Ako trenovat rychlost uderov a reflex?

Ako trenovat rychlost uderov a reflex?

Príspevokod užívateľa DaNo333 » 15.05.2013

Som len zaciatocnik. mohli by ste mi poradit ako by som mohol trenovat rychlost uderu a uhybanie sa do stran v bojovych sportoch, najmä v boxe?
dakujem za kazdu radu.
Pravidelny trening bez vynimiek ja zaklad kazdeho sportu.
DaNo333
Dátum registrácie: 15.05.2013

Re: Ako trenovat rychlost uderov a reflex?

Príspevokod užívateľa NR7 » 16.05.2013

zacat navstevovat nejaky klub.....inak sa to nenaucis, resp. naucis ale zle a zlozvyky sa zle odstranuju...
Užívateľov profilový obrázok
NR7
Dátum registrácie: 21.04.2011

Príspevokod užívateľa DaNo333 » 17.05.2013

NR7 napísal:zacat navstevovat nejaky klub.....inak sa to nenaucis, resp. naucis ale zle a zlozvyky sa zle odstranuju...

do klubu nemam moc cas chodit. Mohol by som sa to naucit aj doma?
DaNo333

Príspevokod užívateľa DaNo333 » 17.05.2013

niekde som cital ze rychlostuderov a reflex si mozno osvojit len do urciteho stupna.
Je to pravda?
DaNo333

Príspevokod užívateľa NR7 » 17.05.2013

jasne, ze sa mozes ucit aj doma, no klub je lepsia volba preto, ze tam na teba dohliada trener co to uz naky cas robi a vyvaruje ta chybam a zlozvykom, ktore sam isto nachytas.......a ano sila uderu a rychlost sa da u kazdeho len do urciteho stupna podlamna, sak len si kukni napr. ze niektory borci kopu z otocky total rychlo a niektori to nedosiahnu ani keby co bolo....a to plati aj pri udere. teda niesom profi, som este zacitocnik, ale takto mi to vychadza
NR7
Dátum registrácie: 21.04.2011

Príspevokod užívateľa negi » 20.05.2013

Prípadne by bol dobrý kompromis pár krát na tréning ísť alebo si nájsť nejakého skúseného borca, ktorý ti techniku odkontroluje a potom v pohode doma.
negi
Dátum registrácie: 26.09.2010

Príspevokod užívateľa !nstinct » 21.05.2013

A sparing bude mať so zárubňou ?
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
!nstinct
Dátum registrácie: 26.06.2010

Príspevokod užívateľa DaNo333 » 21.05.2013

!nstinct napísal:A sparing bude mať so zárubňou ?

:D
DaNo333

Príspevokod užívateľa negi » 22.05.2013

Do klubu čas chodiť nemá tak čo mu poradiť :D ? Nech tam aspon pár krát zbehne a naučí sa základ, ktorý môže drilovať aj doma. Čo mu mám nájsť sparinga :D ?
negi
Dátum registrácie: 26.09.2010

Príspevokod užívateľa !nstinct » 22.05.2013

Sparing proti svojemu vlastnemu tieňu je najefektívnejší :D
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
!nstinct
Dátum registrácie: 26.06.2010

Príspevokod užívateľa johnytgun » 08.06.2013

Rychlo hybat sa naucis,ale bude ti to prd platne pretoze bez skusenosti sa ajtak uderu neuhnes... To je ako keby si sa pytal ako nabrat svaly bez toho aby si isiel do posilovne alebo akymkolvek sposobom cvicil,cize ti ostava navstevovat nejaky klub alebo si proste vybrat iny sport.
Co sa tyka sily uderu tak na tu ti staci,ako povedali uz chalani aby ta niekto naucil techniku a potom si to mozes skusat aj sam na mechu a stale pritvrdovat + makat na vybusnej sile :wink:
johnytgun
Moderator
Dátum registrácie: 26.01.2010

Príspevokod užívateľa martin15 » 21.06.2013

na trenovanie reflexu sme kedysi na treningoch robili tak, ze sa spravili dvojice a jeden sa postavil asi meter pred stenu celom a druhy stal za nim a hadzal tenisove lopticky do steny a ty si ich mal potom chytat. To sa da robit kludne aj doma, povedz mame, otcovi... :lol: ,,, na reflexy to je dobre
martin15
Dátum registrácie: 19.01.2008

Príspevokod užívateľa emerko » 10.08.2013

!nstinct napísal:Sparing proti svojemu vlastnemu tieňu je najefektívnejší :D

tak tak, ked predbehne vlastny tien, tak bude vediet, ze rychlejsi uz nebude :)
emerko
Dátum registrácie: 10.08.2013

Príspevokod užívateľa boardo » 21.08.2014

DaNo333 napísal:niekde som cital ze rychlostuderov a reflex si mozno osvojit len do urciteho stupna.
Je to pravda?

každý ťa môže naučiť len to čo sám vie a ak ti bude tvrdiť že viac a lepšie sa už nedá práve to je dôvod prečo sa on sám prestal zlepšovať.. neexistujú hranice vždy môžeš byť ešte silnejší a rýchlejší ale k tomu musíš pochopiť život musíš pochopiť seba a nelipnúť na tvrdeniach druhých o tom že sa niečo nedá.. poznávaj seba porozumej sám sebe vyprázdni si hlavu od zbytočností.. dobrý majster ťa nebude učiť čo máš vidieť ale ako sa máš pozerať aby si uvidel sám.. ten čo sa za majstra vydáva človek s egom sám nikdy seba nepochopil a rovnako nepochopil že hranice neexistujú.. všetko je prepojené ak chceš byť dobrý bojovník musíš sa stať dobrým človekom nie umelo ale existenčne.. choď za tým čo chceš a nenechaj sa odradiť.
boardo
Dátum registrácie: 21.08.2014

Príspevokod užívateľa Mustang » 22.08.2014

Nesuhlasim...telo ma svoje hranice, kde koncia to zavisli na jednotlivcovi. Sila,rychlost ma svoje limity.

To co ti vsetci radia je najlepsie, sparing a trening, doma toho vela nenarobis. Ale ked uz tak kombinaciou Vrece+hruska+hruska na pruzine, mas super trening ale na vyssiu uroven potrebujes sparinga
Nechoď tam, kam vedie cesta...namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu...
Mustang
Moderator
Dátum registrácie: 25.07.2006

Návrat na "Bojové športy - Bojové umenie (MMA, K1, Karate, Kickbox, Box)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní