Bolesti, úrazy

Re: Bolesti, úrazy

Príspevokod užívateľa daniel96 » 11.11.2016

Niee ja som tiež donedávna ani len netušil že také niečo je :) neviem či to dobre vysvetlím ale posnažím sa, je to dá sa povedať zapálená oblasť v svale (hrča), ktorá kurevsky boli :D no a mám to pri lopatke a boli ma ešte aj jedna časť hrudníka, som už od pondelka na flectore, dnes masáž a asi si pôjdem dať predpísať aj lieky na uvoľnenie svalstva
Bench-press: 132,5 kg , 2016
Bench-press eq: 150 kg , 2016
Deadlift: 192,5 kg , 2014
Deadlift eq: 220 kg , 2016
Squat: 165 kg 2014
WestSide Warriors - https://www.facebook.com/WestSideWarriors.1?fref=ts
Užívateľov profilový obrázok
daniel96
Dátum registrácie: 08.01.2013

Príspevokod užívateľa ADM » 11.11.2016

No ja to mam (mal som?) pod trapezom, tiez niekde v oblasti lopatky uz sú to asi 2-3 mesiace čo to tam citim, absolvoval som asi 10 masáži pri ktorých som myslel že omdliem od bolesti a stále to tam cítim ked idem na masáž aj ked menej no, takže good luck :)
ADM
Dátum registrácie: 22.10.2012

Príspevokod užívateľa daniel96 » 11.11.2016

tak to dúfam, že mojej spazme sa bude chcieť zmiznúť skor :D za 3 týždne chcem štartovať v Terchovej :D
daniel96

Príspevokod užívateľa Bress » 11.11.2016

to nie je zapalene :) Realne je to napr. par svalovych vlakien, co je velmi silno ztiahnutych a ak je to ozaj spasmus, tak on sa sam od seba tazko a zriedkavejsie uvolni ale da sa proste roztlacit, ze to treba presne najst a tlacit nato silno silno tak 30-60sek aj opakovane. A velkostou je to napr. ako hlavicka spendliku alebo nejaky malicky gombicek atd.
viac nestiham napisat teraz :)
Bress
Dátum registrácie: 09.03.2009

Príspevokod užívateľa Karin » 11.11.2016

Ahojte, vždy som sa venovala športu,ale doteraz som nemala žiaden problém. Teraz chodím do posilovne asi mesiac aj pol 4x do týždňa a posledné dva týždne ma strašne bolí chrbát. Najprv to začalo na krížoch, ale teraz len medzi lopatkami a hlavne na lavej. Neviem či je to spôsobené tým, že zle cvičím alebo len je to len stuhnuté a treba chodiť pravidelne na masáže( zatial som bola len raz) alebo k tomu dopomáha práca v ktorej som 8hod len na nohách a celú dobu robím ten istý pohyb že naťahujem lavú ruku (v práci ma to bolí najviac). Viete mi poradiť ?
Karin
Dátum registrácie: 11.11.2016

Príspevokod užívateľa noGainz » 11.11.2016

ano vieme. chod za odbornikom
noGainz
Dátum registrácie: 01.01.2015

Príspevokod užívateľa Bress » 12.11.2016

fyzio
Bress

Príspevokod užívateľa Dante Flyshit » 12.11.2016

Dva týždne už sú dosť. Mňa občas po ťažších tréningoch chytil chrbát, ale zvoľnil som a max do týždňa to bolo fuč. Teraz ma seklo pred troma týždňami pri trhu, bedrovú časť mi následkom toho dynamického pohybu prehlo do lordózy lebo stred tela to neudržal a odvtedy je to v prdeli. Ešte som sa smial že pri mrtvole 200+ to držalo a na takej ***** to poserem. Ale ako som trénoval ďalej tak ma smiech prešiel :D Podať si väčšie než 20kg jednoručky na tlaky na rovnej bol zrazu veľký problém. Tak som radšej ukončil tréning a šiel domov. Prvé dni som ani obsedieť nemohol, chôdza len s pridržiavaním sa o nábytok, humus. Jak nezaťažujem chrbát tak je to OK, ale stačí menšia záťaž a zasa to bolí. Včera som skúsil mrtvolu s 50kg a bez bolesti to nešlo, tak som to nechal tak. Toto som ešte nezažil veru.

Najhoršie je, že ideš za ortopédom a povie ti, že objednáva len prvý deň v mesiaci a je tak zaneprázdnený, že možno tento rok sa k nemu nedostaneš. Ďalší ordinuje asi tak 3 a pol dňa a to si ešte musíš vystáť rad od piatej rána. Ostatní sú buď zaneprázdnení ešte viac alebo to je ortopéd typu "daj si ibalgin a necvič". Zúfalstvo.

Je možné objednať sa k fyzioterapeutovi aj bez vyšetrenia ortopédom? Resp. má to zmysel? Príp. masáže? Nemôže mi to ten fyzio ešte viac dojebať keď tam pôjdem bez lekárskej správy? Alebo jak to funguje?
Dante Flyshit
Dátum registrácie: 22.12.2009

Príspevokod užívateľa janciny » 13.11.2016

Dante Flyshit napísal:Je možné objednať sa k fyzioterapeutovi aj bez vyšetrenia ortopédom? Resp. má to zmysel? Príp. masáže? Nemôže mi to ten fyzio ešte viac dojebať keď tam pôjdem bez lekárskej správy? Alebo jak to funguje?

K fyzioterapeutovi, alebo na masaz, sa mozes objednat kedykolvek, aj bez nejakeho lekarskeho vysetrenia, alebo spravy..
Bezne to funguje tak, ze ak ludi nieco boli (sekne ich, alebo si myslia, ze ich seklo), tak sa objednaju na masaz, alebo k fyzio a tam im pouvolnuju, pomasiruju bud priamo bolestivu oblast, alebo tie prilahle. Treba vyskusat. Ublizit by ti urcite nemalo :007
Som s5!
Konečne :)
janciny
Moderator
Dátum registrácie: 15.02.2011
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Bress » 13.11.2016

ono od ortopeda potrebujes na nemocnicneho fyzio ( alebo od rehabilitacneho lekara, neurologa, kupelnoveho a neviem, kto este moze ) Ale tam sa vacsinou nedostanes k dobremu, lebo oni riesia ine veci, vseliakych neurologickych pacientov. K sukromnym sa objednas sam normalne.
A pravdepodobne ti pomoze viac fyzio ako ortoped, zjavne vacsina ludi nevie co ocakavat od koho :)
Bress

Príspevokod užívateľa Dante Flyshit » 13.11.2016

Bol som u obvodnej a ona ma poslala za ortopédom.

Je pravda že neviem čo čakať lebo som toto nikdy neriešil, resp. vždy keď ma niečo pobolievalo, tak sa to utriaslo pauzou od tréningu, strečingom...ale po 3 týždňoch sporadického trénovania na "štvrť plynu" ma stále sekne aj pri smiešnej váhe, takže už to asi neni sranda.

Keby niekto vedel odporučiť fyzioterapeuta v Prešove a okolí, tak budem rád.
Dante Flyshit

obvodne su casto hroza tiez. Proste ako ono vseobecne su urcite kolecka ale casto nemaju zmysel pre taketo veci. Ja by som zvolil nasledujuci postup skusil nejakeho fyzio, co sa kus zamerieva na sportovcov. Urcite budu aj v PO, lebo su tam nejake sportove kluby. A keby z toho nic nebolo a zaroven by sa to nezlepsovalo tak by som riesil ortopeda. Samozrejme, ak citis nejake brnenie v nohe/ach, palenie alebo bolest. Tak to hned za ortopedom alebo neurologom. Ono podla opisu ak si mal par dni problem chodit, tak to nebude taka banalne a snad to bol len sval alebo vazivo a ne plotnicka. Ak je to ten lepsi pripad, tak do 3och mesiacov by si mohol byt okej.
Bress

Príspevokod užívateľa Dante Flyshit » 13.11.2016

Brnenie v nohe necítim, bolesť nikam nevystreľuje. Čisto ma len ako keby "strekne" v chrbte. S tou chôdzou bol problém hlavne v tom, že akonáhle som nechodil ako keby som prehltol pravítko, začal ma bolieť chrbát. Tak som sa radšej podopieral ak sa dalo, lebo ma to dosť vyčerpávalo.

Najhoršie bolo asi keď som dlhšie sedel či ležal a potom šiel vstať. To som sa potom musel ako keby rozhýbať lebo som sa cítil zatuhnuto v oblasti krížov. Toto už momentálne neni, teraz som tak cvične vstal z kresla po 2 hodinách a bezproblémov. Takisto som spával len tak 5 hodín cca a budil sa na bolesť. Toto tiež prešlo, na noc som si dával pod kríže takú teplú plyšovú "fľašu". Len stále vo mne hlodá neistota, nechcem to podceniť lebo by sa mi to mohlo vypomstiť.
Dante Flyshit

Príspevokod užívateľa daniel96 » 13.11.2016

dante, toto isté ako popisuješ som mal tiež,bohužiaľ išlo o platničku :/ neprestávajúca bolesť , vždy keď sa už trocha polepšilo tak prišiel blbý pohyb a ďalšie seknutie, tak ako píšeš aj ty tak, obvodná a pak ortopéd ale tam nula bodov, pomohol mi jeden šikovný chiropraktik, ktorý mi to napravil potom už bolo len na mňa ako to dám dokopy, trvalo to cca rok ale mám kríže v ,, pôvodnom stave ,,
... k môjmu problému z úvodu strany, zrejme ide o blokádu hrudnej chrbtice :(
daniel96

tak ono nemusi to byt nutne platicka, lebo proste tam chrbat reaguje na poskodenia velkymi spasmami a to hlavne boli ale aj moze a potom to bude na dlhu trat.
Bress

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní