Bolesti, úrazy

Re: Bolesti, úrazy

Príspevokod užívateľa sonicsvk » 12.12.2016

IMG_20161212_151414.jpg
IMG_20161212_151414.jpg (519.17 KiB) 452 zobrazení
Ahoj nemali ste niekto podobnú hrču na spodnom chrbáte je mäkká na dotyk keď začnem chrbát tak tvrdá ako sval spodný chrbát má docela boli pri pritahoch mŕtvych ťahoch keď mám opasok ani nie počas série ale keď skončím sériu a dám ho dole tak sa my ťažko zohne a cítim ho cítim ho napríklad aj keď umývam auto dlhšie som zohnuty a tak podľa mňa toje že som chodieval istú dobu mŕtvy ťah zlou technikou ťažkou váhou a teraz som si všimol že už sa my tam aj takto hrca spravila bol som stim u fyzioterapeutka a ten my len povedal že mám krivý chrbát ponapraval má a že je to ok už ale nič sa nezmenilo inak som aj dosť vysoký tak ten chrbát asi trpí aj viac 198cm ak ste stim mali niekto skúsenosť alebo viete čo toje ako sa to rieši operáciu alebo tak napíšte budem rád po sviatkoch stim pôjdem doktorovy ďakujem
sonicsvk
Dátum registrácie: 12.01.2011

Príspevokod užívateľa FnK » 23.01.2017

Ahojte :)
Som rad ze sa po velmi dlhej dobe vraciam na toto forum, no o to menej z akeho dovodu.
Cvicim cca 6rokov (natty,cize 2roky uz bez progressu.. :D ) a moje telo to uz pocitilo,velke vahy si vybrali svoju dan. Bolest v ramene pri tlakovych cvikoch ktora neprechadzala naznacovala iba jedine,navstevu lekara
V Decembri mi bola ortopedom diagnostikovana "Bursitis regio subaccromialis ommae" t.j zapal burzi v ramene tzv. burzitida
Ortoped mi predpisal lieky na vytiahnutie zapalu, konkretne Flugalin na chem. baze a Repasil na prirodnej baze..nepomohlo
Potom mi do ramena pichol kortikosteroidy, od tohto momentu je to 3 tyzdne,samozrejme uz od decembra rameno nezatazujem,ale citim ze ani kortiko mi nepomohli,a ani moc nemohli kedze len tlmia bolest,neliecia.
Za 3tyzdne idem na MRI,predpokladam ze dalsi postup liecby bude len dalsie aplikovanie kortiko,preto sa pytam vas,co by ste mi odporucili ?
Zvysit viralnu imunitu ? rehab. ?...maste,suplementy hoci co co by mi mohlo pomoct pripadne pomohlo vam ocenim.
Zatial davam iba MSM cca 5g na den a cca 500mg vit. C na den plus sem tam multimineral a multivit. , zo stravy viac ovocia a zeleniny...
Dakujem za kazdu radu :)
IIFYM,len nepočítam kalórie
Užívateľov profilový obrázok
FnK
Dátum registrácie: 07.11.2010

Príspevokod užívateľa Chaskar » 23.01.2017

ja by som nasadil peptidy,su priamo urcene na dany ucel...natty budes stale kedze z AS to nema spolocne vobec nic jediny rozdiel je ten ze co je v USA bezna prax v EU je to 100rokov za opicami,prirodne blbiny ti nepomozu...ak je to v takom stadiu ake opisujes.
SQ-250kg(no wraps)
BP-180kg
DL-265kg
Chaskar
Dátum registrácie: 29.12.2016

Príspevokod užívateľa Bress » 23.01.2017

chornicky kortiko urcite nie, to ti v konecnom dosledku viac uskodi. Ak ti to neustupuje na nejakych nesteroidnych antiflogistikach, tak asi operacne vybrat bursu no. K tym peptidom sa neviem vyjadrit ale pozrel by som sa nato a ak tam nieco je, tak ja osobne by som to skusil asi skor ako operaciu. A uplne odizolovat rameno nie je dobre,
Naposledy upravil/-a Bress v 24.01.2017, upravené celkom 1 krát.
Bress
Dátum registrácie: 09.03.2009

Príspevokod užívateľa edgarius » 23.01.2017

bpc-157 alebo tb500?
----------
Lidé! Ještěri z těmných světů vám chtějí dát čipy do těla a zotročit vás jako úbohé loutky!!!
edgarius
Dátum registrácie: 11.02.2008

Príspevokod užívateľa FnK » 24.01.2017

Chalani diky za nazory !
Najprv pockam na vysledky z MRI,dovtedy sa to posnazim co najviac zregenit a nenamahat.
btw na MRI by bol vidiet zapal aj v inej casti tela keby bol pritomny ? Mam pocit ze ten zapal nemusi byt iba lokalny, ale ze v tom ramene to iba vyustilo, sem tam ma bolia klby prstov na rukach.
Pepky postudujem, napadlo ma to uz, no osobne si myslim ze na SVK sa len tazko daju zohnat skutocne kvalitne pepky...
IIFYM,len nepočítam kalórie
FnK
Dátum registrácie: 07.11.2010

Príspevokod užívateľa Bress » 26.01.2017

no rezonancia sa robi iba prislusnej casti tela na cele telo by si v tuneli musel byt cely den :D
Bress
Dátum registrácie: 09.03.2009

Príspevokod užívateľa Yzerman » 29.01.2017

uplna pauza od cvicenia, kortikosteroidy uz nedavat, pockat kym bolest prejde a potom zacat s mini vahami.

tak ako pisu ostatni, tieto prirodne veci, lieky od bolesti nepomozu. len pockat kym si s tym telo poradi
Yzerman
Dátum registrácie: 04.03.2011

Príspevokod užívateľa Grent » 13.02.2017

Ahojte, mam problem, bude to asi bedrovy klb. Zo zaciatku som to neriesil no potom som si uvedomil ze mi to robi len na lavej strane a neznie to moc zdravo. Cvicim len vlastnym telom ale tak napr. pre predstavu, sedim na stolicke, zdvihnem lavu nohu do 90stupnoveho uhla voci telu a ked len pritahujem a odtahujem nohu tak z laveho klbu citim a pocujem take akoby preskakovanie ? Viete mi s tym niekto helpnut co to moze byt ? Pri inych cvikoch ani normalnom pohybe mi to nerobi iba ked robim nieco takehoto typu. Vďaka
Grent
Dátum registrácie: 11.05.2014

Príspevokod užívateľa nokos » 10.03.2017

Nazdar pod lavym prsom,pod rebrami som si natiahol nejaky sval,normalne ked sa silnejsie nadychnem tak to boli,a silno je to citit ked zakaslem,ale sranda ze pri cviceni to nevadi
nokos
Dátum registrácie: 13.05.2016

Príspevokod užívateľa noGainz » 12.03.2017

dik za info
noGainz
Dátum registrácie: 01.01.2015

Pricviknutý nerv

Príspevokod užívateľa tomas7677 » 15.03.2017

Ahojte, pred cca mesiacom a pol som si pricvikol medzi lopatkami nerv pri cviceni ramien posediacky na multipresse za hlavu. Bolest mi vyrazala az do laveho lakta a ruku ako keby som mal strpnutu.
Najprv som bol u chiropraktika napravit platnicky ale nepomohlo tak som isiel k neurologovi a dopoval sa liekmi na uvolnenie svalstva a proti bolesti. Potom som podstupil 2 masaze. Bolest uz presla tak som si isiel zacvicit ale lavu stranu tela mam uplne "zvadnutu" Nemozem napat lavy prsny sval a ked som aj zacal dvihat na benchi prazdnu tycku tak som mal problem s tou stranou.Takisto aj pri dvihani 8kg jednoruciek na ramena. Ma s tym niekto skusenosti ze ako dlhotrva kym sa to da do poriadku a co by som mal s tym robit? cvicit/necvicit? ist zase na masaz alebo rehabilitacie? nechat v klude? Ako dlho?
Vopred dakujem za odpovede
tomas7677
Dátum registrácie: 19.01.2016

Príspevokod užívateľa Hector » 16.03.2017

IMG_20161212_151414.jpg

Ahoj nemali ste niekto podobnú hrču na spodnom chrbáte je mäkká na dotyk keď začnem chrbát tak tvrdá ako sval spodný chrbát má docela boli pri pritahoch mŕtvych ťahoch keď mám opasok ani nie počas série ale keď skončím sériu a dám ho dole tak sa my ťažko zohne a cítim ho cítim ho napríklad aj keď umývam auto dlhšie som zohnuty a tak podľa mňa toje že som chodieval istú dobu mŕtvy ťah zlou technikou ťažkou váhou a teraz som si všimol že už sa my tam aj takto hrca spravila bol som stim u fyzioterapeutka a ten my len povedal že mám krivý chrbát ponapraval má a že je to ok už ale nič sa nezmenilo inak som aj dosť vysoký tak ten chrbát asi trpí aj viac 198cm ak ste stim mali niekto skúsenosť alebo viete čo toje ako sa to rieši operáciu alebo tak napíšte budem rád po sviatkoch stim pôjdem doktorovy ďakujem

Nazdarek, no ja som mal rovanku hrcu. Je to sval, ziaden nador neboj nic. Nikdy som neriesil kvoli comu to je, ale lajcky si myslim ze bud z toho ze mame krive chrbtice, alebo preto, ze si jednu stranu pri treningu zatazoval viac a druhu menej. Treba hlavne trenovat spravnou technikou. Na operaciu s tym nechod, podla mna by Ta tam dorezali, nic nevyriesili a poslali domou. Pokial Ta to neboli tak je to okey.

Ja som mal na jednej strane chrbta vacsiu bulu, na tej druhej mensiu. Ked som bol v priprave, alebo po tazkom treningu chrbta, hrca sa zvacsila. Zasa naopak ked som netrenoval par tyzdnov, hrca sa zmensila. Cize ide o sval a moze to byt sposobene aj genetickou stavbou tela.

Pouzivaj opasok a spravnu techniku pri treningu a nenechaj sa rezat doktormi
Hector
Odborník na výživové doplnky a prohormóny
Dátum registrácie: 07.07.2015

Re: Pricviknutý nerv

Ahojte, pred cca mesiacom a pol som si pricvikol medzi lopatkami nerv pri cviceni ramien posediacky na multipresse za hlavu. Bolest mi vyrazala az do laveho lakta a ruku ako keby som mal strpnutu.
Najprv som bol u chiropraktika napravit platnicky ale nepomohlo tak som isiel k neurologovi a dopoval sa liekmi na uvolnenie svalstva a proti bolesti. Potom som podstupil 2 masaze. Bolest uz presla tak som si isiel zacvicit ale lavu stranu tela mam uplne "zvadnutu" Nemozem napat lavy prsny sval a ked som aj zacal dvihat na benchi prazdnu tycku tak som mal problem s tou stranou.Takisto aj pri dvihani 8kg jednoruciek na ramena. Ma s tym niekto skusenosti ze ako dlhotrva kym sa to da do poriadku a co by som mal s tym robit? cvicit/necvicit? ist zase na masaz alebo rehabilitacie? nechat v klude? Ako dlho?
Vopred dakujem za odpovede
Velmi neprijemna situacia... podla mna pojde o nerv. S tymto problemom treba zajst k odbornemu lekarovy a velmi okolo toho nepolemizovat. Masaze, sauna a tepla voda vzdy pri takomto tipe problemu pomozu, ale pre istotu by som dal poriadne zdiagnostikovat sportovym lekarom, alebo lekarom na danu problematiku. Ak mozes tak sa vyhybaj lekarom, ktori niesu odbornici v danej oblasti. Poslu Ta domou a zakazu Ti trenovat do konca zivota
Hector

Nazdar pod lavym prsom,pod rebrami som si natiahol nejaky sval,normalne ked sa silnejsie nadychnem tak to boli,a silno je to citit ked zakaslem,ale sranda ze pri cviceni to nevadi
Nazdar, nechaj si to zahojit a trenuj co najopatrnejsie. Vyhybaj sa cvikom kde by sa to mohlo poskodit este viac.

Ja som si nadrhol sval prsny sval pri tlakoch ked som mal 14 rokou. Stale som trenoval a hojilo sa mi to pol roka. Za normalnych okolnosti by to mohlo byt za 4-6 tyzdnov okey. V zavyslosti ake je to vazne. Co sa tyka suplementacie alebo liekov, uzivaj len lieky od zapalu a bolesti ako nimesil, aulin alebo divlobene tablety alebo naplast. Ale to len v pripade, ze mas zapal alebo ze miesto zranenia velmi boli. Inac to treba len nechat zahojit prirodzenou cestou
Hector

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 2 neregistrovaní