Aký bojový šport ?

Aký bojový šport ?

Príspevokod užívateľa Lakero » 28.06.2013

Caute chcel by som začat robit nejaký bojový šport , ale neviem sa rozhodnut aký , robil som cca pred 5 rokmi karate ale nebavilo ma to . Chcem skusit niečo nove . Čo by bolo najlepsie pre začiatočníka (mam 15r ) ? Diki za rady :D
Lakero
Dátum registrácie: 28.06.2013

Re: Aký bojový šport ?

Príspevokod užívateľa !nstinct » 28.06.2013

Lakero napísal:Caute chcel by som začat robit nejaký bojový šport , ale neviem sa rozhodnut aký , robil som cca pred 5 rokmi karate ale nebavilo ma to . Chcem skusit niečo nove . Čo by bolo najlepsie pre začiatočníka (mam 15r ) ? Diki za rady :D

skvelý základ je z boxu neskôr by som tam zakombinoval thajský alebo mma
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
Užívateľov profilový obrázok
!nstinct
Dátum registrácie: 26.06.2010

Príspevokod užívateľa Lyandrol » 28.06.2013

podla mna určite box aspon na par mesiacov ..a potom kludne mmačko alebo nejaky thay ..zalezi na čo maš "predpoklady" mne napr. taky thay by nikdy nesedel som nemotorný človek :D ale mmačko sa mi pačilo :) ale box je zaklad všetkeho tak urcite box ...ja som uz vela krat chcel zacat :( len všetko sa trenuje v okolitych mestach a nemam na to dochadzat tam
NEŽELÁM SI ABY STE DAVALI MOJ OSOBNÝ KONTAKT (tí ktorí ma poznate) HOCIKOMU Z FORA AJ MIMO FORA BEZ MOJHO SUHLASU.
Lyandrol
Moderator
Dátum registrácie: 07.05.2010

Príspevokod užívateľa negi » 30.06.2013

Záleží aj aké máš možnosti trénovania. Treba sa zamerať na komplexné veci ako je napr. zápasenie alebo BJJ atď... Ak sa dá MMA. Čisto do boxu príde človek pomerne rýchlo.
negi
Dátum registrácie: 26.09.2010

Príspevokod užívateľa Cr0w » 02.07.2013

Osobne som robil box,k1,kick,thajský a sandu.
Odporúčam začať boxom kde ťa naučia pekne používať ruky a po 3-4 mesiacoch prejsť na kick alebo k1 kde zapojíš aj nohy, takto som začal aj ja a po6 mesiacoch som vyhral 1 miesto v nových zámkoch. Ide aj o to čo ťa baví či máš rád full kontakt alebo skôr prácu s energiou. Hlavná rada odo mňa je že bojový šport, a to už akýkoľvek je hlavne o hlave a nie o pästiach :)
Cr0w
Dátum registrácie: 16.12.2012

Príspevokod užívateľa miro911 » 06.07.2013

pokial si robil karate urcite by som siel na thaibox aj tam sa naucis pekne boxovat rukami..a kedze zaklad na nohy mas tak tam by som to pekne doladil(technika roundkicku+kolena) a siel na BJJ a potom mma ;)
miro911
Dátum registrácie: 27.02.2012

Príspevokod užívateľa tilter » 15.07.2013

aj ked to neni bojvy sport tak krav maga, sem tam to trenujem, mas tam v podstate to najlepsie z rozlicnych sportov-udery a kopy z thaiboxu + kung fu, groundwork z BJJ, takedowns z juda a ako bonus sa naucis branit proti roznym utokom, nozom, viacerym nepriatelom atd... akoze neda sa to robit sutazne ale je to celkom zaujimave a hlavne nase light sparingy su stale full contact :)
"nevadí ak zjem cca 2 plátky toaletného navyše ku BCAA? :D hlavne čo sa diéty týka."
tilter
Dátum registrácie: 25.03.2011

Príspevokod užívateľa NR7 » 18.07.2013

Preco ked niekto chce zacat boj. sport, tak mu kazdy tlaci do hlavy hned MMA?
NR7
Dátum registrácie: 21.04.2011

Príspevokod užívateľa antiSval » 19.07.2013

tilter napísal:aj ked to neni bojvy sport tak krav maga, sem tam to trenujem, mas tam v podstate to najlepsie z rozlicnych sportov-udery a kopy z thaiboxu + kung fu, groundwork z BJJ, takedowns z juda a ako bonus sa naucis branit proti roznym utokom, nozom, viacerym nepriatelom atd... akoze neda sa to robit sutazne ale je to celkom zaujimave a hlavne nase light sparingy su stale full contact :)

da sa KM robit aj sutazne..ale len v Izraeli..
"Svaly su zaklad rodiny." by Jurgen :D :D :D
antiSval
Dátum registrácie: 03.05.2007

Príspevokod užívateľa Rokie » 19.07.2013

NR7 napísal:Preco ked niekto chce zacat boj. sport, tak mu kazdy tlaci do hlavy hned MMA?

Tak lebo videli Never Back Down, Warriora atď. Nikto ti nespraví komerčný film o kickboxe, thaiboxe, karate,BJJ atď.. ešte o Boxe je dosť fajn filmov (The Fighter, Milion Dollar Baby...) ale predsa MMA je lepšia mlátička. :lol: Podľa mňa je to fakt celé len o tej medializácií MMA vo filmoch.

Poznám plno MMAčkarov čo chodili rok/dva na MMA a prišli k nám do klubu a techniku sa učili "nanovo" a celkovo im to moc "nešlo". Dosť závisí od trénera ale ja mám aspoň tu v KE také zážitky s MMAčkarmi. Plno ich chodilo k nám aby sa doučili techniku a potom šli nazad k MMA.

Neviem ako vy ale podľa mňa úplne najviac začať nejaký kontaktný šport ako thaibox k tomu judo,zápasenie.. a potom dodatkovo skúsiť MMA. :wink:
"Pyramidy nechte Egypťanům a bolest masochistům!"

"Ja si myslím, že do katabolizmu sa dostaneš jedine ak si buď v koncentráku, beháš maratóny a nič neješ, alebo držíš protestnú hladovku." :D
Rokie
Žvanil
Dátum registrácie: 18.06.2009
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa tommydr » 19.07.2013

Však samozrejme, že tým z MMA nešiel kickbox nejako extra dobre oproti tým, čo kickbox trénujú stále..keď trénuješ semi napr. a príde na fight s niekym, kto robil MMA tak je jasné, že ten z MMA dostane výprask, keďže na kickboxe nemôžeš súpera domlátiť na zemi a v MMA ide najčastejšie o to, aby si ho doriadil práve na zemi. Podľa mňa je dobré začať práve kickboxom, tak uvidíš, či ťa baví aj kopať, či nie. Či sa dáš len na box, či pridáš aj kolená viac a pôjdeš na thai, či chceš len kopať a skúsiť nejaké taekwondo napríklad.
tommydr
Dátum registrácie: 08.05.2012

Videl som MMA zápasy kde sa išlo celý zápas na nohách a keď ho súper zhodil na zem tak sa vymanil a zase sa postavil a nechcel vôbec bojovať na zemi. + vedieť dobre kopať alebo udierať je v MMA iba plus. :)

"Ja si myslím, že do katabolizmu sa dostaneš jedine ak si buď v koncentráku, beháš maratóny a nič neješ, alebo držíš protestnú hladovku." :D
Rokie
Žvanil
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa tommydr » 19.07.2013

Nevravím, že z MMA nevedia bojovať aj na nohách. Ja som typ človeka, čo sa nerád na tréningu motá po zemi s niekým, ale radšej som na nohách, na zemi len výnimočne...vieme teda, ako sme to obaja mysleli, tak je zbytočné sa doťahovať :D a opäť k téme, na začiatok by som volil kickbox alebo klasický box, ako som už povedal.
tommydr
Dátum registrácie: 08.05.2012

Jasné chápeme. :)

Ideál by bol pondelok box, utorok thaibox, stredu kickbox, vo štvrtok jiu jitsu, piatok MMA a víkend voľno a tréning doma. :D :D

Rokie
Žvanil
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa NR7 » 20.07.2013

Podla mna je to aj preto, lebo kazdy si mysli "aaa v MMA mas aj boj na zemi, MMA je lepsie na ulicu" - co vobec nemusi byt pravda, osobne sa mi javy Muay Thai idealnejsie na ulicu (sebaobrana, nie provokovanie)
NR7
Dátum registrácie: 21.04.2011

Návrat na "Bojové športy - Bojové umenie (MMA, K1, Karate, Kickbox, Box)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný