Re: Rodicia a doplnky vyzivy

Príspevokod užívateľa pepo88 » 23.12.2013

len koli D-cku?
dnesne potraviny maju chaby obsah vitaminov a mineralov.. preto by som ludom vo fitku odporucal multivitamin... predsa len ma telo vyssie poziadavky na vitaminy ked tvrdo maka
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
Užívateľov profilový obrázok
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa Paťo22 » 23.12.2013

podla mňa nemá človek ovela vyššie požiadavky na mit/vit než obyčajný človek.. nechcem tu na nikoho útočiť, ale bolo pred týždňom sa mi zdá dokázané, že vit/min doplnky výživy su velmi velký marketing a že chabé percento z nich dokáže telo vstrebať, pri čom sa môže stať źe sa človek môže predávkovať minerálmi pokial má jedálniček bohatý na kalorie a pokym je niekolko kusov ovocia a zeleniny.. niečo k tým vit/min:
http://news.yahoo.com/case-closed-multi ... 11128.html
http://www.webmd.com/vitamins-and-suppl ... tivitamins
Paťo22
Dátum registrácie: 14.08.2012

Príspevokod užívateľa Pekks35 » 23.12.2013

Ano, dnes maju potraviny ovela nizsi obsah ako kedysi, ale stale si myslim ze suplementacia multivitaminom nie je lepsie volba.
Pato suhlas...

Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Pekks35
Dátum registrácie: 28.10.2012

Re: Re: Rodicia a doplnky vyzivy

Príspevokod užívateľa marosisko » 23.12.2013

:007
marosisko
Dátum registrácie: 26.07.2012

Príspevokod užívateľa pepo88 » 23.12.2013

hmm.. mozes hodit strucny obsah toho co si tu hodil? neviem po anj a ked to citam cez translator tak tomu nerozumiem :D
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

prelozil by som to aj cele ale nie som na pc.. v skratke tam hovori o tom ze tie vit/nminsuplementy su zle pretoze telo ich nedokaze abdorbovatiba niektore z nich v dosledku coho sa mozes predavkovat co moze mat zle dosledky pre tvoje zdravie.. je lesie jest aspon tie 2-3 kusky ovocia a zeleniny denne .. tym sa riadim ja :)
Paťo22

Príspevokod užívateľa Bress » 23.12.2013

ale su aj multivitaminy,ktore su robene studenym lisovanim z potravin a tie maju dost velku vstrebatelnost. A to, zeby sa nekto predavkoval vitaminmi to je velmi tazke, skor vacsina ludi ma niecoho nedostatok :)
Bress
Dátum registrácie: 09.03.2009

Príspevokod užívateľa marosisko » 23.12.2013

ako sa lisuju multivitaminy z potravin? vazne sa pytam este som o tom nepocul
marosisko
Dátum registrácie: 26.07.2012

Príspevokod užívateľa Jureck0 » 23.12.2013

u mňa je to relatívne v pohode (otec sa nestará,mama si asi zvykla) ale dnes ma naštvala keď išlo v TVsprávach niečo o multivitamínoch a že sú zbytočné atď.Hneď do mňa s tým začala rýpať že načo beriem vitamíny a načo ich kupujem atď.....
Ano, multivitaminy su zbytocne aj podla mna. Vitamin D3 (aj to len cez zimu) a zbytok dostanes zo stravy. Pri multivitamine zlyha absorpcia, najma kvoli mega davkam danych vitaminov. Zlozenie taktiez nie je optimalne, casto krat tam najdes veci ako fruktozovy sirup atd.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2
beriem len Cčko, D3 a oneAday(neviem či to považuješ za multivitamín)
Jureck0
Dátum registrácie: 07.10.2013

Bress schvalne som tam predavkovanie vitaminmi nenapisal.. Ale mineralmi ;)
Paťo22

Príspevokod užívateľa Bress » 23.12.2013

aha ja som to cital narychlo ale aj tam to nie je nejak caste, kedze ak funguju regulacne mechanizmy tak neni problem :)
Neviem jak sa robia tie za studena lisovane, ale su. V europe dost malo druhov a drahe bars ale v USA je to lepsie no. A maju omnoho vyssie hodnoty vstrebatelnosti, kedze su v prirodzenych formach
Ono tam zalezi napr. pri vela latkach aku maju izomeriu napr. D a L aminokyseliny a takto moze byt u hromady latok a moze ich byt 20 a telo dokaze zuzitkovat len jednu. Napr. pri paracetamole su myslim, ze 2 a ked je tam 500mg tak realne sa vyuzije 250g ale pecen musi spracovat tych 500mg.
Proste aj z tych umelych nieco vstebe ale fakt neviem kolko z coho, preto su tam casto aj take salene hodnoty a moc je z toho az zlaty :) A vyrobit co najcistejsi extrakt je zatial dost nakladne ale napr. pri tom (asi je to on:) ) paracetamole uz nejaka firma robi, kde je 95% tej konformacie, co telo prijma a potom je to mensia zataz na pecen.
Bress

Príspevokod užívateľa tilter » 24.12.2013

podla mňa nemá človek ovela vyššie požiadavky na mit/vit než obyčajný človek.. nechcem tu na nikoho útočiť, ale bolo pred týždňom sa mi zdá dokázané, že vit/min doplnky výživy su velmi velký marketing a že chabé percento z nich dokáže telo vstrebať, pri čom sa môže stať źe sa človek môže predávkovať minerálmi pokial má jedálniček bohatý na kalorie a pokym je niekolko kusov ovocia a zeleniny.. niečo k tým vit/min:
http://news.yahoo.com/case-closed-multi ... 11128.html
http://www.webmd.com/vitamins-and-suppl ... tivitamins
tu som prestal citat prvy clanok "beta-carotene, vitamin E and possibly high doses of vitamin A supplements actually increase death rates, the researchers said."

a v druhom clanku som sa dostal tu "With three new studies finding that a daily multivitamin won't help boost the average American's health, the experts behind the research are urging people to abandon use of the supplements.

The studies found that popping a daily multivitamin didn't ward off heart problems or memory loss, and wasn't tied to a longer life span."

co z toho sa vztahuje na nas co cvicime? sme priemerny american, ktory sedi doma na riti a zere vo fastfoodoch? rovnako neberieme multivitamin kvoli srdcovym problemom a problemom s pamatou, predsa to ma u nas iny vyznam... ako ja necakam od multivitaminov ziadne zazraky, na druhu stranu nemam tolko penazi, aby som jedol tonu zeleniny denne, ale pokial si to niekto moze dovolit tak nech kasle na tabletky... ja sa snazim dat si kazdy den nejaku paradajku, papriku, sem tam nieco zelene, banan a jablko, a zbytok dozeniem multivitaminom a mineralom
"nevadí ak zjem cca 2 plátky toaletného navyše ku BCAA? :D hlavne čo sa diéty týka."
tilter
Dátum registrácie: 25.03.2011

Príspevokod užívateľa brassers » 24.12.2013

ja sa snazim dat si kazdy den nejaku paradajku, papriku, sem tam nieco zelene, banan a jablko, a zbytok dozeniem multivitaminom a mineralom
akurat podla mna tam potom uz ziaden "zbytok" nie je. je sice pravdou, ze dnesna zelenina a ovocie nie je to, co byvalo, no v kombinacii s celoplosne racionalnou stravou (whole foods, co najmenej spracovane) uz tam nie velka potreba pre dodatocnu suplementaciu ostatnych vitaminov a mineralov, takze ten multimineral navyse clovek pri normalnych podmienkach skor splachuje do zachoda. uskodit neuskodi, ale ani z toho nebude mat extra benefity. mozno akurat tak v hlave vo forme placebo efektu
Do nutričných hodnôt počítam aj zeleninu a ovocie -> (červený grep na desiatu ako spaľovač , čo si o tom myslíte ? cca 150g/deň)
brassers
Dátum registrácie: 05.10.2012

Príspevokod užívateľa Bress » 24.12.2013

jj presne tak, ak sa clovek stravuje aspon ako tak rozumne tak vobec netreba. Ja vacsinou neberem akurat obcas v prahe aj to 1/3 z toho davkovania, co oni davaju, ked dlhsie nejdem do kauflandu. Bo v Bille tam maju nehorazne ceny na zeleniny a ovocie (asi 2-3x viac ako v normalnych obchodoch).
edit: ked dost soli a neje vegan stravu o mineraly by som sa nebal a z vitaminov mozno tak Becka pripadne D.
Naposledy upravil/-a Bress v 24.12.2013, upravené celkom 1 krát.
Bress

Príspevokod užívateľa Warrior » 24.12.2013

Podľa mňa má aktívny cvičenec vyššie nároky na príjem vitamínov a minerálov ako domased. A pochybujem, že jedna paradajka a jablko vykrije požadovaný príjem. Zas na druhej strane stačí jedna mrkva, banán a z toho máš draslíku dosť, železo zo špenátu. Potom by bolo nerozumné zaťažovať organizmus minerálmi vo forme tabliet.(pre niekoho kto nekonzumuje zeleninu a ovocie je suplementácia vhodná). Vitamíny rozpustné v tukoch D,E,K,A. Určite stačí ich doplniť formou suplementácie 1x za 1-2 týždne. Minerálmi a vit. rozpustných v tukoch sa dá predávkovať. Vitamíny rozpustné vo vode - celé spektrum B, C, H by som určite užíval formou suplementácie denne. Pre aktívnych cvičencov je to nutnosť (tí čo majú 2 či 3fázový tréning, tak to už ani nehovorím). Treba ich dopĺňať v potrebnom množstve. Keďže tie sa vyplavujú rýchlo.
Warrior
Dátum registrácie: 08.06.2012

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní