Strečing

Re: Strečing

Príspevokod užívateľa Phantom » 29.11.2015

teraz je podla mna skor doba teorie studii a malo cvicenia... :D fakt nejedz to nerob to o rok to je zas inač potom zas inač atd atd...
Opäť na vrchole Olympu...
Užívateľov profilový obrázok
Phantom
Dátum registrácie: 30.10.2014

Príspevokod užívateľa mtko » 30.11.2015

tiez soom toho nazoru ze proste pred tazkkym treningom sa. treba ajj adekvatne roozcvicit,tak ako pred sexom predohra :-):-):-):-)
totok neni dobré prirovnanie :D
fat'n'weak
mtko
Dátum registrácie: 25.12.2013

Príspevokod užívateľa Fesák » 30.11.2015

viem ze neni :-):-)
Fesák
Dátum registrácie: 07.04.2011

Príspevokod užívateľa !nstinct » 30.11.2015

teraz je podla mna skor doba teorie studii a malo cvicenia... :D fakt nejedz to nerob to o rok to je zas inač potom zas inač atd atd...
Malo cvičenia? Sa pozri koľko ľudí cvici. Je internetová doba, deti majú uz v 10 rokoch Krivý chrbát. Bolo to aj predtým ale nie v takejto miere. Čiže si myslím ze je vhodne študovať co cvicit a co nie. Uvediem pekný príklad, pre človeka trpiaceho kyfozou je press (military press, strict press, push press, overheadpress, tlaky nad hlavou,...) nevhodný. Mozno som tvoju reakciu zle pochopil, ale je dobre ze sa študuje ako cvicit a nie len bezhlavo cvicit izolovane cviky.
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
!nstinct
Dátum registrácie: 26.06.2010

Príspevokod užívateľa Phantom » 30.11.2015

nemyslel som to v tom smere ako to myslíš ty v tomto čo si ty napísal s tym suhlasim ja som to kedysi nevedel ako čo a dokurvil som sa ešte viac myslím v tom marketingu BCAA gultamin HMB kila proteinov jest a tieto študie raz po treningu protak potom protak sachre BCAA a taketo marketingove studie a sračky ktore su zbytočne
Phantom

Príspevokod užívateľa noGainz » 30.11.2015

Malo cvičenia? Sa pozri koľko ľudí cvici. Je internetová doba, deti majú uz v 10 rokoch Krivý chrbát. Bolo to aj predtým ale nie v takejto miere. Čiže si myslím ze je vhodne študovať co cvicit a co nie. Uvediem pekný príklad, pre človeka trpiaceho kyfozou je press (military press, strict press, push press, overheadpress, tlaky nad hlavou,...) nevhodný. Mozno som tvoju reakciu zle pochopil, ale je dobre ze sa študuje ako cvicit a nie len bezhlavo cvicit izolovane cviky.

preco nie tieto cviky pre niekoho s kyfozou?
noGainz
Dátum registrácie: 01.01.2015

Príspevokod užívateľa !nstinct » 30.11.2015

preco nie tieto cviky pre niekoho s kyfozou?
http://www.coretraining.cz/2015/10/rozb ... e-zraneni/
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
!nstinct

Príspevokod užívateľa Phantom » 27.12.2015

Ahojte zauíma ma ako strečujete? Napr chrbat ked mate nan 12-16 serii date 2 strečingove cviky po 4 serie? ja to robim tak ze najskor sa zavesím na hrazdu 4x20 sekund poriadne natiahnem a potom o rebriny predpažím tam sa chytím a ako keby podrepnem a natiahnem sa to tiez 4x20 sekund stačí to alebo robíte viac strečingu? začínate tak že ten sval len napnete napr o tu rebrinu na 20 sekund prestavka 5 sekund uvolnite a zas 20 ale nenapnete ale natiahnete alebo hned natiahnete na 20 sekund pauza 30-45 sekund a zas 20 sekund natiahnut
Phantom

Príspevokod užívateľa !nstinct » 27.12.2015

To zavesenie na hrazdu je výborná vec, najmä tak uvoľníš parádne ramená. A kľudne by som ostal zavesený aj dlhšie ako len 20 s (ak vládzeš). Ja na strrčing vačšinou používam powerband, podľa mňa je to tak efektívnejšie. Vačšinou postupujem tak, že si dám pár rehabilitačných cvikov, pomasírujem sa po rollery, ale teraz vačšinou po tej guličke v tvare arašidu :lol: a potom sa ponaťahujem. Staticky strečing zvyknem robit len na 1 sériu (ramena a bedra niekedy na 2) najprv to na 10 sekúnd zľahka natiahnem a potom na 30 sekúnd poriadne, ale naťahujem to postupne pomaličky.
!nstinct

Príspevokod užívateľa Erickk » 12.01.2016

Stačí takýto strečing spodnej časti tela na zlepšovanie mobility pri drepe?

https://www.youtube.com/watch?v=dyCWw81i8R0
Erickk
Dátum registrácie: 24.03.2015

Príspevokod užívateľa !nstinct » 12.01.2016

Ja všetky tieto veci čo ukazoval robím s powerbandom + kopec iných vecí. Kukni si videá Kellyho Starretta. A po novom som začal sledovať aj Ido Portal.
!nstinct

Príspevokod užívateľa zvratkyakrv » 12.01.2016

Stačí takýto strečing spodnej časti tela na zlepšovanie mobility pri drepe?

https://www.youtube.com/watch?v=dyCWw81i8R0
Strečing od Starrett-a si dávam v ND. Pred drepmi ,alebo DL dám len krátky strečing členkov a bedier. Pozri toto video, je to predtréningová aktivácia svalov (tie všetky vzpriamovače a čo ja viem čo). Je celkom vtipné vidieť tie obludy (Mark Bell,Chris Duffin) sa naťahovať :twisted: . Ale drepovať vedia, tak čo....
https://www.youtube.com/watch?v=EN6HAheRHYQ
Drepujem 3x do týždňa. Nemôžem z toho dostať "ploché nohy" ?
zvratkyakrv
Dátum registrácie: 10.12.2014

Príspevokod užívateľa Erickk » 12.01.2016

Určite to všetko zhliadnem, dík za tipy. Začínam sa zaujímať o strečing pred tréningom, ale aj o celkové zlepšenie mobility, pretože chcem zlepšiť hĺbku drepu a DL celkovo. :)
Erickk
Dátum registrácie: 24.03.2015

Príspevokod užívateľa zvratkyakrv » 12.01.2016

Určite to všetko zhliadnem, dík za tipy. Začínam sa zaujímať o strečing pred tréningom, ale aj o celkové zlepšenie mobility, pretože chcem zlepšiť hĺbku drepu a DL celkovo. :)
Mal som skoro tri týždne pauzu, tak som googlil a dospel som k záveru (po zhliadnutí x videí a článkov), že na hĺbku drepu treba hlavne mobilitu členkov a bedrá.Mám to vyskúšané.
To strečovanie netrvalo dlho a zaberie celkom málo času denne. Cca dva týždne a hĺbka sa zlepšila-a to som tuhý ako špalok, vždy som bol neohybný.
Drepujem 3x do týždňa. Nemôžem z toho dostať "ploché nohy" ?
zvratkyakrv
Dátum registrácie: 10.12.2014

Príspevokod užívateľa Sumba44 » 14.01.2016

Je to mrte dolezite.. Nerobieval som to, ale teraz ked som starsi, tak citim, ze to proste treba..
Sumba44
Dátum registrácie: 14.01.2016

Návrat na "Tréning a cviky (tréningy, tréningové plány, ako cvičiť)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: MSNbot Media a 2 neregistrovaní