!! Košice Ju-Jitsu

!! Košice Ju-Jitsu

Príspevokod užívateľa Rokie » 14.07.2013

Zdravím, chcel som nech si túto tému všimne niekto, nie je tu ani moc tém tak snáď to nebude taký spam.

Rád by som sa naučil zápasiť na zemi nech som ako tak komplexný bojovník. Rozmýšľal som nad jiu-jitsu avšak keď pozerám videá príde mi to také nesvoje. O Jude neuvažujem keďže je to prakticky "neútočné" jiu-jitsu. Na MMA zas nechcem chodiť lebo nepotrebujem nech ma začínajú od začiatku učiť udierať a kopať. Chcel by som sa sústrediť čisto na strhy a boj na zemi ako taký. Čo by ste odporučili? Ak tu je nejaký Košičan (hej ty johnytgun teba myslim :D ) tak nejaké kluby v KE s úrovňou.
Naposledy upravil/-a Rokie v 06.09.2015, upravené celkom 1 krát.
"Pyramidy nechte Egypťanům a bolest masochistům!"

"Ja si myslím, že do katabolizmu sa dostaneš jedine ak si buď v koncentráku, beháš maratóny a nič neješ, alebo držíš protestnú hladovku." :D
Užívateľov profilový obrázok
Rokie
Žvanil
Dátum registrácie: 18.06.2009
Kontaktovať užívateľa:

Re: Boj na zemi

Príspevokod užívateľa negi » 14.07.2013

Počul že v Košiciach sú klasický zápasníci fakt namakaný :D
negi
Dátum registrácie: 26.09.2010

Musím potvrdiť, mám spolužiaka ktorý sa istý čas venoval zápaseniu a sám vravel že do toho idú aj dosť peniaze. Padla mi sánka keď som videl aké majú telocvične. Ale rád by som niečo agresívnejšie ako "vyčerpávajúce" klasické zápasenie.

"Ja si myslím, že do katabolizmu sa dostaneš jedine ak si buď v koncentráku, beháš maratóny a nič neješ, alebo držíš protestnú hladovku." :D
Rokie
Žvanil
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa negi » 14.07.2013

No zápasenie ťa víde aj pomerne lacno okolo 10€ mesačne, a nwm čo by si chcel veď v zápasení sa maká non stop, tam pasivita nemôže byť taká ako v iných bojových umeniach (že si napr. "oťukávaš" súpera) tak nwm čo si predstavuješ pod bojom na zemi. Poštuduj aké umenia sú. Čo ja môžem odporučiť je zápasenie a BJJ. Ja mám rád bojové športy všeobecne, v NR trénujem zápasenie (rád by som aj BJJ len nedovoľujú to financie) a môžem len doporučiť.
negi
Dátum registrácie: 26.09.2010

Asi skôr BJJ, uvidíme či tu v KE niečo nájdem, dik zatiaľ. .)

Rokie
Žvanil
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa johnytgun » 19.07.2013

Ja som jutsu trenoval len okrajovo ked som chodil na MMA alebo ked bola k dispozicii telocvicna tak s kamaratmi sme davali sparing :lol: No nikdy som nebol nejaky dobry v tomto sa priznam,bez pravidelneho treningu to nejde :)
Podla mna to je ale super sport a rozmyslam ze zacnem s niecim takym lebo mam dlhu prestavku od bojovych sportov kedze sa nekamaratia velmi s laxnymi vazivami v kolenach :cry:

Ale v KE mas toto http://www.rscjitsu.sk/
tam tusim chodi/chodil Mucko,ja poznam akurat tu telocvicnu :)
johnytgun
Moderator
Dátum registrácie: 26.01.2010

Príspevokod užívateľa Rokie » 19.07.2013

Dik johny, vyzerá to gut. :007 Aj fajne za spoločenským.

Rokie
Žvanil
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mato95 » 08.12.2014

Rad by som napisal na obranu bjj, nepoznam iny sport,kde mozes za par sekund niekomu zlomit hnaty :-) okrem boxu.
mato95
Dátum registrácie: 28.12.2011

Príspevokod užívateľa antiSval » 17.12.2014

hej...ale na ulici ti BJJ moc nie je dobre...pribehne niekto druhy a ukopne ti hlavu zatialco ty mu budes lamat hnaty :wink:
"Svaly su zaklad rodiny." by Jurgen :D :D :D
antiSval
Dátum registrácie: 03.05.2007

Príspevokod užívateľa mato95 » 24.12.2014

bjj je najucinnejsie bojove umenie,co sa tyka sebaobrany, samozrejme ak ta idu napadnut dvaja naraz, je to predsa ine ako na treningu,ale skuseny borec si spojenim bjj a ak chces boxu urcite poradi.
mato95

Príspevokod užívateľa antiSval » 24.12.2014

BJJ najlepsie na sebaobranu ? sry ale vies co je BJJ ? BJJ riesi boj na zemi...a dnes ulica nie je moc o ferovkach...takze nebude na teba jeden..a ked sa dostanes s jednym na zem tak druhy ta zmaruje jak psa...takze pri obrane je najdolezitejsie udrzat sa na nohach a vyriesit to co najskor...nez sa s nim natahovat na zemi... :007
antiSval

Príspevokod užívateľa mato95 » 24.12.2014

trenujem japonske a tam mas aj boj/trh na zem, bjj je len na zemi, ale je to podstate jedno tak ci tak s nim pojdes k zemi alebo nejakym trhom. ano a je to najlepsi sport na sebaobranu vratane tych inych z Azie. suhlasim s tebou maximalne v tom, ze ak su dvaja, je to ine, tam uz treba skor nejaku kombinaciu z tychto bojovych sportov, predsa je to uz ine ako na treningu, kde to mas vsetko automaticky nacvicene. :007
Naposledy upravil/-a mato95 v 02.02.2017, upravené celkom 3 krát.
mato95

Príspevokod užívateľa antiSval » 24.12.2014

ked mu das kopacku na ohryzok tak pojde k zemi iba on a ty mozes ist kludne na pizzu zatial...

a ked ta napadne nozom ? alebo palicou ? budes sa ho snazit strhnut a hrat sa s nim na zemi ? pricom ta 10 krat poreze a poboda...
antiSval

Príspevokod užívateľa mato95 » 25.12.2014

Ak by si sa zaujimal o tento sport, cvici sa niekedy aj s palicami :wink: .myslim,ze aikido sa tomu venuje tiez. Na ohryzok hmm chcem vidiet chlapca co neublizil muche, aby trafil utocnika kopom do ohryzku. Ono ked stretne kickboxera, je jasny, ale vacsinou su to ludia,co taketo sporty nerobia.
mato95

Príspevokod užívateľa antiSval » 25.12.2014

my cvicime BJJ v ramci Krav Magy...chlapec co neublizil muche nebude vediet sa ani bit na zemi...od toho je sebaobrana aby sa to naucil...proste pre mna je kravmaga omnoho viac vsestranna (uci ta riesit vsetko co najrychlejsie + obrana proti nozu, palici, pistoly ale aj zem)...pre mna je JJ iba o strhoch a o boji na zemi...
antiSval

Návrat na "Bojové športy - Bojové umenie (MMA, K1, Karate, Kickbox, Box)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný