Aký bojový šport ?

Re: Aký bojový šport ?

Príspevokod užívateľa tommydr » 20.07.2013

Musím s tebou súhlasiť, veľa ľudí stále vraví, že ak chceš vedieť sebaobranu na ulici, tak len MMA a nič iné :D pritom na ulici je boj rýchly, ak ťa niekto napadne, bez rukavíc, čiže stačí aj jedna, dve rany a je hotovo, žiadne motačky po zemi a boj ako vo filme...na ulicu je preto najlepšie, hmm, sebaobrana na ulici? :D ale každé bojové umenie/šport je len plus.
Užívateľov profilový obrázok
tommydr
Dátum registrácie: 08.05.2012

Príspevokod užívateľa johnytgun » 21.07.2013

Toto je,bolo aj vzdy bude podla mna zbytocne riesit.. na ulicu je najdolezitejsi instinkt a celkovy talent pre boj,schopnost zachovat chladnu hlavu pod tlakom,niekto sa rozklepe aj ked trenuje 2-3 roky a je udychany kym vobec padne 1. uder.. jedine co ti pomoze je dobra praca noh,,dobry kryt + uder :D co mozes dostat z X bojovych sportov,cize hlavne je aby to toho cloveka bavilo a dostal sebavedomie a vieru vo svoje schopnosti.. no hovorim o adekvatnej viere,nie o takej co nadobudne niekto pri prvom pasiku na blackbelte v karate a povazuje sa za gosu/mado fajtera :lol: Lebo bude az moc kludny a nebude ani vediet ako sa ocitol na zemi a potom sa z toho zruti :) Ale ani to karate nieje zle ak sa sparuje v tom danom klube normalnym stylom a trener im nevtlka do hlav ze "teraz od tohto momentu si neporazitelny" :lol:
johnytgun
Moderator
Dátum registrácie: 26.01.2010

Príspevokod užívateľa vito55 » 23.07.2013

popri cvičení je podla mňa výborné zápasenie
"there is no point in being alive if you cannot do the deadlift"
John Pall
vito55
Dátum registrácie: 08.04.2010

Príspevokod užívateľa Frostbite » 18.08.2013

Ludia robite tu niekto wing chun?
Hej kotě, máš moc hezký šaty, ještě líp by vypadaly hozený na podlaze vedle mí postele.
Frostbite
Dátum registrácie: 29.01.2012

Príspevokod užívateľa Lordssvk » 25.10.2013

Idem podľa kamosovho štýlu. Teraz je ten kamoš postrach mesta.
Box je základ. (Ruky vždy používaš)
Potom kickbox aby si vedel načo máš nohy.
A nakoniec MMA (je to brutálny šport, nie je pre slabochov)
Skús to a budeš mi ďakovať.
Lordssvk
Dátum registrácie: 24.10.2013

Príspevokod užívateľa Warrior » 07.12.2013

Podľa kamošovho režimu? Kamoš (ak naozaj) je postrach mesta tak kvôli tomu že je dobrý bojovník. Nie preto lebo najprv robil box potom kickbox a nakoniec MMA. Ak si nímand tak môžeš ísť podľa neho aj 2600 rokov aj tak sa stále budeš byť jak nímand. Poznám chalanov čo robili TKW cez 3 roky. Jeden z nich sa začne krčiť do krytu bez nejakého protiútoku hneď po prvej rane. Ďalší celý život skackal ako šašo od narodenia, mal nemotorného pohyby...a predstav si po 3 rokoch TKW stále skáče jak šašo a stále má nemotorné pohyby. Proste si nepomôže, je taký, dostal to do vienka. Každý ti tu bude hovoriť rob toto, rob hento. Osobne moc nefandím veľmi východný štýlom. Okrem JJ, MT a jeho odvetví (MB, Letwei, apod..) Inak kašli na šikmáčiny. Krásnou ukážkou je americký vyslúžilí boxer (sakra.. meno som zabudol..). Ktorý chodí po Ázií a doslova len svojími punchami valcuje Wing Tchun učiteľov, Kung Fu majstrov atd.. Karate ťa nebavilo to je jasné. Štýl ako - séria úderov a potom ústup = čistá blbosť(výnimka Kyokushin-kaikan). Baviť ťa bude skôr fullcontact. Takže MT,KB a pod. Ja by som volil ale MMA, alebo VT. Budú ti rozprávať že zlá možnosť. Možno. Ak si zlý bojovník tak je jedno čo robíš. Aj tak budeš zlý. MMA ťa naučí udierať, kopať, zápasiť. (To ako veľmi dobre záleží od trénera a aký má základ). Že MMA-kári nevedia techniku? Víkendový MMA určite nie. Ten kto chce byť dobrý sa stále zdokonaluje v každom smere. Existujú semináre - tak aký problém? Máš základ karate? Tak začni robiť MMA, sparring viac fullcont. a naučiť sa TD a BJJ. Ale ako som povedal to ťa na MMA naučia. Že MMA-kári padajú? Lebo sú nahovno bojovníci (tí konkrétni). Nie preto, že robia MMA. Pôvodne to začalo ako UFC. Aby amíci zistili ktorý štýl je najpoužiteľnejší v reálnom boji. Tak sa robili zápasi. Čo z toho vzišlo? Najpoužiteľnejšie boli št. ako BJJ, a fullc. KB, MT a pod. Lenže Kickboxer nedokázal účinne bojovať v klinči a na zemi. BJJ zase nepoužíval kopi a úderi, resp. používal ich veľmi laicky(sedlácky). Takže najlepšia voľba bola skĺbiť to. Krav Maga tú kľudne trénuj ak očakávaš že ťa cestov domov napadnú chlapi z nožmi, pištolami a samopalmi. Minule mi hovoril kamarát ako sa v bare bavil s boxerom zhruba v jeho veku... Celkom sa nasmiali a... Samozrejme pekne natrundžaný dostali nápad - poďme si zasparrovať. Tak dobre. Začali ..kamarát mu išiel po nohe, zdvihol, druhú podkopol a už bol na zemi pripravený na vypatie. Pochybujem že boxer, KB a pod. vedia ako reagovať keď sú na lopatkách. Nenapadlo mu skrátiť bodydistance aby neutrpel ťažké úderi. Čo je najlepšie na ulicu? Boj,boj,boj... Keď ti ide o život bi sa jak utrhnutý. MMA ťa naučí reagovať či stojíš, sedíš alebo ležíš. To čo a ako ty použiješ je už len na tebe. Je dobré veďieť mix. lebo nikdy nevieš kto je a čo vie ten čo je proti tebe.
Warrior
Dátum registrácie: 08.06.2012

Príspevokod užívateľa vebi » 15.04.2014

Chalani, chcel by som zacat chodit na daky bojovy sport ale neviem sa rozhodnut, co by bolo pre mna najvhodnejsie. Nechcem zapasit ani nic podobne ale ziskat dake techniky na osobnu obranu atd.. lebo som proste hovno a nikdy som sa poriadne s nikym nemlatil (nestazujem sa) ale keby malo dojst k bitke, asi by som dostal na drzku. Nemam na to povahu ale keby uz malo prist k dacomu, chcel by som sa aspon vediet ubranit.. dake obranne chmaty atd, nieco co je skor zamerane na obranu, ako na utok :) dakujem pekne za seriozne odpovede
Straps? You mean tampons?
vebi
Dátum registrácie: 07.09.2013

Príspevokod užívateľa conker » 15.04.2014

krav maga je podla mna dobra co sa sebaobrany tyka
Pain is temporary,but snapped up lumbar spine is forever.
conker
Dátum registrácie: 05.04.2013

Príspevokod užívateľa Lyandrol » 15.04.2014

K1 :D
NEŽELÁM SI ABY STE DAVALI MOJ OSOBNÝ KONTAKT (tí ktorí ma poznate) HOCIKOMU Z FORA AJ MIMO FORA BEZ MOJHO SUHLASU.
Lyandrol
Moderator
Dátum registrácie: 07.05.2010

Príspevokod užívateľa Mathew26 » 15.04.2014

kalisilat sk
Mathew26
Dátum registrácie: 09.03.2012

Príspevokod užívateľa conker » 15.04.2014

teraz kazdy bude hovorit nieco ine :D.Ale najlepsie je proste ist na nieco kde je full kontact a nie nejake naznacovanie/naskriptovany boj podla scenara ci nejake kopanie do vzduchu :D
conker

Príspevokod užívateľa antiSval » 15.04.2014

ja chodim na krav magu...samozrejme dost ti da aj K1 alebo thajsky...ale KM mas uz vyslovene na ulicu, kedze tam nemas pravidla...samozrejme primarny princip KM je vyhnut sa problemom...takze radsej vyzerat ako zosraty a utiect...a iba keby nebola ina moznost a inak sa nedalo tak pouzit KM...a ked budes dobry v tom tak ti garantujem ze ten druhy clovek bude lutovat ze nieco zacal (aj ked tam to zavisi aj od inych veci..kedze clovek pri bitke je po psychickej stranke na tom celkom zle a nikdy nevies na akeho fightera narazis...ale garantujem ti ze urcite budes mat vacsiu sancu ako keby si nevedel nic :) :007 )

inac kamaratka co tam tiez chodi so mnou napisala akurat clanok o KM :)

http://www.webjournal.sk/clanok/4964/kr ... t-ci-nebyt

a este pridam video :)

a tu hovori vo funku nas trener...

"Svaly su zaklad rodiny." by Jurgen :D :D :D
antiSval
Dátum registrácie: 03.05.2007

Príspevokod užívateľa conker » 16.04.2014

Rokie napísal:
NR7 napísal:Preco ked niekto chce zacat boj. sport, tak mu kazdy tlaci do hlavy hned MMA?

Nikto ti nespraví komerčný film o kickboxe, thaiboxe, karate,BJJ atď..

Karate kid 1,2,Ong bak 1,2,kickboxer 1,2,3 + kopec filmov s van dammom :roll:
conker

Príspevokod užívateľa Mustang » 16.04.2014

vebi napísal:Chalani, chcel by som zacat chodit na daky bojovy sport ale neviem sa rozhodnut, co by bolo pre mna najvhodnejsie. Nechcem zapasit ani nic podobne ale ziskat dake techniky na osobnu obranu atd.. lebo som proste hovno a nikdy som sa poriadne s nikym nemlatil (nestazujem sa) ale keby malo dojst k bitke, asi by som dostal na drzku. Nemam na to povahu ale keby uz malo prist k dacomu, chcel by som sa aspon vediet ubranit.. dake obranne chmaty atd, nieco co je skor zamerane na obranu, ako na utok :) dakujem pekne za seriozne odpovede

Ono vies ako sa hovori, kazdi svojho Boha chvali. Ja som kickboxer ale NIKDY netvrdim ze to je najlepsie. Tak isto od "velmi skusenych" sa dozvies ze aikido alebo krav maga ci dokonca systema je na prd, co samozrejme nieje pravda, vsetko to na nieco vzniklo a pouziva sa to dodnes takze ak by niekto tvrdil nieco take otoc sa a nepocuvaj. Takato sebaobrana je podla mna na ucinne naucenie sa o nieco zdlhavejsia ako hruba sila. Ako pise Warrior kickbox,thajsky box su dobre ale na zemi nepouzitelne, to uz je o niecom inom. Osobne by som na tvojom mieste ale zacal prave s KB alebo TB alebo MMA. Box ja osobne velmi nemusim kedze clovek ma nohy ktore su silnejsie a mal by ich vediet aj pouzivat. Jeden poriadny lowkick na jablcko spravi svoje :D proste box je pekny sport ale je lepsie ovladat aj to ostatne. Ked ovladas ruky/nohy potom by som rozmyslal nad niecim zameranym prave na tu sebaobranu. Moj nazor.
Nechoď tam, kam vedie cesta...namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu...
Mustang
Moderator
Dátum registrácie: 25.07.2006

Príspevokod užívateľa Rokie » 17.04.2014

A ďalej praktickejšie sa začať venovať takýmto bojovým športom namiesto Krav Magy. Hockedy si môžeš ísť s kamarátmi len tak zaspárovať, alebo sa k tomu hocikedy vrátiť a zabúchať si do vreca. Pričom na KravMage ťa naučia len isté prakticky použiteľné veci. A zober si tak že KB a TB ti napríklad dajú aj tú výhodu, že môžeš pred frajerkou machrovať koľko si ujebal do tej boxovacej mašiny. :D :D
"Pyramidy nechte Egypťanům a bolest masochistům!"

"Ja si myslím, že do katabolizmu sa dostaneš jedine ak si buď v koncentráku, beháš maratóny a nič neješ, alebo držíš protestnú hladovku." :D
Rokie
Žvanil
Dátum registrácie: 18.06.2009
Kontaktovať užívateľa:

Návrat na "Bojové športy - Bojové umenie (MMA, K1, Karate, Kickbox, Box)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný