Prohormónové cykly

Prohormónové cykly

Príspevokod užívateľa Steve76 » 07.07.2015

Maximalizácia prohormónového cyklu:

Plánujete svoj úplne prvý cyklus a my vám prezradíme pár rád, ako ho ešte viac posilniť tak, aby ste dosiahli a vyťažili z tohto obdobia úplné maximum. Priblížime vám pár jednoduchých pravidiel tipov.

1. PCT

Či užívate suplementy, prohormóny alebo anabolické steroidy je na mieste dbať o zdravie pečene, obličiek srdca a prostaty. Odporúčame vám produkty z kategórie PCT. Ak investujete do produktov, od ktorých očakávate rast svalov, vyčleňte si peniaze aj na produkty, ktoré vám pomôžu svalovú hmotu udržať.

2. Výživa

Vaša výživa v tomto období musí byť dokonalá, pestrá a veľmi kvalitná. Keďže mechanizmus účinkov prohormónov je podobný ako u anabolických steroidov prioritou v jedalnom lístku bude dostatočný príjem bielkovín z kvalitných zdrojov (vajcia, kuracie, hovädzie mäso, ryby, mlieko, tvaroh), pokojne v množstve 2 – 2,5 g na jeden kg telesnej hmotnosti. Podľa metabolizmu taktiež treba klásť dôraz na konzumáciu kvalitných sacharidov (ovsené vločky, ryža, zemiaky, cestoviny, ovocie a zelenina) množstvo 4 – 10 g na jeden kg hmotnosti. Nesmiete zabúdať tiež konzumovať dostatočné množstvo zdravých tukov – 1 g na jeden kg telesnej hmotnosti zo zdrojov ako je: olivový olej, orechy, avokádo alebo ryby.

3. Tréning

Uistite sa, že váš tréning je vhodný pre váš cyklus. Ak chcete nabrať svalovú hmotu, nebudete vykonávať 20 opakovaní a ak chcete schudnúť, nebudete robiť 6 opakovaní...Vďaka prohormónom budete môcť trénovať tvrdšie, intenzívnejšie a dlhšie. Výrazne sa vám skráti doba potrebná na regeneráciu a telu stačí veľmi málo, aby zareagovalo rastom svalovej hmoty. Odporúčame v tomto období trénovať so sparingpartnerom, aby ste mohli v tréningu siahnuť až na okraj svojich možností. Obmieňajte svoje tréningy každých 5 – 6 týždňov a využívajte Weiderove princípy. Tento princíp je zaručený.

4. Zdravie kĺbov, šliach a väziva

Súčasťou každého prohormónového cyklu by mala byť podpora vašich kĺbov, šliach a väziva. Ak trénujete intenzívne a ešte k tomu s vysokými záťažami, musíte venovať pozornosť zdraviu pohybového aparátu. Často sa stretávame, že najmä mladí chlapci tejto oblasti nevenujú žiadnu významnú pozornosť. Túto oblasť rozhodne netreba zanedbávať, pretože práve poškodenia svalov a šliach tvoria väčšinu zdravotných problémov, kvôli ktorým musia športovci ukončiť svoju aktívnu kariéru.

5. Suplementácia

Tvorí pomerne rozsiahlu kategóriu. Je mylné domnievať sa, že kúpou prohormónov to všetko končí. Je to rovnaké ako keď si niekto myslí, že v prípade, že budem konzumovať steroidy, nemusím dodržiavať dostatočnú výživu. Je to veľký omyl. Keďže prohormóny sú účinkami obdobné steroidom, je nutná dostatočná konzumácia kvalitných proteínov. Prijať potrebné množstvo z pevnej stravy je pomerne problematické, a práve v tomto prípade prichádzajú na rad doplnky výživy.

-Proteínové nápoje: výber produktov je závislý od vašich osobných cieľov. Ak je vašim cieľom vyrysovať odporúčame vysokopercentné bielkovinové preparáty s obsahom bielkovín nad 70 %. Pokiaľ chcete nabrať svalovú hmotu a trochu tuku vám nevadí, môžete siahnuť po 50 % proteínoch, poprípade po kvalitnom sacharidovom prípravku (gainer). Osobne odporúčame prijať tieto bielkoviny zo srvátkového zdroja, pred spaním odporúčame micelárny kazeín.

- BCAA, glutamín, aminokyseliny: po proteíne najdôležitejšie suplementy. Majú svoje uplatnenie či už ste v období redukcie hmotnosti alebo naberania. V kombinácii s prohormónmi tvoria megasilnú kombináciu. BCAA slúžia ako palivo pre svaly najmä v období obmedzovania sacharidov. Majú vynikajúce účinky na ochranu svalov a zrýchlenie regenerácie. Glutamín je vo svaloch obsiahnutý v množstve až 60 %. Výrazným spôsobom napomáha regenerácii, ochrane svalstva a posilňuje tiež správnu funkciu imunitného systému. Komplexné aminokyseliny majú oproti proteínom jednu východu a to je rýchlosť vstrebávania. Odporúčame srvátkové, hydrolyzované aminokyseliny.

- Predtréningové NO produkty: prípravky z tejto kategórie na trhu nie sú tak dávno ako proteíny, ale v pomerne krátkej dobe si získali svoje miesto medzi trénujúcimi ľuďmi. Vďaka nim dokážete tréning posunúť na úplne inú úroveň, než ste zvyknutý. Môžete trénovať intenzívnejšie a s vyššími váhami. Ak ste unavený, dokážete únavu prekonať a odcvičiť každý tréning bez ohľadu na okolnosti. Vďaka zložkám NO zažijete prekrvenie svalov aké ste nikdy nepocítili. Aj tu sa opäť pozastavíme a vyzdvihneme fakt, že NO produkty v kombinácii tvoria neprekonateľnú dvojicu. Pripravte sa na to, že vaše svaly vám roztrhnú tréningové oblečenie.

Ak sa neviete rozhodnúť ktorý prohormónový cyklus je pre Vás ideálny, koľko mg ktorej látky treba užívať, v akom pomere a akej kombinácií, dávam do pozornosti pár linkov na to správne užívanie:

https://prohormony.sk/sk/14-ph-cykly/ar ... kovanie-51

https://prohormony.sk/sk/14-ph-cykly/sp ... kovanie-49

https://prohormony.sk/sk/14-ph-cykly/ep ... kovanie-45

https://prohormony.sk/sk/14-ph-cykly/de ... kovanie-39
Odborník na doplnkovú výživu a majiteľ portálov: www.protein.sk, www.posilnovanie.sk, www.kulturistika.sk
Užívateľov profilový obrázok
Steve76
Majitel fóra
Dátum registrácie: 14.02.2011
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prohormónové cykly

Príspevokod užívateľa Hector » 07.07.2015

Vsetkym ktori chcete siahnut na PH alebo AS davam na povedomie uzivanie PCT. Ci uz je to HCG, Arimidex, Clomid, Exemestan ci Clomid alebo radu PCT ktore ponukaju predajcovia prohormonov. Treba mat vzdy na mysli, ze trojka hypotalamus, hypozyza a semeniky funguju ako termostat.

Ludske telo denne vyprodukuje 6-8mg testosteronu denne. Pokial vysle hypofyza do hypotalaju impulz ze je v tele dostatok alebo prebytok testosteronu dosledkom prijmu AS, alebo PH, hypotalamus nevysiela sygnal cez hypofyzu do semenikov aby telo produkovalo dalsiu davku vlastneho testosteronu. Cize tvorba svojho testosteronu sa pozastavi. Cim dlhsie je tvorba prirodzeneho testosteronu pozastavena vplyvom uzivania vojnajsich hormonov, alebo uzivania prohormonov, tym dlhsie sa telo spamatava z tohto soku a tym dlhsie je potrebne uzivat PCT.
Tiez treba mat na pamati, ze ak sportovec uziva PH alebo AS po dlzku napriklad 6-10 tyzdnov, priblizne taky isty cas je potrebny na PCT a medzi cyklovy odpocinok. Ludia, majte vzdy na pamati ze ziaden extrem nieje dobry! Robim sport na svetovej a profesionalnej urovni uz 12 rokov a drzim sa pravidla ze pomaly dalej zajdes. Ked pisem tych 12-rokov, citim sa ako stary senior dpc... :D
Hector
Odborník na výživové doplnky a prohormóny
Dátum registrácie: 07.07.2015

Príspevokod užívateľa Steak » 08.07.2015

Ma tu niekto skusenost s niektorymi produktmi? jeden moj kamarat si to velmi chvalil,skusal od nich produkt SPARTAN,pomohlo mu to nabrat par kg a hlavne co si chvalil tak sila mu sla pekne hore.
Steak
Dátum registrácie: 10.07.2011

Príspevokod užívateľa Karol146 » 11.07.2015

Steak napísal:Ma tu niekto skusenost s niektorymi produktmi? jeden moj kamarat si to velmi chvalil,skusal od nich produkt SPARTAN,pomohlo mu to nabrat par kg a hlavne co si chvalil tak sila mu sla pekne hore.

sa nehnevaj ale za taku cenu ? to maš normal kuru a vysledky 100x lepsie , zas kombinácia kura+toto by bola zaujimava kombinacia, keby to mam free od sponzora tak to pučim ale za tie peniaze ee :)
Karol146
Dátum registrácie: 10.07.2013

Príspevokod užívateľa Steak » 13.07.2015

zo skusenosti kamarata,ktory uzival cisto prohormony,by som to odporucil:) ale urcite by som nekombinoval PH s AS neviem aky dopad by to mohlo mat na telo:)
Steak
Dátum registrácie: 10.07.2011

Príspevokod užívateľa drtuch » 21.07.2015

dnes mi prisla HYDRA. potom dam vediet ako to ucinkuje a samozrejme pridam foto pred a po kure :wink: sam som velmi zvedavy ci to k niecomu bude....
drtuch
Dátum registrácie: 11.08.2014

Príspevokod užívateľa benaziza » 22.07.2015

drtuch napísal:dnes mi prisla HYDRA. potom dam vediet ako to ucinkuje a samozrejme pridam foto pred a po kure :wink: sam som velmi zvedavy ci to k niecomu bude....

presne na toto čakáme - spätnú väzbu od zákazníkov. Sme presvedčení, že budete ďalší spokojný klient :-D tešíme sa na fotografie progresu.
benaziza

Príspevokod užívateľa Phanteom » 22.07.2015

PH sú drahšie aj toxickejšie ako AAS.Tak v čom je ich výhoda?
Som KIKO !
Phanteom
Dátum registrácie: 03.03.2015

Príspevokod užívateľa Karol146 » 22.07.2015

Tie Predtreningove NO pumpy ma skorej zaujimaju kedy to asi bude ? budu to klasicke pumpy( praškove) alebo niečo lepsie USA verzie( jack,mesomorph etc.) a orientačna cena/davka
Karol146
Dátum registrácie: 10.07.2013

Príspevokod užívateľa benaziza » 23.07.2015

Phanteom napísal:PH sú drahšie aj toxickejšie ako AAS.Tak v čom je ich výhoda?

cena je vyššia, no k AAS by som ich rozhodne neprirovnával. AAS sú medikamenty určené pre chorých ľudí, poprípade pre ľudí, ktorí ich z vážnych zdravotných dôvodov musia užívať. V niektorých prípadoch sa jedná o veterinárne liečivá. Ich využitie v podpore športovej výkonnosti je ich druhotný účel. PH sú látky vytvorené pre športovcov, nie sú súčasťou "liekového" biznisu, preto je ich konečná cena vyššia, ale podľa mňa to tak úplne nie je, pre porovnanie malý príklad.

Cvičenec, ktorého cieľom je budovanie čistej svalovej hmoty:

1. možnosť - využitie produktu Viking (obsahuje 4 zložky)
https://prohormony.sk/sk/8-budovanie-objemu/viking-p28
cena:95 eur
dĺžka cyklu: 4 týždne

Všetky zložky produktu sú určené k budovaniu čistej svalovej hmoty, zlepšujú svalovú definíciu, hustotu svalstva a tiež prekrvenie. Stačí užívať 1 kapsulu trikrát denne.

2. možnosť - kúra z AAS (obsahuje štyri druhy AAS)
cena: testosteron propionat 15 ks - cca 50 eur, stanozolol 100 tbl. 10 mg - cca 40 eur, trenbolone acetate 10 ml - cca 40 eur, oxandrolone 50 tbl. 5 mg - cca 30 eur = 160 eur
dĺžka cyklu: počítal som na 4 týždne u AAS minimálne 6 týždňov...

Príklad jednotlivých AAS je typickým predsúťažným steroidovým cyklom. U stanolu a oxandrolonu postačí orálna aplikácia, u tst. propionát a trenbolone je nutná injekčná aplikácia. U propionátu každý druhý deň, čo predstavuje určité obmedzenie.

Už na tomto jedinom prípade vidíme úsporu 65 eur v prospech PH. Ďalej si treba uvedomiť, že dostať sa dnes k pravým AAS je skutočný problém a riskovať poškodenie zdravia za to určite nestojí.

Nechceme nikoho nútiť a prehovárať. Pre nás predstavujú PH zlatú strednú cestu, ak sú pre ľudí suplementy slabé, ale nechcú siahnuť po anabolických steroidoch. Produkty sú už u majiteľov a musíme konštatovať spokojnosť. Konečné slovo je však na vás, my sa vám budeme snažiť len poradiť.

Čo sa týka toxicity. PH boli bežným predajným artiklom v USA so všetkými povoleniami od FDA až do decembra 2014. Nemyslím si, že by americká vláda niečo 24 rokov povoľovala, ak by z toho vyplývali negatíva na zdravie jej občanov. Ich obmedzenie však nemá súvis s PH, ich zložením, poprípade toxicitou ... je to len politická záležitosť, pretože to, čo je zakázané, o to je najväčší dopyt.

ďakujeme za tvoj komentár
benaziza

Príspevokod užívateľa drtuch » 24.07.2015

v mojom fotologu mozete odsledovat ucinky 4 tyzdnoveho cyklu pri uzivani PH Hydra
viewtopic.php?f=9&t=17275&p=558347#p558347
drtuch
Dátum registrácie: 11.08.2014

Príspevokod užívateľa Kawi » 30.07.2015

Čaute chalani chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti s vecami od firmy Warrior Labz, konkrétne s Titanom a Vikingom. Možno by som to vyskúšal. Teraz som skúšal Vengeane od UG Pharmy a celkom slušne som z toho nabral cca 6 kg za cyklus. Následne som dal PCT. Myslím si, že je to dosť za takú krátku dobu.
Kawi

Príspevokod užívateľa Hudy » 30.07.2015

No offense ale

Methylstenbolone- steroid
Epistane- steroid
Dmz- steroid

A všetky sú takisto toxické ako ostatné roidy, čiže by som moc nezavádzal ľudí.

ed: samozrejme niektoré viac aniektoré menej ale msten je fajnotka na pečienku :D
Hudy
Dátum registrácie: 12.06.2014

Príspevokod užívateľa Hector » 30.07.2015

Kawi napísal:Čaute chalani chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti s vecami od firmy Warrior Labz, konkrétne s Titanom a Vikingom. Možno by som to vyskúšal. Teraz som skúšal Vengeane od UG Pharmy a celkom slušne som z toho nabral cca 6 kg za cyklus. Následne som dal PCT. Myslím si, že je to dosť za takú krátku dobu.

Vela ludi sa nas pyta prave na tieto tri combo prohormony. Aj ked su cenovo najdrahsie, predstavu prohormony s najsilnejsim efektom. Treba si vsak uvedomit rozdiel medzi Titanom, Vikingom a Spartanom. V prvom rade su tieto PH urcene pre skusenejsich uzivatelov. Titan je silny objemovy produkt, z ktoreho velmi rychlo nabieha objem a sila. Vysledky po 4 tyzdnoch predstavuju 5kg a viac hrubej hmoty. Z osobnej skusenosti uzivatelom odporucam uzivat denne len 2 kapsulky, kedze uz 1 kapsulka velmi ucinne zabera. Produkt tak vydrzi nieco viac ako 6 tyzdnov. Bez pochyby treba po cykle zaradit PCT. Ked porovnam Titan z Vikingom, tak je to uplny opak. Viking predstavuje combo PH, ktore uzivatelom zarucia cistu a tvrdu svalovu hmotu. Sice uzivatelom nenabehne na vahe po mesiaci o 5-7kg svalovej hmoty viac, ale 3-4kg kvalitnej svaloviny zarucene. Produkt Spartan je combo, ktory je nieco medzi Titanom a Vikingom. Pri tomto produkte ten, kto ho uziva zaznamena 4-6kg svalovej hmoty za obdobie 4 tyzdnov a narast sily o 20-30%. Podla mojho nazoru je to skvely produkt pre ludi ktori chcu nabrat kvalitnu cistu hmotu, silu zaroven a chcu dobre vyzerat. Navyse vsetky PH su tuk spalujuce kedze vyrazne nastartuju metabolizmus.

Prohormony su na trhu zlatou strednou cestou, cize su urcene pre tych ktori su unaveni slubmi ze nieco zazracne funguje a nefunguje to. Prohormony naozaj funguju. Su tiez urcene pre sypacov, ktori si chcu zachranit nabranu svalovinu po cykle a uz nemaju chut do seba napalovat ihly. Aj ked chapem sypacov preco tomu hovoria sumienky kedze uz maju co-to za sebou, treba chapat aj ludi, ktori so sypkami nemaju ziadne skusenosti, nechcu mat so sypkami skusenosti a hladaju ucinnu alternativu. Ved prave kvoli tomu boli Prohormony Americkymi vedcami vytvorene.
Hector

Príspevokod užívateľa benaziza » 30.07.2015

V prvom rade by som vypichol rozdiel medzi anabolickými steroidmi a prohormónmi. Už z dôvodu, že medzi týmito dvomi skupinami je rozdiel, ich nemožno spájať. Sú silou podobné, no mechanizmom fungovania úplne iné.

Čo sú syntetické anabolické steroidy?

Jednoducho povedané, anabolické steroidy sú lieky vytvorené vedeckými pracovníkmi s cieľom poskytnúť medikamentóznu podporu pacientom (alebo zvieratám) z rôznorodých dôvodov (rakovina, liečba AIDS, hormonálne poruchy, problémy pohybového aparátu). Ich využitie v športe nie je ich primárny účel. Množstvo zneužitej látky je len a len na dopingovom hriešnikovi. Kto s týmito látkami nemá skúsenosti, ľahko si môže privodiť závažné zdravotné problémy.

Ich mechanizmus účinku spočíva v schopnosti viazať sa na špecifický receptor. Receptory vedia tieto steroidy rozpoznať, majú schopnosť naviazať steroidové molekuly, aby ich mohli bunky následne spracovať. Sú schopné fungovať vo svojej pôvodnej forme.

Prohormóny

Názov môže byť zavádzajúci a kto sa v tejto oblasti neorientuje, odsúdi ich ešte pred tým, než sa s nimi zoznámi. Prohormóny sú látky, ktoré sú tiež vytvorené vedeckými pracovníkmi, no s rozdielnym účelom použitia než steroidy. Ich primárne využitie je podporiť športovcov v ich snažení (budovanie svalovej hmoty, zlepšenie tvrdosti svalov, spaľovanie tuku, prekrvenie svalov, zlepšenie celkovej výkonnosti). Sú prekurzory skutočných hormónov. Prekurzor - predstavuje vstupnú látku, ktorá sa chemickým procesom zmení na látku výstupnú - konečnú. Jednoducho vyjadrené prohormóny sú schopné po vstupe do tela premeniť sa na skutočné hormóny, táto konverzia je limitovaná organizmom.

Čo sa týka hepatotoxicity (negatívneho vplyvu na pečeň) pri látkach ako M-sten je napísané, že je potrebné užívať produkty na zdravie pečene. Ostatné druhy prohormónov sú výrazne bezpečnejšie než anabolické steroidy a to nie sú len naše tvrdenia, ale výsledky vedeckých štúdií.

Ďalšou vecou je, že prohormóny boli v USA stopnuté v decembri 2014. Z akých dôvodov? Veľmi jednoduchých a tým je napríklad aj fakt, že liekový biznis je jeden z najväčších a snahou vlády USA bolo presunúť ich do kategórii liekov. Vôbec nejde o ich účinky, poprípade pochybnosti o ich bezpečnosti. Od ich objavenia (začiatok 90. rokov) boli bežnou súčasťou suplementového trhu a ich bezpečnosť odklepla aj FDA (U.S. Food and Drug Administration).

Prohormóny nie sú anabolické steroidy. Ako z textu vyplýva, sú schopné konvertovať na anabolické steroidy a môžu teda ovplyvniť dopingový test.
benaziza

Návrat na "Prohormony (všetko o prohormónoch)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný