c.2 : 250g tvarohu + 2 odmerky proteinu (najlepsie cokoladovy) + 1-2 banany (podla velkosti) + hrst orechov + vlocky + mlieko. Postup rovnaky - vseeetko rozmixujem s ponornym mixerom a mam 1 liter nahrady stravy.

Pokial ide o tie vlocky - neviem vam povedat, kolko ich tam davam - sypem ich tam rovno zo sacka (bez vazenia).

Konzistencia je asi ako jogurt, ked to necham v chladnicke tak to zhustne este asi o 10-20%.

P.S: ten druhy recept s bananom chuti fakt bozsky ;)

Recept užívateľa: Dragan

Tvarohovo-jogurtovy pohar ala oblizprst:

Doporucenie: Tento pohar je vhodne jest rano(rano doporucujem pridat hrozienka),ale aj vecer,lebo tvaroh obsahuje kazein,ktory sa pomaly spracuvava a tak nedojde v noci ku katabolizmu

Budeme potrebovat:
1 nizkotucny ovocny jogurt
70 g ovsenych vlociek
150g jemneho odtucneneho tvarohu
1 citron

Postup:
Do pohara dame jogurt a tvaroh,poriadne rozmiesame a pridame ovsene vlocky,rozmiesame a prilejeme trosku citronovej stavy a rozmiesame a vlozime na 5 minut do chladnicky. Dobru chut prajem

Recepty užívateľa: MiSh0

Ovsené vločky s ovocnou šťavou:

100g ovsených vločiek, 250 ml ovocnej šťavy (džúsu)
Vločky namočíme na 2 hod. do ovocnej šťavy, aby zmäkli. Mäkké ich dochutíme medom, banánom alebo grankom.

Švajčiarske mussli:

200g ovsených vločiek, 120 orechov, 4 kávové lyžičky kondenzovaného mlieka, 4 jablká, 2 banány, 0,2 l ľubovoľnej šťavy (vody), šťava z jedného citróna
Vločky namočíme cez noc do vody, aby dokonale zmäkli. Ráno do nich vmiešame nastrúhané jablká, citrónovú šťavu, kondenzované mlieko, ochutíme banánom a orechmi.

Mussli z pražených ovsených vločiek:

200-250g ovsených vločiek, 5 polievkových lyžíc vody, 1 kávová lyžička medu, šťava z citróna, 200g červeného ovocia (jahody, maliny), 4 kávové lyžice sladkej smotany
Vločky pražíme do svetlohneda a zomelieme na mlynčeku na mäso. Necháme napučať. Napučané dochutíme surovinami a nakoniec zalejeme sladkou smotanou.

Vločková polievka I:

polovica šálky ovsených vločiek, lyžica masla, soľ, zelený petržlen, žĺtok, pohár mlieka, voda
Vločky ľahko opražíme na masle, pridáme vodu, posolíme a varíme cca 20 min. Potom polievku odstavíme, pridáme petržlen a dohustíme žĺtkom, mliekom.

Vločková polievka II:

1,5l zeleninového vývaru, 50g ovsených vločiek, 50g ľubovolnej zeleniny (zmes), žĺtok, soľ, zelený petržlen, trochu masla, mlieko
Rozvarené vločky zmiešame so zeleninou soľou, pridáme maslo a žĺtok s mliekom. Dobre premiešame a dochutíme.

Sladká kaša:

1 l mlieka, 150g ovsených vločiek, 2 lyžičky medu, oriešky, hrozienka
Do mlieka vlejeme med a po dosiahnutí varu vsypeme vločky tak, aby kaša bola riedka. Po 3-5 minútach kaša zhustne a môžeme ju dochutiť ľubovoľnou surovinou. Zaujímavé je granko, detská výživa, ovocie, čokoláda.

Kaša so syrom:

1 l mlieka, 150g ovsených vločiek, 50g tvrdého syra, korenie, soľ
Do uvarenej ovsenej kaše nastrúhame syr (väčšie plátky) a necháme ho rozpustiť. Kašu stiahneme z ohňa a dochutíme.

Jednoduchý nákyp:

1/2 l mlieka, 120g vločiek, 3-4 žĺtka, 30g masla, cukor, vanilka a sneh z bielkov
Mlieko osolíme a privedieme do varu. Prisypeme vločky a uvaríme kašu. Maslo s cukrom a žĺtkom vymiešame do peny a pridáme ich do vychladenej kaše. Nakoniec zľahka vmiešame sneh a nákyp dáme zapiecť cca na 45 min. Podávame s ovocím alebo sirupom. dobrú chuť :)

Recepty užívateľa: začlatočník

vločky na jednoduchý sposob

Vločky zalejeme troškou mlieka. Aby zmäkli, dáme ich do mikrovlnky. Potom pridáme rozdrvené lieskové oriešky a hroznový cukor.

Granola

Čo potrebujeme:
100 g ovsených vločiek, 50 g kukuričných lupienkov 30 g sušeného mlieka, 30 g hrozienok 30 g strúhaných orieškov, 20 g sušených obilných klíčkov 30 g medu, 30 g maltodextrínu

Príprava:
Všetky ingrediencie z výnimkou medu opražíme opatrne na panvici, pridáme trochu vody a za stáleho miešania pripravíme veľmi hustú kašu, ktorú postupne odparíme. Necháme vychladnúť a pred balením rozdrvíme na malé kúsky. Možno podávať samostatne alebo po preliatí mliekom alebo zamiešame s jogurtom.

Ovsená kaša

Čo potrebujeme:
8 dkg ovsených vločiek a ostatné podľa chuti.

Príprava:
Povarte 8 dkg vločiek pol hodinu v pol litri osolenej vody a následne dochuťte lekvárom, škoricou, ovocím, hrozienkami, ovocným jogurtom alebo inou pochutinou. Iným variantom kaše je dochutenie na slano, teda s opraženou cibuľou, alebo napríklad bryndzou.
Ovsené vločky je možné nasucho pražiť a miešať ako müsli s orechmi, sušeným ovocím, kokosom alebo inými pochúťkami.

Ovsené guľky

Čo potrebujeme:

120 g ovsených vločiek
50 g sušených sliviek
100 g ľubovoľného sušeného ovocia
100 g mlieka
80 g orechov
40 g sušených hrozienok
1 PL alkoholu
čokoládová poleva, kokos

Príprava:

Ovsené vločky zalejeme horúcim mliekom a necháme ich asi 15 minút postáť. Pridáme zostávajúce suroviny a varíme asi 5 až 10 minút, kým sa všetko nespojí do jednej hmoty. Necháme vychladnúť a potom tvarujeme guľky, ktoré obalíme kokosom, mandľami alebo polejeme čokoládovou polevou.

Recept užívateľa: Rokie

Ovsená Bublanina 8)

Potrebujeme :arrow:

2 vajcia
1,5dcl oliv. oleja
1,5dcl vody
200g pomletých ovsených vločiek
1 sáčok prášku do pečiva

Použil som Čerešne
Praškovy cukor :oops:

Postup :arrow:

Do misky rozbijeme 2 celé vajcia, pridáme 1,5dcl oliv. oleja, 1,5dcl vody a celé to zmixujeme.
Potom pridáme 200g pomletých ovsených vločiek, 1 sáčok prášku do pečiva - znova zmixujeme.
Vylejeme na vymastený a "múkou" vysypaný plech, potrúsime ovocie (druh podla chuti). Pečieme to na strednom stupni, cca do 175 - 180°C = 25 - 30 minút.

Fotka :arrow:

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us

Poznámky: Dal som len 2vajcia a 200g lebo som sa bal či sa to vobec spravi :) Takže je to super le nsa to trošku trusi a je tam citiť kusoček prašok do pečiva. Takže ak date 400g a 4vajcia bude to super :) Chuti to fakt bombasticky :)

Recept užívateľa: bulldog

Popišem vám ako si pripravujem túto delikatesu:

Možno budete mať problém kúpiť ryžové vločky, ale v každom väčšom meste, či hypermarkete by s tym nemal byť problem. Budeme ešte potrebovať v závislosti, či sme v objeme, alebo chceme rysovať tieto suroviny. Vodu, alebo mlieko, umelé sladidlá, alebo trochu cukru, proteín/najlepšie čokoládový/, ananás, alebo banán

Postup: Vodu/mlieko/ dáme variť do hrnca a pridáme sladidlo/cukor/, keď sa dostaneme na bod varu prisypeme ryžové vločky a varíme do zhustnutia. Keď je masa dostatočne hustá, prelejeme ju do misky a necháme vychladnúť, ako puding. Pred podávaním ku nej primiešame odmerku čokoládového pudingu a ananás/banán/. V mimosuťažnom období sa nám otvára obrovské množstvo kombinácií a variacií. Viem si ju predstaviť s vanilkovým proteínom a jahodami. Alebo ku nej môžeme takisto primiešať piškóty, orechy, prisladiť medom a máme zdroj kvalitného jedla.
Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať, a keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.
/Johann Kaspar Lavater/
minervaman
Moderator
Dátum registrácie: 10.02.2008

Re: Vločky - test - NEPRISPIEVAT

Príspevokod užívateľa Palo_85 » 21.07.2011

Inšpiroval som sa Valihorovými palacinkami a tak hádžem vám sem nejaký ten recept. Už ma nebavilo si hádzať do šhejkru vodu ovsené vločky med proťák a potom to nasilu vypiť. Takže nasledovne tu je recept....

Cesto: - 150g ovesených vločiek(rozomleté na múku)
- 200ml nízkotučného mlieka
- 100ml vody
- odmerku proťáku dal som čokoládový od nespamuj 6:3:1
- trošku čokoládového pudingu bez varenia
- 2 vajíčka z toho jedno žltko preč
- štipka morskej soli
- škorica

Plnka: - domáci marhuľový džem
- 150g nízkotučného jemného tvarohu
- za hrsť hrozienok
- nastrúhaná citrónová kôra

Príprava: Takže ako prvé si pripravíme mysu do ktorej dáme všetky ingrediencie, ktoré sú uvedené v príprave cesta. Rozmixujeme ručným mixérom. Ďalej si pripravíme plnku z ingrediencií ktoré sú uvedené v plnke ... hodíme to do misky a zamiešame. Vytiahneme si panvicu ktorú môžeme pomazať olivovým olejom. Spravil som to tak že som na kapesník nalial trošku oliváču a potrel tým panvicu, ale ak je panvica dostatočne rozohriata nemal by byť problém aby sa nám palacinky pripiekli. No a ak máme hotovú palacinku tak ju ešte pred plnením plnky potrieme troškou arašidového masla. No a veľmi chutné palacinky sú na svete, sú vhodné najmä v objeme.
Foto:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Palo_85
Dátum registrácie: 25.06.2010

Re: Vločky

Príspevokod užívateľa david121 » 23.07.2011

Ako rozmelieš vločky?..v čom? ...inač vyzera to paradne :)
david121
Dátum registrácie: 24.03.2010

Príspevokod užívateľa Palo_85 » 24.07.2011

Mame doma mlynček na kávu tak tam to šupnem a ráno s tým vrčím. :D Už ma mama s tým otravuje aby som jej robil tie palacinky. :D Je to veľmi dobré, lebo tie Valihorove palacinky, tam dával strašne málo vločiek a tak som nad tým trošku uvažoval že ako by sa to dalo s väčším množstvom vločiek a takto to dopadlo. :) Tá plnka sa dá nahradiť a dochutiť niečím iným ja som zvolil toto ale časom budem experimentovať. Len treba nato dobrú panvicu napríklad mne sa to vôbec nepripieklo a ani som tam olej nedával.
Naposledy upravil/-a Palo_85 v 24.07.2011, upravené celkom 1 krát.
Palo_85

Príspevokod užívateľa mato662 » 24.07.2011

ja som si to robil a parada, dal som si plnku jogurt cokoladovy :D
mato662
Dátum registrácie: 25.03.2008

To som rád že tento recept trošku pomohol :)
Palo_85

Príspevokod užívateľa Lyandrol » 24.07.2011

ja som to tiez robil teraz, akurat od oka, bez proteinu a pudingu ...pridam fotky neskorej ...nejak mi nejde mobil :-/
NEŽELÁM SI ABY STE DAVALI MOJ OSOBNÝ KONTAKT (tí ktorí ma poznate) HOCIKOMU Z FORA AJ MIMO FORA BEZ MOJHO SUHLASU.
Lyandrol
Moderator
Dátum registrácie: 07.05.2010

Ok som zvedavý, len neviem, proteín by tam nemal nejako strácať na hodnote či sa mýlim ??
Palo_85

Nie nie je v pohode aj ked sa varí pečie ....ja som to proteinom len posypal ...musim ten telefon sprevadzkovať :D nepracuje z pc (tzn. mam dojebany kabel :D )
NEŽELÁM SI ABY STE DAVALI MOJ OSOBNÝ KONTAKT (tí ktorí ma poznate) HOCIKOMU Z FORA AJ MIMO FORA BEZ MOJHO SUHLASU.
Lyandrol
Moderator

Jaj tak :D ok ... a dával si aj olej alebo sa ti podarilo bez oleju ?
Palo_85

Len som servitok oprel o flašku oleja, a potrel som panvicu ...ako keby tam ani nbol ..mam kvalitnu teflonku ...

cesto bolo: vlocky pomlete ..cca 8 lyzic
1,5 deci mlieka
1 vajce
stipka soli
trocha cukru

vyšli my dve take trošku hrubšie ..zajtra spravim tensie, lebo bolo trošku huste "cesto"
Lyandrol
Moderator

zo začiatku som to aj ja takto robil s tým olejom ale už to nerobím nepripáli sa to, ako som čítal tak cukor sa do palaciniek moc nedáva kvôli tomu že by skaramelizoval a pripálil sa... ja mam skôr sladkú tu plnku
Palo_85

Príspevokod užívateľa ladiszdar » 24.07.2011

mmmm... vypada to dobře :) zejtra to musím skusit
ladiszdar
Dátum registrácie: 15.03.2011

Príspevokod užívateľa Dr.Kebab » 24.07.2011

tie palacinky sú luxus :007
Dr.Kebab
Dátum registrácie: 21.08.2010

Návrat na "Fitness a iné recepty (chutné kulturistické recepty)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný