IF / IIFYM by Vilo

Re: IF / IIFYM by Vilo

Príspevokod užívateľa ViloNejaky » 22.06.2015

ROAD TO THE WORLD CHAMPIONSHIP INBA - DUBAI 2015

Report part 1.

Takže, kde vôbec začať... Asi začnem od prípravy a postupne sa prepracujeme až k samotnej súťaži. Bude to zrejme dlhšie takže koho nebaví čítať moje keci kuknite obrázky a máte pokoj :lol:

Moja príprava začala vlastne od momentu keď som sa 1. septembra 2014 rozhodol, že sa zúčastním týchto majstrovstiev a posnažím sa urobiť lepšiu formu ako na tých posledných na slovensku a že pojdem čisto štýlom IF / IIFYM aby som potvrdil že to funguje. Vrátil som sa z dovolenky v naprd stave, chudý/tlstý. Preto som si povedal, že budem pristupovať k tomu maximálne systematicky a posnažím sa vyvarovať predošlým chybám v príprave tak objemovej ako aj predsútažnej.
Obrázok

Vytvoril som si klasickú excel tabulku a začal zapisovať kalorie, váhu, fastingy, čas spánku atd. Kalorie som začal riešiť nie len z denného ale aj týždenného a mesačného hľadiska a postupne som systematicky začal navyšovať. Stanovil som si že pôjdem Korte tréning ktorý sa mi osvedčil a to rovno že ho pôjdem v troch etapách, keďže silovo som bol na tom úplne naprd.

Korte som začal prvú fazu hned v septembri na začiatku. Urobil som 17 tréningových dní korte pričom som išiel systémom 6x6 na základných cvikoch. Trénoval som ob-deň. Výsledkom bolo, že kompozícia sa za mesiac zlepšila, sila zase pomaly začala vracať k normálu.

Septembrové hodnoty:
kalórie boli 78500 kcal,
priemerná váha 82,7,
priemerný fasting time 16,02

Obrázok
fotka je po tréningu takže to trošku skresluje :P

Po prvom korte nasledoval riadny OFF keďže mi sekali druhú osmičku, no proste celé zle. 6 dní som vôbec necvičil a poriadne nejedol. Následne som zaradil krátky spilt aby som sa dal dokopy pred druhou fázou Korte tréningu. 25.10.2014 sme sa všetci stretli na zraze :) Moje silové výkony stáli za hovno 170kg na drep, 125kg na bench a 180kg na mrtvolu.

Video zo zrazu:

Po zraze som teda vhupol na druhú plánovanú fázu Korte tréningu. 22 tréningových jednotiek som odmakal avšak musím povedať, že už som išiel štýlom 2+1 pričom druhý tréning bol vždy doplnkový na rôzne partie. Systém som išiel 5x5 na jednotlivých cvikoch.

Novembrové hodnoty:
kalórie boli 88500 kcal,
priemerná váha 83,63
priemerný fasting time 16,91

Video z tohto Korte:

Paradoxne som išiel zrejme menej kalorii ako som myslel, že je adekvátne danému tréningu a zátaži v nom a stalo sa to, že som išiel do kvality a dokonca by som povedal že mierne "vysekal" :lol:

Obrázok

Na Silvestra som odletel do Anglicka, kde som teda okrem fastingu nedoržoval žiadne kalorie. Makal som v hardcore gyme a zral všetky dobroty a vela vela. Malo to svoje pre a proti. Vrátil som sa z Anglicka väčší ako som bol ale aj s tukom nejakým už :lol: váha nabehla o 5 kg vyššie a vrátil som sa cca 87-8kg. Každopádne sila bola po dvoch korte znatelne vyššia, objem svaloviny sa vrátil tam kde zrejme bol už pred rokom o takomto čase. V podstate som sa pol roka vracal len tam kde už som bol... a preto som chcel aj prípravu predsútažnú urobiť ovela ovela rozumnejšie ako naposledy... ale o tom nabudúce v Part 2 :wink:

Obrázok
Fotka značne skresluje kedže svetlo a hlavne to že som fajnovo rozpumpovaný bol :twisted:

Na záver táto fotka, ktorá demoštruje ako som vyzeral vyžraný ako prasa na dovolenke a ako začiatkom decembra po systematickom prístupe k tréningu, stravovaniu a celkovým kaloriam.
Obrázok
Awards:
*Vicemajster sveta INBA 2014 v kategorii Mr. Physique do 178cm
*Tretie miesto MS SR 2014 v kategorii Mr. Physique
*Prvé miesto Grand prix Ostrava 2013 v kategorii Mens Physique

Pre viac info sledujte moj log :)
Užívateľov profilový obrázok
ViloNejaky
Dátum registrácie: 28.03.2013

Re: IF / IIFYM by Vilo

Príspevokod užívateľa bgano » 08.10.2015

Serus Vilo,
nedavno som cital v jednom clanku, ze sa da naberat svalova hmota aj v miernom kalorickom deficite, uvadzalo sa tam ze denny deficit nesmie presiahnut 500 Kacl. Ja som skôr skepticky co sa tyka tohoto vyjadrenia ale zaujimal by ma aj tvoj nazor.
Ak nevieš prečo pokračovať,spomeň si nato, prečo si začal !
Užívateľov profilový obrázok
bgano
Dátum registrácie: 22.12.2012
Kontaktovať užívateľa:

Návrat na "Všetko ostatné (posilovne, bazár, kde cvičiť, domáca posilka atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní