Strečing

Re: Strečing

Príspevokod užívateľa Progress Culture » 15.01.2016

Erickk napísal:Určite to všetko zhliadnem, dík za tipy. Začínam sa zaujímať o strečing pred tréningom, ale aj o celkové zlepšenie mobility, pretože chcem zlepšiť hĺbku drepu a DL celkovo. :)

Na zlepšenie mobility pri drepe skús zaraďovať na začiatku každého tréningu 10x výpady, 10x bulharské drepy na jednej nohe a 10x drepy s činkou nad hlavou s pauzou v spodnej pozícii + strečing lýtok.
Progress Culture
Dátum registrácie: 13.01.2016

Príspevokod užívateľa !nstinct » 15.01.2016

Ja osobne na mobilitu členkov robím:
1. dynamický strečing lýtok
2. zoberiem fialový powerband, obmotám ho okolo stojana, dám si ho na členok, čo najviac natiahnem a robím s ním 10x výpad a 10x tlačenie kolena pred špičku (opakujem to 2x)
3. a na koniec tá najlepšia a najúčinnejšia vec, robia to najmä vzpierači. Dáš sa do drepu a závažie 25kg si položím na koleno a tlačím ho do strany a pred špičku a kladiem dôraz aby päta bola stále na zemi. Môže sa to robiť aj s veľkou činkou. Ale so závažím to je lepšie.
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
Užívateľov profilový obrázok
!nstinct
Dátum registrácie: 26.06.2010

Príspevokod užívateľa dusic » 30.01.2016

chalani poradte mi, ako zacat s mobilitou, akymi cvikmi a kedy hlavne? doteraz som ju dost zanedbaval, resp. vzdy trening zacinam rozcvickou a warmup seriami cviku a po odcviceni sa ponatahujem, ale to je tak vsetko. Avsak ako citam tie vase logy a toto vlakno tak sa citim dost previnilo, ze to zanedbavam :D
dusic
Dátum registrácie: 28.09.2014

Príspevokod užívateľa noGainz » 30.01.2016

pozri na youtube kelly starrett
noGainz
Dátum registrácie: 01.01.2015

nemas nejake introduction k tomu? ako pozeram je to pre mna cele spanielska dedina, 581 videii
dusic

tak najprv si urci nejaku prioritu ze ci to chces robit kvoli konkretnemu liftu, alebo nejakym bolestiam alebo tak. ak nic take tak si najdu len nejake vseobecnu rutinu a tu poskusaj :)
noGainz

a kedy ju zaradovat? ako warm-up pred treningom? alebo az po?
dusic

mobilitu si myslim ze kludne pred treningom, alebo potom vecer alebo rano aj mimo treningu
noGainz

okej, dakujem ti moc
dusic

Príspevokod užívateľa ADM » 17.02.2016

Na strečovanie čoho sa mám zamerať primárne ked chcem zmierniť predsunutie ramien a celkove take to ohnutie hornej časti tela dopredu? Aby som nebol jak Statham, už si nás ludia mýlia :D

Skúšal som mobilitu ramien podla toho videa čo má Bogi v logu a nie som na tom uplne najhoršie, 4/5 rozsahu su v pohode..
ADM
Dátum registrácie: 22.10.2012

Príspevokod užívateľa !nstinct » 17.02.2016

Robíš aj s tým powerbandom veci? Strečovanie hrudníka, kiko pridal tiež dobrý odkaz na článok kde sú dobré cviky s jednoručkami. S predsunutím ramien teda kyfózou má dosť spoločné hyperlordóza čo si aj spomínal že máš, tak aj strečovanie hamstringov, gluteusu, brušnej steny, posilňovanie coru, a najmä zamerať sa na bedrové flexory
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
!nstinct

Príspevokod užívateľa ADM » 17.02.2016

:D :D ok myslím že to je všetko čo sa dá strečovať :D ach, stále viac a viac sa musim premáhať aby som sa k tomu dokopal..
ADM
Dátum registrácie: 22.10.2012

tak ja som po včerajšej diagnostike zistil, že mám miernu diastázu tak si s tým nič nerob :D chce to len obetovať kúsok času
!nstinct

Príspevokod užívateľa noGainz » 17.02.2016

a trapezy a krcne svalstvo
noGainz

a medzilopatkové svaly. Ono jedno so všetkým súvisí, aj poskracované lýtka ti dokážu vykriviť prsty na ruke (joke) :D
!nstinct

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný