Aerobne aktivity

Re: Aerobne aktivity

Príspevokod užívateľa ado93 » 06.07.2014

Dnes som siel prvykrat, 4,2km cas 30minut lebo su 3 kopce (2 dlhe a celkom strme), na lacno, len hned po zobudeni som si dal 3deci vody a paradane sa bezalo :)
ado93
Dátum registrácie: 04.10.2013

Príspevokod užívateľa Frico » 06.07.2014

kavu pred alebo po rannom kardiu? obvykle hned po zobudeni davam bcaa+glutamin+kavu a idem si zabehat (cca 30min, 60% tepova frekvencia) a hned nato pevne ranajky (vajcia, zelenina) .. niekde som však čítal že kava by sa rano pred kardiom nemala piť, nejak tomu ale neverim :) aky mate nazor, resp ako to robievate vy?
Nothing but a peanut.
Užívateľov profilový obrázok
Frico
Dátum registrácie: 04.07.2014

Príspevokod užívateľa homar » 06.07.2014

však priemerka 8,4 km/h v kopcovitom teréne je fajn si myslím
R.C.: “Train harder and grow bigger.”
homar
Dátum registrácie: 29.05.2008
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Fesák » 06.07.2014

Ja si dam namiesto aerobky radcej nejaky tvrdy ctossfit wod -:)Na zaciatku som si myslel ze CF je len pre zeny a tak,alee skuste si to niekedy
Fesák
Dátum registrácie: 07.04.2011

Príspevokod užívateľa Hudy » 08.07.2014

kavu pred alebo po rannom kardiu? obvykle hned po zobudeni davam bcaa+glutamin+kavu a idem si zabehat (cca 30min, 60% tepova frekvencia) a hned nato pevne ranajky (vajcia, zelenina) .. niekde som však čítal že kava by sa rano pred kardiom nemala piť, nejak tomu ale neverim :) aky mate nazor, resp ako to robievate vy?
Ja by som za klasiku, pred.
Hudy
Dátum registrácie: 12.06.2014

Príspevokod užívateľa stevo85 » 15.07.2014

Zdravim, co hovorite na takyto hardcore kardio trening? Skusal ho niekto? Je to efektivnejsie ako napr. beh?:

http://www.youtube.com/watch?v=QCqWeAL2xb4

Idu sa tam minutu v kuse tie kardio brutality, potom je 15 sek prestavka a zas sa opakuje dalsie kolo. Roky som sa venoval len dvihaniu zeleza, takze moja kondicka je na tom dost zle :lol: mojim cielom je teda dramaticke zlepsenie kondicie v co najkratsom case + samozrejme spalit nejaky ten tuk. Chcem sa postupne dostat tak na 6 kol (myslim, ze 10 by bolo asi moc a palili by sa uz aj svaly).
stevo85
Dátum registrácie: 15.07.2014

Príspevokod užívateľa pepo88 » 16.07.2014

efektivnejsie alebo nie.. tot otazka :D moze byt a nemusi.. vsetko je o tom co do behu a ineho kardia das.. ale urcite to vyzera byt zabavnejsie.. rob to, co ta bude bavit a s maximalnym nasadenim, popripade intervalovo a vybudujes si kondiciu :007
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa keksik0061 » 26.07.2014

palit svaly po 10 kolach toho tu? :D no za 10min spalis vsetky svaly co mas este pri tej intenzite :D
keksik0061
Dátum registrácie: 14.03.2009

Príspevokod užívateľa Illusion Will » 21.08.2014

Dobrý deň,

Chcel by som sa opýtať, zostavujem si nový tréningový plán z dôvodu blížiacej sa školy, a narazil som na jeden problém :/

Behával som 4x týždenne po 45 minútach lenže teraz mi to nebude jednoducho vychádzať. Potreboval by som nejakú aeróbnu aktivitu, ktorou by som mohol prispieť k spaľovaniu prípadných nežiadúcich tukov, zameriavajúc sa na čo možno najväčšie šetrenie nôh (tým sa chcem o to viac venovať pri posilovaní nakoľko doteraz som viac venoval priestor hornej časti tela).
A preto by som potreboval poradiť vhodnú aeróbnu aktivitu.

Čo by ste povedali na cvičenie s Hula hoop? Pýtam sa, lebo som nenašiel o tom v diskusií ani na internete žiadne informácie čo sa týka súvislosti zároveň i s posilovaním (ako doplnku) a formovaním postavy. Myslíte si, že by som tým mohol nahradiť plnohodnotne jeden deň behu (mohol by som ho zaradiť napríklad po skončení posilovania v rozmedzí 15-45 minút) ?

Viem, že je to špecifický druh aktivity, ale častokrát aj keď pršiava nemám možnosť ísť von behať, a hnevá ma poslednú dobu, že ten beh som viackrát vynechal a aj mi v daný deň nejaká aeróbna aktivita chýba, bolo by toto dobré, alebo by ste volili niečo iné? Aký je váš názor?
Illusion Will
Dátum registrácie: 09.08.2014

Príspevokod užívateľa DADO44 » 02.09.2014

švihadlo a ideš
FB: Tadeáš Mihál - Amateur Bodybuilder
Height: 176cm +/-
Weight: 89-90kg
DADO44
Dátum registrácie: 05.02.2013

Príspevokod užívateľa MarekTV » 17.11.2014

Čo by ste povedali na cvičenie s Hula hoop? Pýtam sa, lebo som nenašiel o tom v diskusií ani na internete žiadne informácie čo sa týka súvislosti zároveň i s posilovaním (ako doplnku) a formovaním postavy. Myslíte si, že by som tým mohol nahradiť plnohodnotne jeden deň behu (mohol by som ho zaradiť napríklad po skončení posilovania v rozmedzí 15-45 minút) ?

Viem, že je to špecifický druh aktivity, ale častokrát aj keď pršiava nemám možnosť ísť von behať, a hnevá ma poslednú dobu, že ten beh som viackrát vynechal a aj mi v daný deň nejaká aeróbna aktivita chýba, bolo by toto dobré, alebo by ste volili niečo iné? Aký je váš názor?
Pre aerobnu aktivitu je charakteristicke vykonavat dlhotrvajucu pohybovu cinnost urcitej intenzity za neustaleho prisunu kyslika.
Takze odpoved na tvoju otazku je, ano, teoreticky touto cinnostou by si mohol nahradit beh. Ja skor vidim problem v technike cvicenia. Krutit sa s kruhom 20 a viac minut bez zbytocnych preruseni a drzat si vyssiu tepovu frekveciu by mohol byt pre teba problem.
Na youtube je urcite kopec videi s cviceniami v domacnostiach a bez nacinia. Je to celkom in kedze americania su lenivi uz aj z domov vychadzat :D (Aerobic exercises at home) ...mozno ta nejake z tych videi zaujme.
MarekTV
Dátum registrácie: 09.11.2014

Príspevokod užívateľa FnK » 11.12.2014

Čus,

v BULKingu,konkretne fomin,ake volit kardio ? Moja klasika je HIIT,nejaky bike,vreco,svihadlo.
Chcel som skusiet nejake CF cardio,burpees a tieto srandy.
Pripadne niekto kto sa tomu rozumie viac nez ja,nejaky novy protokol ohladne kardia ? Lean & ripped.
Dik ;)
IIFYM,len nepočítam kalórie
FnK
Dátum registrácie: 07.11.2010

Príspevokod užívateľa mar55 » 05.01.2015

Ako kombinujete kardio behom naberania? Ja si zvyknem totiz davat na rozohriatie bike teraz, kedze sa snazim momentalne posunut silu vyssie, MT a bench sa posunuli, ale nohy nijak zasadne.
Chcem len zistit, ci je chyba v treningu, alebo len malo kalorii. Chvilku to s frontom slo lepsie a potom samozrejme si uz telo zvyklo.
Nohy cvicim v PO drepy (front som robil, alebo teraz som zase k back squattu presiel) dve serky na precvicenie, potom 10x3, za tym uz len predkopavanie a vo ST leg press po 4 seriach gradualne hore a 3 serie lounges s cinkou.
Premyslam, ci len musim vymenit trening, cviky, ci som nezaznamenal chybu v kaloriach (prijmem aspon 2g B, tuk je tak 1,5 priemerne a sachary asi 400g), alebo ci mam obmedzit kardio pred treningami) ale to je len tych 10 min, co mi nepride brutal).
mar55
Dátum registrácie: 20.11.2014

Príspevokod užívateľa azit003 » 05.01.2015

mne udrelo do očí že tam nemáš nič na hamstingery... to len tak na okraj.
azit003
Dátum registrácie: 16.03.2014

Príspevokod užívateľa mar55 » 05.01.2015

Hamstringy cvicim ked robim chrbat - ut a piatok po MT
mar55
Dátum registrácie: 20.11.2014

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný