Vajcia

Vajcia

Príspevokod užívateľa minervaman » 12.04.2011

Jedlá a recepty z VAJEC (vajcia, eggcheese, šmakoun...)
Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať, a keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.
/Johann Kaspar Lavater/
Užívateľov profilový obrázok
minervaman
Moderator
Dátum registrácie: 10.02.2008

Re: Vajcia - test - NEPRISPIEVAT

Príspevokod užívateľa minervaman » 13.04.2011

Z 32 strán nebol ani jeden recept :D

Niečo ku klasickým úpravám:

Varené vajcia:
2 spôsoby:
- vajcia dať do studenej vody a nechať zovrieť - potom nechať variť cca 5-10 minút
- vajcia dať do studenej vody a nechať zovrieť - vypnúť ohrev a nechať vychladnúť na šporáku

Volské oko - hodiť na panvicu nemiešať :)
Praženica - hodiť na panvicu miešať :)

Článok o vajciach ktorý vyvracia rôzne mýty + dobré info:
http://www.osvalech.cz/c-85-vejce--natv ... mekko.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Rozdelenie vajec podľa spôsobu chovu: (podľa mňa to má aj vplyv na kvalitu vajec - bielkovín)

Klietkový chov:
- V klietkovom chove sú nosnice natlačené v preplnených klietkach s životným priestorom menším ako hárok papiera A4 pre nosnicu. Klietky sú uložené v dlhých radoch a v minimálne troch poschodiach nad sebou - batériách. Systémy batérií sú umiestnené v halách s umelým intenzívnym osvetlením, ktoré svieti až 17 hodín denne, pretože svetlo podporuje znášanie vajec. Sliepky sú v halách držané jeden rok na umelých medikovaných kŕmnych zmesiach bez toho, aby čo len na chvíľu zhliadli prirodzené svetlo alebo zelenú trávu. Nemajú možnosť rozvíjať nič zo svojich prirodzených potrieb ako hrabanie, klovanie, hniezdenie alebo roztiahnutie krídel. Po roku znášania vajec sú sliepky vyskladnené a usmrtené!

Podstielkový chov:
- Podstielkový chov predstavuje na pomyselnom rebríčku uspokojovania potrieb sliepok prvý stupeň nad klietkovým chovom. Nosnice sú tu chované vo veľkých halách na podstielke. Už samotná neprítomnosť klietok predstavuje pre ne obrovskú úľavu. Vďaka tomu môžu realizovať potrebu pohybu, majú tu bidielka, priestory pre prašný kúpeľ a hniezda.

Voľný chov
- Ďalším typom chovu je voľný chov, alebo chov s voľným výbehom. Chovné priestory sú tu podobné tým z podstielkových chovov, no nosnice majú navyše možnosť výbehu vo vonkajších priestoroch, na tráve a čerstvom vzduchu.

EKO chov:
- Štvrtým typom chovu je ekologický chov, niekedy označovaný ako Eko, Bio, či Organický. Chovatelia pri týchto chovoch musia splniť veľmi prísne podmienky aby vôbec dostali certifikát oprávňujúci predávať ich produkty pod jedným z týchto označení (u nás sa oficiálne používa označenie Bio). Podmienky sa týkajú mnohých oblastí, ako napríklad vlastnosti chovných priestorov, počtu nosníc na veľkosť pôdy a veľmi dôležité sú podmienky týkajúce sa stravy nosníc. V tomto type chovu je všetko prispôsobené tak, aby sa podmienky chovu čo najviac priblížili prirodzeným potrebám nosníc. Predstavuje najvyšší štandard chovu nosníc a je pre ne najvhodnejší.

Označenie obrázok:
http://www.sme.sk/vydania/20080425/photo/2v.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Recept užívateľa: borovičák

Syrovo-vajcova pomazanka

Dost si na nej ulietavam, je to uplna mnamka, teda pokial vam nevadia hlavne tie tvaruzky. Ja ich zboznujem.

100 g tvaruzkov
4 trojuholniky tav. syra /ja davam light/
3 vajca natvrdo
mlieko
horcica, kecup
cerstvy por,
mleta cervena paprika, mlete korenie

Tvaruzky nakrajat na pidikusky, pridat tav. syr, lyzicku horcice, lyzicku kecupu. Podla chuti cervenu papriku a korenie. Podliat trosku mliekom na zriedenie, bo ta hmota je hustejsej konzistencie. Ponornym mixerom poriadne rozmixovat, az vznikne hladka hmota. Nakoniec pridat na drobno nakrajane bielky /ja davam aj 2 zltka, jedno ide het. Do nechce kvoli tuku, tak zltka nemusi davat/. Takisto tam slahnut aj na drobno nakrajany porik a poriadne premiesat.
S redkovkou a paradajkou na chleba genialna zranica. Tie tvaruzky tam ani nie su nejako citit.

Priprava: cca 20 min.
Nutricne hodnoty cca: 58 g B, 8 g S, 14 g T
Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať, a keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.
/Johann Kaspar Lavater/
minervaman
Moderator
Dátum registrácie: 10.02.2008

Re: Vajcia

Príspevokod užívateľa LukyVT » 10.05.2011

Zdar!
Ja si robím niečo ako omeletu z ryžových chlebíkov. Do misky rozbijem dve celé vajcia, osolím ich, okorením a vymiešam. Do toho nadrobím dva ryžové chlebíky /na jedno vajce jeden chlebík/, a zmiešam to dokopy. Pečieme na troške oleja na miernom ohni aby to neprihorelo :D Chutí to ako chlieb vo vajíčku a po pridaní nízkotučného syra a trošku kečupu to pripomína pizzu. /čítaj xxx, nie piču :D /

Hlavne si treba dať pozor aby sa to nepripálilo a vznikne nám z toho taká placka. DOBRY SMAK :D

Obrázok

na vrch odporucam platkovy makky syr aby sa pekne rozpustil.. mne najviac chuti Cheddar :P
Go Hard Or Go Home
LukyVT
Dátum registrácie: 18.12.2010

Príspevokod užívateľa tchinky » 23.05.2011

10deci vajecnych bielok + 2 odmerky proteinu : vylejem na panvicu a davam pozor aby neprihorelo pecem to v tvare palacinky volam to : "HAJ PROTEIN BREJKFEST" :D
hardcoreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
tchinky
Dátum registrácie: 21.10.2009

Príspevokod užívateľa sjm- » 23.05.2011

nie je to hnusné ? sladké vajcové.... : o

Raz som skúsil podľa receptu spraviť praženicu, dať ju do mrazáku nech vyhladne a potom rozmixovať s arašidovým maslom a proteinom a vodou

No keby nemám taký taký žalúdok aký mám tak sa po prvom hlte dovracám. Dal som nejakých 6-7 glgov ale ostatné som vylial to bolo tak hnusné, a to zjem hocičo :lol:
Progressive overload is a myth and counting macros only works if your name is Marco.
sjm-
Moderator
Dátum registrácie: 31.10.2009

Príspevokod užívateľa SirMephisto » 23.05.2011

tchinky z toho spravil zapekanu omeletu s protakom :) cize ak mas rad omeletu a nevadi ti ze bude spravena kusa sladsie nebude pre teba problem zjest to :)
SirMephisto
Dátum registrácie: 02.12.2010

Príspevokod užívateľa katzo » 25.05.2011

skusal niekto rozmixovat susene vajecne bielka s vodou a sladidlom a urobit z toho nejaku tu placku, ci palacinku, ci co to z toho vznikne.. :) rozmyslam, ze by som to tak robil, lebo uz mi je luto vyhadzovat tolko zltkov... Len nechce sa mi to zbytocne kupovat, lebo pit to urcite nebudem... preto sa pytam na pripadne skusenosti...
katzo
Dátum registrácie: 24.06.2007

Príspevokod užívateľa Rokie » 25.05.2011

Kto sa nám tu objavil :)

sjm- recept od Borisa?
"Pyramidy nechte Egypťanům a bolest masochistům!"

"Ja si myslím, že do katabolizmu sa dostaneš jedine ak si buď v koncentráku, beháš maratóny a nič neješ, alebo držíš protestnú hladovku." :D
Rokie
Žvanil
Dátum registrácie: 18.06.2009
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa sjm- » 26.05.2011

sjm- recept od Borisa?
j, hardocore nieco, sa to volalo : /
Progressive overload is a myth and counting macros only works if your name is Marco.
sjm-
Moderator

Príspevokod užívateľa Zemák » 31.05.2011

Nie je to žiadny extra recept, ale v diéte tvoria moje každodenné raňajky.

8bielok (môžeme kľudne nechať 1 žĺtko)
uvarená ryža (dávam podľa toho, ako vysokú mám vlnu sacharidov na deň)
koreniny na dochutenie
cibuľa

V objemovke nejedávam často vajíčka, ale keď si dám, tak k vyššie uvedeným surovinám pridám hríby (s cibuľkou ich opražím), bielka, ryžu a pred koncom prihodím na vrch nastrúhaný tvrdý sýr. Dám na tanier a dochutím buď kečupom alebo salsa omáčkou. Tohto jedla sa nikdy neprejem :)
Len veľký cieľ dokáže u človeka prebudiť stimuláciu nevyhnutnú k jeho dosiahnutiu.
All glory goes to my lord and savior Jesus Christ
Sponzor nespamuj
Zemák
Dátum registrácie: 02.01.2008
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa sjm- » 04.06.2011

Spravil som predvčerom či kedy také niečo ako zemák, 7 bielkov + 1 zltok, neviem kolko gramov ryze (tak bajočko :D) nejaké tie koreniny a nakoniec som do toho mrskol takú omáčku zloženú z paradajok,chilli papričiek a vody. Takže pohode raňajky do diety : ) V objemovke ten syr, nejaký kečup a podobne... hmm, musí byť parádne.
sjm-
Moderator

Príspevokod užívateľa ladiszdar » 09.06.2011

---
Naposledy upravil/-a ladiszdar v 16.06.2012, upravené celkom 3 krát.
ladiszdar
Dátum registrácie: 15.03.2011

Príspevokod užívateľa LeaR » 09.06.2011

chlieb vo vajci, preboha to si až teraz nato prišiel?? :D :D inak mám to rád aj ja :)
If you want to do it - all you have to do is do it.

Nepalcujem si svoje príspevky!
LeaR
Moderator
Dátum registrácie: 10.08.2010

Príspevokod užívateľa Lyandrol » 09.06.2011

Nevim jestli to sem někdo už dal ale mam pro vás jeden tip
-Krajice chleba (podle toho kolik toho snite)
-2-3 vejce
-trošku soli
-nějaké koření na dochucení

Postup
na hluboky taliř si vyklepnete vejce vydličkou to poradne zamichate a namacite tam ten chleba cely ho tam namocite a pak si rozehřejete panvičku s olejem a chleby tam chodite. smažíte.

Mňamka! Podle mě do objemovky se hodi pěkně :007

ooooooo velky alah :D dakujeme ze si nám tento recept si nam zoslal :D :D myslis ze to nepozna kazdy ? LOL :D
NEŽELÁM SI ABY STE DAVALI MOJ OSOBNÝ KONTAKT (tí ktorí ma poznate) HOCIKOMU Z FORA AJ MIMO FORA BEZ MOJHO SUHLASU.
Lyandrol
Moderator
Dátum registrácie: 07.05.2010

Príspevokod užívateľa ladiszdar » 09.06.2011

Příště vám sem nedám nic :D SPOKOJENOST??? :D
ladiszdar
Dátum registrácie: 15.03.2011

Návrat na "Fitness a iné recepty (chutné kulturistické recepty)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný