Protein (bielkoviny)

Re: Protein (bielkoviny)

Príspevokod užívateľa Wera1 » 30.03.2016

mar55 napísal:To je normal, automaticky to hodi :)

aha :D som nevedela. dakujem za vysvetlenie. som tu nova, no takto to vyznelo ako spam, co nebol umysel :| takze ziadna skusenost s 4 fitness? lebo mi bola odporucena tato stranka
Wera1
Dátum registrácie: 26.02.2016

Príspevokod užívateľa Timmy32 » 06.04.2016

Aky rozdiel je medzi CFM a CFU proteinom?
Timmy32
Dátum registrácie: 19.01.2013

Príspevokod užívateľa ADM » 06.04.2016

Len preklep
ADM
Dátum registrácie: 22.10.2012

Príspevokod užívateľa mtko » 06.04.2016

CFU je špeciálny protein vyrobený na marse, podla výskumov má o 8,35% lepšie vstrebávanie u bežne cvičiacich veveričiek, na ktorých bol testovaný. Bohužial veveričky sú natolko inteligentné, že nepodliehajú marketingu a nekupujú najnovšie ultra tuti frtuti proteiny z marsu, ale skôr konzumujú kvalitné potraviny ako primárny zdroj bielkovín. Mali by sme si od nich vziať príklad.
fat'n'weak
Užívateľov profilový obrázok
mtko
Dátum registrácie: 25.12.2013

Príspevokod užívateľa arašid » 06.04.2016

Je to Ultrafiltrát vs Mikrofiltrát srvátky, oba veľmi kalitné.
Mikrofiltrát je o nejaké zanedbateľné percento biologicky aktívnejší, má zachovaných viacej bielkovinových frakcií...
Pokiaľ nie je veľký € rozdiel, tak by som išiel do CFM.
CFU sú napríklad nespamuj 80ky všetky myslím, klasické WPC80 a aj Myprotein napríklad.
CFM je veľa výrobcov, aj drahých. Najlacnejšie bude asi od NN alebo N3, prípadne Prom IN má za veľmi dobrú cenu tiež :)
arašid
Dátum registrácie: 06.03.2015

Príspevokod užívateľa DJmixo » 16.04.2016

Som s NN veľmi spokojný a beriem od nich už dlhšiu dobu ale nedávno som sa dočítal že pri týchto lacnejších proteinoch ako je NN alebo SM nieje vsetko ok... Vraj ide o to koľko bielkovín nieje denaturovanych a koľko vie potom telo stráviť a prijať... Čo si o tom myslíte? Je lepšie priplatiť za značku?
DJmixo
Dátum registrácie: 13.11.2010

Príspevokod užívateľa Phantom » 16.04.2016

Chalani viete odporučit niaky protak okrem NN N3T STLMS na rano ked človek vstane? potrebujem tam aspon 20g bielkovin tak niaky taky protak potom po 30 min davam 500ml mlieko 100-150g vločiek tak niaky protak na rano a po treningu asi kupim hydro z NN len na rano aky protak niaky chutny dobry? respektíve nevadí ze budem dookola jest ten isty protein netreba obmenit raz za čas to amino spektrum? a hydro ake zobrat DH5 DH32 či ake
Dakujem za radu
A ešte je nejaky rozdiel medzi CFM gold a CFM natural?
Opäť na vrchole Olympu...
Phantom
Dátum registrácie: 30.10.2014

Príspevokod užívateľa Delonge666 » 21.04.2016

DJmixo napísal:Som s NN veľmi spokojný a beriem od nich už dlhšiu dobu ale nedávno som sa dočítal že pri týchto lacnejších proteinoch ako je NN alebo SM nieje vsetko ok... Vraj ide o to koľko bielkovín nieje denaturovanych a koľko vie potom telo stráviť a prijať... Čo si o tom myslíte? Je lepšie priplatiť za značku?

denaturovane bielkoviny su pre svalove ucely ok, neriesil by som to. Ak sa nemylim, tak napr. hydrolizaty su uz z principu kvoli ich vyrobnemu procesu denaturovane vsetky. Maso, vajcia a pod. upravujes varenim a tiez denaturuju > napr. konzumaciou suroveho nedenaturovaneho vajicka by si vela nevyhral ;)

A study published in the "Journal of Nutrition" found that consuming cooked eggs as opposed to raw eggs provided the highest rate of protein absorption and is the safest method of consumption. The study concluded that the body absorbs protein from a cooked egg at a rate of 91 percent, while raw egg protein is absorbed at a rate of 50 percent over a 24-hour period. Apparently, the denaturing of the protein resulted in the higher rate of protein absorption in the body.
Nezalezi na tom ci mi niekto veri, pravda je aj tak len jedna...
Delonge666
Dátum registrácie: 14.08.2007

Príspevokod užívateľa Dianabolik » 07.05.2016

Caute, ked prijmam rastlinne bielkoviny v jednom jedle spolu so zivocisnymi, mam pocitat aj tie rastlinne? Vychadza mi to cca 20g rastlinnych, to je celkom dost..
Dianabolik
Dátum registrácie: 26.01.2016

Príspevokod užívateľa DADO44 » 07.05.2016

ja osobne počítam všetky bielkoviny ...
FB: Tadeáš Mihál - Amateur Bodybuilder
Height: 176cm +/-
Weight: 89-90kg
DADO44
Dátum registrácie: 05.02.2013

Príspevokod užívateľa Endo » 07.05.2016

Dianabolik napísal:Caute, ked prijmam rastlinne bielkoviny v jednom jedle spolu so zivocisnymi, mam pocitat aj tie rastlinne? Vychadza mi to cca 20g rastlinnych, to je celkom dost..

Nevidím jediný dôvod ich nepočítať..
Eat clean today, feel great tomorrow.
Endo
Dátum registrácie: 14.12.2014

Príspevokod užívateľa noGainz » 07.05.2016

Endo napísal:
Dianabolik napísal:Caute, ked prijmam rastlinne bielkoviny v jednom jedle spolu so zivocisnymi, mam pocitat aj tie rastlinne? Vychadza mi to cca 20g rastlinnych, to je celkom dost..

Nevidím jediný dôvod ich nepočítať..

pozri sa na veganov
noGainz
Dátum registrácie: 01.01.2015

Príspevokod užívateľa mar55 » 08.05.2016

nikdy nekonciaca diskusia :D
mar55
Dátum registrácie: 20.11.2014

Príspevokod užívateľa noGainz » 08.05.2016

ne ne akoze pokial cloveku tvori prevaznu vacsinu zivoscisna bielkovina tak jasne pocitaj vsetky, ale ak rastlinne tak sa spamataj
noGainz
Dátum registrácie: 01.01.2015

Príspevokod užívateľa pepo88 » 06.06.2016

ja pocitam iba zivocisne..z rastlinnych aj tak vacsinu telo nevyuzije, to by museli byt nakombinovane do detailu s inymi bielkovinami aby mali biologicku hodnotu 100% :)
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní